Valitsuse ametisse astudes said riigikogu endised saadikud, keda tagasi ei valitud, kokku ligi 1,7 miljonit eurot hüvitist, kirjutab Postimees.
Riigikogu kantselei käskkirja kohaselt saavad viimastena seoses volituste lõppemisega kuue kuupalga ulatuses hüvitist ehk kätte ligi 22 000 eurot Ivi Eenmaa, Hele Everaus, Jüri Jaanson, Jaak Juske, Toomas Järveoja ja Ivari Padar. Kolme kuupalga ulatuses saavad hüvitist ehk kätte ligi 11 000 eurot Toomas Jürgenstein ja Ülle Rajasalu.
See oli kolmas ja viimane hüvitiste maksmise voor. Varem on hüvitised välja makstud esmalt kindlatele väljajääjatele ja seejärel pärast riigikogu liikme kohast loobujate selgumist.
Riigikogu liikme staatuse seadus näeb ette, et kui riigikogu liikme volitused lõppevad, makstakse talle ühekordset hüvitist, mille suurus sõltub riigikogu liikmeks oldud ajast. Kui ta oli riigikogu liige vähemalt ühe aasta ega jätka tööd riigikogu uues koosseisus, saab ta hüvitisena kuue kuu ametipalga. Kui ta oli riigikogus alla aasta, siis ulatub hüvitise suurus kuni kolme kuu ametipalgani.
2022. aasta aprillist 2023. aasta aprillini oli riigikogu liikme kuupalk 4746,99 eurot. Hüvitistele kulunud koondsumma on arvestatud koos sotsiaalmaksuga. 1. aprillist tõusis riigikogu liikmete palk 5406 euroni.
Varem said kuue kuupalga ulatuses hüvitist Merry Aart, Riho Breivel, Peeter Ernits, Uno Kaskpeit, Paul Puustusmaa, Ruuben Kaalep ja Urmas Reitelmann, Dmitri Dmitrijev, Kaido Höövelson, Erki Savisaar, Marko Šorin, Natalia Malleus, Aadu Must, Anneli Ott, Siret Kotka, Igor Kravtšenko, Marek Jürgenson, Tarmo Tamm, Martin Repinski, Mailis Reps, Mihhail Korb, Marika Tuus-Laul ja Viktor Vassiljev ning Mihhail Stalnuhhin. Heiki Hepner, Tarmo Kruusimäe, Mihhail Lotman, Üllar Saaremäe, Raivo E Tamm, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Sven Sester, Sulev Kannimäe, Marko Torm ja Heiki Kranich ning Kalvi Kõva ja Indrek Saar.
Kolme kuupalga ulatuses said hüvitist Taavi Aas ja Siim-Valmar Kiisler.