14. aprill pöördus politsei poole 61-aastane naine kellelt peteti välja ligikaudu 60 000 eurot. Eelmise aasta augustis kirjutas kannatanule üks meesterahvas, kes lubas naisele head elu. Korduvalt armastust avaldanud ja abiellumise sooviga kirjutanud mees tahtis tulla Eestisse, et siin üheskoos vanaduspõlve veeta. Mees palus korduvalt naiselt raha, mistõttu kannatanu võttis erinevatelt firmadelt laenu ja kandis raha mehele.
Lisaks
14. aprillil teatas 38-aastane naine politseile, et temaga ühendust võtnud venekeelsed inimesed rääkisid tema aastatetaguse investeeringu kasvamisest ning kasumi kättesaamiseks pidi ta esmalt võtma kiirlaenu ja kandma selle krüptorahana edasi. Nutiseadmele kaugjuurdepääsu võimaldava AnyDeski programmi kaudu tehti tema pangakontolt veel mitmeid ülekandeid ja võeti kiirlaene. Tänaseni pole kannatanu tagasi saanud mitte sentigi. Kelmusega tekitati naisele kahju vähemalt 12 000 eurot.
14. aprillil pöördus politsei poole 31-aastane naine, kellele helistati abonentnumbrilt ja teavitati andmete lekkest Google kontol. Turvariski tuvastamiseks paluti naisel alla laadida rakendus AnyDesk, autentida end internetipangas ja kinnitada tehinguid, ettekäändel kontrollida andmete õigsust. Hiljem selgus, et avaldaja nimele võeti laen, mis laekus küll tema pangakontole aga kanti tema kontolt koheselt edasi. Kelmusega tekitatud kahju on 6485 eurot.
Arvutikelmus
15. aprillil alustati menetlust selles, et juhututtava juures mitu päeva viibinud mees avastas, et tema pangakontolt on tema teadmata tehtud ülekandeid enam kui 2000 euro eest.