Thursday , 7 November 2024
Erakorralised uudised
car g84e953496 1920

Algab piirkiiruste tõstmine eraldatud sõidusuundadega riigiteedel

Transpordiamet alustab teisipäeval lubatud suurimate piirkiiruste tõstmist eraldatud sõidusuundadega riigiteedel.

Tänavu tõstetakse lubatud suurimat piirkiirust neljarajalistel eraldatud sõidusuundadega maanteedel, kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 km/h ja 2+1 teedel 100 km/h.

Heades teeoludes ja valgel ajal on alates 11. aprillist lubatud sõita kiirusega kuni 120 km/h Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maantee Kose–Võõbu lõigul. Pimedal ajal, halvenenud teeolude, suure liiklussageduse või elektrooniliste märkide mittetoimimise korral on seal suurim lubatud sõidukiirus 110 km/h.

Uuel Võõbu–Mäo lõigul kehtestatakse esialgu piirkiirus 110 km/h, mis tõstetakse 120 km/h-ni suve jooksul, niipea kui lõigul hakkavad tööle elektroonilised märgid.

Tallinn–Pärnu–Ikla maantee Laagri–Ääsmäe lõigul on suurim lubatud sõidukiirus 110 km/h valgel ajal. Pimedal ajal või suure liiklussagedusega aegadel on suurim lubatud sõidukiirus 100 km/h.

Eelmise aastaga võrreldes on lisandunud Kärevere–Kardla uus 2+2 lõik, kus talvel tohtis sõita kuni 100 km/h ja nüüd 110 km/h.

Kokku suurendatakse lubatud sõidukiirust sel kevadel 120 km/h-ni 84,5 kilomeetril, 110 km/h-ni 318,2 kilomeetril ja 100 km/h-ni 59,7 kilomeetril.

Kuna ilm võib kevadel olla veel heitlik ning öösiti võib esineda ka miinuskraade, siis tuleb kindlasti jälgida ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist.

Allikas: Transpordiamet

Vaata ka:

Keskeakriis

Keskeakriis: mõistmine, mõjutegurid ja soolised erinevused

Keskeakriis viitab perioodile inimese elus, tavaliselt vanuses umbes 40–60 aastat, millega kaasnevad sageli intensiivsed isiklikud

alkohool

Alkohol ja mälukaotus: Miks me ei mäleta, mida eelmisel õhtul tegime?

Alkoholi joomine ja mälukaotus Alkoholi joomine võib põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme, sealhulgas mälukaotust. Mälukaotuse, mida tuntakse