Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni liikmed võtavad osa IPU 147. assamblee tööst, kus sel korral on fookuses parlamentide panus rahu, õigluse ja tugevate avaliku sektori asutuste saavutamisel ning inimeste ja valitsusasutuste vahelise usalduse kasvatamisel.
Riigikogu delegatsiooni juhi Maris Lauri sõnul kaaluvad rahvusparlamentide saadikud, kuidas jõuda efektiivsemate, usaldusväärsemate ja esinduslikemate avalike institutsioonideni ning võimestada rahvusparlamente, et need saaksid paremini hakkama keeruliste ja omavahel põimunud geopoliitiliste, majanduslike ja keskkonnakriisidega üle maailma. Lauri lisas, et rahvusparlamentide esindajad soovivad arutada ka Iisraeli-Palestiina konflikti ja Venemaa Ukraina-vastase agressioonisõja lahendamise üle.
Assamblee raames kogunevad kõik IPU põhikirjajärgsed organid, sealhulgas IPU nõukogu, alalised komiteed, inimõiguste ja Lähis-Ida küsimuste komiteed, samuti naisparlamendiliikmete ja noorte parlamendiliikmete foorumid. Alalised komiteed esitavad assamblee täiskogule aruanded oma tööst ning täiskogu võtab vastu alaliste komiteede resolutsioonid, sealhulgas orbe puudutava inimkaubanduse osas, ning lõppdokumendi üldise debati teemal. Erakorralise arutelu teema selgub teisipäeval. 12+ grupi, kuhu kuulub ka Eesti, ettepanek on arutada erakorraliselt olukorda Iisraelis. Assamblee viimasel päeval on plaanis valida parlamentide liidule uus president. Sel korral valitakse president Aafrika geopoliitilisest grupist. Presidendi ametisse kandideerivad esmakordselt neli naist, kes on saadikud Senegali, Malawi, Tansaania ja Somaalia parlamentidest.
IPU Eesti delegatsioonil on kavas kohtumine ka Eesti aukonsuliga Luandas Rui Miguel Tatiga. Eesti aukonsulaat avati Luandas augustis.
Assambleel osalevad sajad saadikud parlamentidest üle maailma. Eestit esindavad 23.–27. oktoobrini Angola pealinnas Luandas toimuval Parlamentidevahelise Liidu assambleel IPU Eesti rühma juhatusse kuuluvad president Maris Lauri ning asepresidendid Helle-Moonika Helme, Helmen Kütt ja Peeter Tali.
Parlamentidevaheline Liit on maailma vanim ja suurim parlamente ühendav organisatsioon, mis loodi 1889. aastal ning koondab 179 liikmesriiki üle kogu maailma. Liiduga on 180. riigina ühinemas Bahama. Eesti kuulus liitu aastatel 1921–1940 ja taastas oma liikmesuse pärast taasiseseisvumist 1991. aastal.