Elron on Eesti liiklejate silmis transpordisektori jätkusuutlikuim ettevõte, tuvastas selleaastane Euroopa jätkusuutlikkuse brändiindeksi raport (SBI – Sustainable Brand Index ). Tegu on Euroopa suurima brändiuuringuga, mis mõõdab kaubamärkide jätkusuutlikkuse tajumist erinevates tööstusharudes ja riikides.
Transpordisektori liidripositsiooni ja üleriigilise kuuenda koha pälvis sel aastal Eesti reisirongide operaatorfirma Elron. Ettevõtete edetabel näitab, kuidas tarbijad tajuvad kaubamärkide keskkonnaalast ja sotsiaalset vastutust. Arvesse läksid eestlaste teadlikkuse tase brändide jätkusuutlikkuse osas ja ka nende suhtumine. Tegemist on sõltumatu uuringuga, mis hõlmab peaaegu 1600 kaubamärki, 36 tööstusharu ja 80 000 tarbijaküsitlust Põhja-, Madal- ja Baltimaades.
Euroopa Keskkonnaagentuuri hinnangul toodab rong reisija kohta 14 grammi kasvuhoonegaasi emissioone inimese kohta kilomeetris. Võrdluseks on keskmine autokasutuses eritatav süsinikuemissioon inimese kohta kolm ja bussitranspordil lausa ligi viis korda suurem. “Kõik Elroni elektrirongid kasutavad 2021. aastast vaid rohelist energiat ning ka meie uued rongid saavad olema just keskkonnasõbralikud elektrirongid. Meie eesmärk on pakkuda reisijale maksimaalselt head teenust. Kui linnadevahelises liikluses on täna küll teatud reisidel istekohtade saadavus kriitiline, siis üldine reisijate arvu kasv ning rongide suurem täituvus on just see, mis teeb rongiliikluse keskkonnasäästlikuks“ selgitab Elroni liikluskorraldusjuht Margus Õun ettevõtte lisapingutusi jätkusuutlikkuse vallas.
Keskkonnasõbralikkus ja jätkusuutlikkus on Elroni üks strateegilisi eesmärke. Üheks konkreetseks sammuks veelgi jätkusuutlikuma rongiliikluse teekonnal on järk-järguline üleminek täielikult elektrirongidele – järgmise viie aasta jooksul täieneb Elroni veeremipark 16 kahesüsteemse Škoda elektrirongiga. „Pikemas plaanis on meie ambitsioon aku- või vesiniktehnoloogiale ümber ehitada ka täna ringluses olevad 20 diiselelektrilist rongi. Teise väiksema sammuna loodame järgnevatel aastatel viia sorteerimata olmejäätmete osakaalu kõigist ettevõttes tekkivatest jäätmetest miinimumi,“ lisas Õun.
Sustainable Brand Index uuringu tulemustega saab tutvuda siin: https://www.sb-index.com/estonia