Erakorralised uudised
supermarket g2ee840df7 1280

Tarbijahinnaindeks oli juulis juuniga võrreldes languses

0Shares

Eesti tarbijahinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,6 protsenti, kuid tõusis eelmise aasta juuliga võrreldes siiski 6,4 protsenti, teatas statistikaamet.

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga väiksem kui 6,4 protsenti 2021. aasta augustis, mil see oli 5,0 protsenti.

Mulluse juuliga võrreldes olid kaubad juulis 8,1 protsenti ja teenused 3,1 protsenti kallimad.

Statistikaameti tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas juulis tarbijahinnaindeksit eelmise juuliga võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine, mis andis kogutõusust üle poole.

Möödunud aasta juuliga võrreldes on suhkur kallinenud 59,3 protsenti, kakao 38,7 protsenti, värske puuvili ja marjad 34,8 protsenti, kastmed 33,0 protsenti ning kondiitritooted 28,3 protsenti. Muud õlid odavnesid 15,6 protsenti ja värske kala 14,9 protsenti.

Piimahinnad ongi juba langemas

allikas: err.ee

0Shares

Vaata ka:

alejandro garay 1RxbuMvugxk unsplash

Nädala Loto Horoskoop – Esmaspäev 5.05 – Pühapäev 11.05.2025

Siin on nädalane loto horoskoop 12 tähemärgile: 1. Jäär (21. märts – 19. aprill) See

horoskoop armastus

Nädala Armastuse Horoskoop: Esmaspäev 5.05 – Pühapäev 11.05.2025

1. Jäär (21. märts – 19. aprill) See nädal võib tuua romantilises elus uusi algusi.