Ryanairi otsus sulgeda Tallinnast seitse lennuliini tähendab, et enam ei saa lennata mitmesse Euroopa linna ning ka Küprosele ja Maltale. Ryanair avab kiirelt uusi liine, ent vajadusel sulgeb neid samuti kiiresti.
Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe ütles, et neid liine kasutasid peamiselt eestlased. „Visit Estonia vaatas ka järgi palju seal sisenevaid turiste tuli ning neid ei olnud palju. Loomulikult on kahju, et need liinid kinni lähevad. Kuid me jätkame tööd, et leida asendusi,“ rääkis ta.
Lennujaamal on iga liini kadumisest kahju, eriti kui see puudutab reisimist. Tavaturist tuleb Tallinnasse uudishimust, ent nüüd tema lendamisvõimalused ahenevad.
„Nemad ei pruugi tahta siis tulla, kui nad peavad lendama siia läbi mõne teise sihtkoha või lendama tunduvalt kallimate piletite eest. Tavaline turist aga jääb endiselt otsima kõige paremat ehk otseühendust ja soodsamat hinda,“ märkis Eesti turismi- ja reisifirmade liidu peasekretär Merike Hallik.
Tallinna lennujaam on kogu Eesti peamine õhuvärav. Siia tullakse ja siit minnakse. Paraku ähvardab meid lennuliinide sulgemisega muutuda Euroopa ääremaaks. Viimase aasta jooksul on teravnenud tõsine võistlus Itaalia turu pärast Ryanairi ja Wizz Airi vahel.
„On arusaadav, et inimestele meeldis 40 euro eest Napolisse lennata. Kumbki lennufirma sellega aga kasumit ei teeninud. Nad mõlemad tõmbavad praegu Itaalia mahtu kokku, kuna sellel liinil oli istekohti lihtsalt liiga palju,“ nentis Pärgmäe. Tema sõnul ei lähe Ryanair ega Wizz Air Eesti turult mitte kuhugi.
Turule tulevad ka uued vedajad ning ees terendavad uued sihtkohad. Avanevad uuesti reisid Horvaatiasse, Air Baltic hakkab lendama Spliti ja Dubrovnikusse. Air Baltic lisab ka lennud Kreetale ja Rhodosele.
Hallik sõnas, et õige turundamisega saame siia ka rohkem turiste. „Sissetulevaid turiste ootame siia hea meelega, kui nad teavad, kuhu nad tulevad ja kui neil on siia võimalikult mugav reisida,“ lausus ta.
Tallinna lennujaam kavatseb tasusid tõsta ka järgmisel aastal, sest plaanis on lennujaama laiendamine.