Veebruari esimesel pühapäeval suri Viljandist Tartu haiglasse saadetud nelja-aastane Ukraina laps ning nüüd on tema vanemate toetamiseks alustatud nii veebis kui Mulgi Marketis raha kogumist
Sakala teada kerkis haigestunud lapsel palavik üle 40 kraadi. Lapse juures käis esmalt kiirabi. Päeva jooksul lapse tervis halvenes ja seejärel pöördusid vanemad lapsega haiglasse. Seal leiti, et laps võib vanematega koju tagasi pöörduda. Et olukord muutus üha halvemaks, kutsusid vanemad taas kiirabi ja siis saadeti laps kiiresti Tartusse. Ta jõudis Tartu ülikooli kliinikumi laste intensiivravi osakonda, aga seal tema süda seiskus.
Ukrainast Viljandisse sõjapakku tulnud lapse vanemate esindajad on esitanud Viljandi haigla vastu kaebuse sotsiaalministeeriumisse ja oma riigi saatkonda. Annetusi kogutakse pere tarbeks lapse ema Yuliia Bandurko kontole EE851010011925265226 eeskätt selleks, et palgata juriidiline esindaja, kes aitaks korraldada vanemate suhtlust haiglaga.
Viljandi haigla koostööteenuste juht Krista Valdvee ütles, et Viljandi haigla ei saa andmekaitseseadusest tulenevatel põhjustel jagada avalikkusega patsiendi tervisesse puutuvat infot. “Me mõistame perekonna šokki ja valu nii ootamatu sündmuse puhul ning tunneme kaasa,” lisas ta.
Allikas: Sakala
Sotsiaalministeeriumi esindaja tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni juures Anne Poll kinnitas Delfile, et tõepoolest selline juhtum aset leidis, kuid sõnas, et täpsemalt detailidesse isikuandmete kaitseks laskuda ei saa. „Avaldame sügavat kaastunnet kogu perele lapse kaotuse puhul,“ ütles Poll.
Kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar asja pikalt kommenteerida ei soovinud. „Kliinikumil puudub täna teadmine tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjoni poole pöördumise põhjustest ja sisust, mistõttu on kommenteerimiseks vajalik oodata ära komisjoni seisukoht või otsus,“ ütles Kotsar.
Sotsiaalministeeriumile on juhtumi kohta tehtud ka kaebus tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjonile. Ekspertkomisjoni mõte on hinnata, kas tervishoiutöötajad lähtusid heast kliinilisest tavast ja ravijuhendist või oli tegu raviveaga. Konkreetse juhtumi puhul peaks ekspertkomisjon muu hulgas lahkama, kas haigla käitus õigesti haiget last koju saates.
Polli sõnul koguneb komisjon järgmisele koosolekule aga alles märtsi lõpus, kus „võimalusel“ ka surnud Ukraina lapse juhtumit arutatakse.
Loe edasi SIIT
Alliaks: Delfi.ee