Euroopa Liidu kuuenda sanktsioonipaketi jõustumisega Venemaale ei tohi alates esmapäevast ka eraisikud sealt enam tuua alkoholi ega paljusid muid kaupu, mida seni on olnud lubatud Eestisse importida.
Keskööst lõppeb üleminekuperiood, mis võimaldas varem sõlmitud lepingute alusel Euroopa Liitu importida või siit Venemaale eksportida teatud sanktsioonialuseid kaupu.
Kui tavapäraselt puudutavad sanktsioonid äriettevõtteid ja kaubandust, siis alates esmaspäevast ei ole enam võimalik teatud kaupu importida ega eksportida ka eraisikutel.
Reisijatel tuleb tähelepanu pöörata ka alkoholile seatud piirangutele. Alates esmaspäevast on Venemaalt hoolimata kogusest keelatud tuua selliseid alkohoolseid jooke nagu viin, džinn, liköörid. Õlu, veini ja siidrit on lubatud tuua varem kehtestud kogustes (õlu 16 liitrit, veini neli liitrit, siidrit kaks liitrit).
Keelatud kaupade nimekirjades on ka selliseid kaupu, mille Venemaalt toomine või sinna viimine on seni olnud igapäevane, teatas maksu- ja tolliamet (MTA). Näiteks ei saa Venemaalt enam tuua vana ega uut mööblit ega selle osasid, puitu ega puittooted, kaaliumi sisaldavaid väetisi, uusi õhkrehve, tsementi, kaaviari, uut ega kasutatud taarat nagu klaaspudelid ja -purgid jpm.
Lisaks tuletab MTA reisijatele meelde, et juba praegu on Venemaale keelatud kaasa võtta rohkem kui reisi tarbeks vajalikku sularaha, üle 750-eurose väärtusega olmeelektroonikat, näiteks nutitelefonid ja sülearvutid ning muid üle 300-eurose väärtusega esemeid. Piirang ei kehti isiklike esemete kohta, sh kasutuses olev nutitelefon, hinnaline käekott, üleriided vmt.
Rahvusvahelise sanktsiooni rikkumise eest on ette nähtud kas rahaline karistus või kuni viieaastane vangistus. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, on ette nähtud rahaline karistus.
Rohkem infot Venemaa ja Valgevene sanktsioonide kohta leiab MTA kodulehelt
Err.ee