Toompea hill with tower Pikk Hermann, Cathedral Church of Saint Mary Toomkirik and Russian Orthodox Alexander Nevsky Cathedral, view from the tower of St. Olaf church, Tallinn, Estonia
Statistikaameti andmetel peatus veebruaris majutusettevõtetes ligi 170 000 turisti, mis on 70% rohkem kui aasta varem samas kuus. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.
Siseturistidest 69% märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 22% töö. Kõige rohkem ehk 32% siseturistidest peatus Harju, 15% Pärnu ja 12% Tartu maakonnas. Ida-Virumaal peatus 9% ja Valgamaal 7% siseturistidest. Siseturistid veetsid majutusettevõtetes kokku 178 000 ööd.
Veebruaris kasvas aastases võrdluses nii Euroopa riikidest kui ka väljastpoolt Euroopat pärit turistide arv. Suure muutuse üheks põhjuseks oli jätkuvalt väga madal võrdlusbaas. Enim turiste saabus Soomest, kust neid reisis siia ligi 18 000 ning Lätist, kust tuli Eestisse üle 12 000 inimese. Venemaalt saabus 5000, Leedust ja Saksamaalt kummastki 2000 turisti. Välisturistidest 69% peatus Harju maakonna majutusettevõtetes, järgnesid Pärnu (13%), Tartu (7%), Ida-Viru (3%) ja Valga (2%) maakonnad. Välisturistid veetsid Eestis kokku 123 000 ööd.
Veebruaris pakkusid külastajatele teenust 919 majutuskohta ehk 31 majutuskohta rohkem kui aasta varem. Turistide kasutuses oli ligi 20 000 tuba ja 45 500 voodikohta, täidetud oli 32% tubadest. Ööpäev majutuses maksis keskmiselt 36 eurot inimese kohta, mis oli 2021. aasta hinnast kuue euro võrra kallim, aga samal tasemel kui 2019. aastal. Lääne-Virumaa majutusettevõttes maksis ööpäev keskmiselt 45 eurot, Tartumaal 41 eurot, Harjumaal 37 eurot, Valgamaal 33 eurot ning Pärnumaal 31 eurot inimese kohta.
Vaata ka turismi, majutuse ja toitlustuse valdkonnalehte ja turisminduse juhtimislauda.
Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.