11. paketiga laiendati kaupade nimekirja, mille transiit läbi Venemaa kolmandatesse riikidesse on keelatud. Samuti täiendati ekspordikeelu nimekirja kaupadega, mida Venemaa on kasutanud Ukraina-vastases sõjas.
Sanktsioonide eesmärk on karmistada Venemaale suunatud meetmeid, mis on seotud Venemaa tegevusega Ukrainas ning sellest tuleneva olukorra destabiliseerimisega. Uued meetmed hõlmavad mitmeid valdkondi ja sisaldavad järgmisi muudatusi:
- transiidikeeld laieneb. Venemaa kaudu on keelatud kolmandatesse riikidesse viia kaupu, mida on võimalik kasutada Venemaa kaitsevõime tõstmiseks, sh kaupu, mida kasutatakse lennunduses.
- naftaembargo ja laevade piirangud. Laevad, mis on rikkunud naftaembargot ja hinnalae regulatsiooni ning lülitanud välja asukoha automaatse tuvastamise süsteemi (AIS), ei tohi siseneda Euroopa Liidu sadamatesse. Soome lahe piirkonnas kehtivad sissesõidukeelud ka sadamate jurisdiktsioonist väljapoole jäävatele ankrualadele.
- uus heidutusmeede. Lisatakse võimalus laiendada kaupade ekspordikeeldu kolmandatele riikidele, mille kaudu jõuavad Venemaale kaubad, millele on kehtestatud sanktsioonid. Seda meedet saab kohaldada siis, kui diplomaatilised pingutused sanktsioonide rikkumist võimaldava riigiga on luhtunud. See võimaldab eeskätt keelustada tundlike kahesuguse kasutusega kaupade ja teatud kaitsetööstusega seotud kaupade ekspordi.
Lisaks eelmainitule lisati kaitsetööstuse ettevõtete nimekirja 87 ettevõtet, kellele kehtivad karmimad ekspordipiirangud, ning propagandakeelu nimekirja 5 Venemaa meediakanalit. Samuti keelatakse Venemaalt pärit haagistega kaupade vedu Euroopa Liidu maanteedel.
Uute piirangute jõustamiseks võeti vastu otsus nr (ÜVJP) 2023/1217 avaneb uues vahekaardis ja määrus (EL) 2023/1214 avaneb uues vahekaardis. Samuti võttis nõukogu vastu otsuse: nr (ÜVJP) 2023/1218 avaneb uues vahekaardis; määruse nr (EL) 2023/1215 avaneb uues vahekaardis ja rakendusmääruse nr (EL) 2023/1216 avaneb uues vahekaardis.