Kelmused
- juulil alustati menetlust juhtumis, kus Kesklinnas elavale 76-aastasele naisele helistati väidetavalt nii nii politseist kui ka pangast ning teavitati kahtlastest tehingutest pangakontol. Ebaseaduslike tegevuste peatamiseks paluti alla laadida kaugjuurdepääsu tarkvara, millest naine keeldus. Seejärel paluti kinnitada toiminguid Smart-ID PIN-koodidega, mida naine ka vastavalt juhistele tegi. Hiljem selgus, et naise pangakontolt tehti ülekandeid tundmatutele pangakontodele Kelmusega tekitatud varaline kahju 13 435 eurot.
- juulil alustati menetlust juhtumis, kus Lasnamäel elavale 55-aastasele mehele helistati ja esitleti ennast politseitöötajana ning teavitati sellest, et keegi soovib tema nimel laenu taotleda ja tema pangakontolt raha välja võtta. Ebaseaduslike tegevuste peatamiseks paluti tal edastada oma isikukood ja internetipanga kasutajatunnus, siseneda internetipanka ning kinnitada tegevused Smart-ID PIN-koodidega. Seejärel kanti raha summas 9150 eurot edasi järgmistele kontodele.
- juulil alustati menetlust juhtumis, kus Nõmmel elavale 48-aastasele mehele saabus SMS väidetavalt Omnivast, kus teavitati, et paki aadress on vale ja pakki ei saa sorteerida. Mees vajutas lingile, mis oli SMS-iga saabunud. Mees sisestas sinna enda pangakaardi andmed, misjärel toimus tema kontolt neli tehingut kogusummas 900 eurot.
- juulil helistati Kesklinnas elavale 53-aastasele naisele väidetavalt politseist ja pangast ning teavitati sellest, et keegi soovib tema nimele võtta laenu. Asjaolude kontrollimiseks paluti naisel alla laadida kaugjuurdepääsu rakendus AnyDesk ning siseneda internetipanka. Kontol oleva raha kaitsmiseks pakuti võimalust kanda see turvalisele arvele, millega naine nõustus ja kinnitas tehinguid Mobiil-ID PIN-koodidega. Hiljem avastas ta, et nii tema isiklikult kui ka ettevõtete kontodelt on tehtud mitmeid ülekandeid. Kelmusega tekitatud kahju kokku 24 050 eurot.