0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
Huvitavat9 asja, mis mobiiltelefoni akut kõige rohkem kulutavad.

9 asja, mis mobiiltelefoni akut kõige rohkem kulutavad.

9 asja, mis mobiiltelefoni akut kõige rohkem kulutavad.

Ammu on möödas aeg, kui mobiiltelefoni kasutati ainult helistamiseks, ja tänapäeva nutitelefonid on peaaegu sama võimsad kui arvutid. Tänapäeval võid mobiiltelefoniga netis surfata, uusi sõpru otsida, mänge mängida või audio- ja videofaile salvestada – kõike seda ühe ja sama seadmega.
Teisalt saab kõiki neid asju teha ainult siis, kui aku vastu peab. On tõeline nuhtlus, kui aku keset vestlust või tähtsat telefonikõnet tühjaks saab. Allpool leiad loetelu asjadest, mis su telefoni aku lausa valguskiirusel tühjendavad….

Mängud

Ootad arsti ukse taga või sõidad bussiga ja sul on hirmus igav. Et aeg kiiremini mööduks, võtad välja telefoni ja mängid Candy Crushi või Titaanide Heitlust. Muidugi aitab ajurakkude pingutamine, et vastased puruks lüüa, aega mööda saata, kuid see kulutab kiiresti ka akut, enamjaolt mängu suure graafilise nõudlikkuse tõttu (ja muidugi ka heli pärast, kui see on sisse lülitatud).

Facebook

Raske on leida nutitelefoni omanikku, kes ei heidaks vähemalt kord päevas pilku peale oma Facebooki postitustele.Sotsiaalmeedia aitab meil toimuvaga kursis olla või ka lihtsalt sõpradega lobiseda ja nende seinale sõnumeid jätta. Kõik see on aga aku jaoks väga koormav ja isegi kui sa väldid Facebooki avamist, on äpp tavaliselt taustal ikkagi aktiivne.

Ekraani heledus

Enamikul moodsatel nutitelefonidel on väga suur ekraan, mis on tõesti hele ja teeb lausa imesid, kui tahad videoid vaadata. Nii ehk naa pead arvestama, et kui ekraanil midagi näha tahad, peab ekraanil olema teatav taustavalgus ja mida heledam see on, seda suurem on ka energiatarve. Ja kui sa kasutad telefoni taskulambina, tühjeneb aku veelgi kiiremini.

Bluetooth

Bluetoothi ühendus on superleiutis – see võimaldab suhelda telefoni kasutades sotsiaalselt ja aitab parandada sinu produktiivsust. See võimaldab lihtsasti ühendada telefoni kõrvaklappidega ja lisaks sellele saad saata ja vastu võtta andmeid. Kui sa Bluetoothi ei kasuta, lülita see parem välja, sest kui sa selle ära unustad, nagu enamik inimesi teebki, tühjendab see aku peaaegu valguskiirusel.

Asukohateenused

Mõned meie hulgast on telefoni asukohateenustest nii sõltuvusse sattunud, et eksiksid ilma nendeta ilmselt oma kodulinnaski ära. GPS võimaldab meil leida Google Mapsi abil pea iga koha ja nii ei pea me enam kelleltki teiselt küsima, kuhu minna, mida vaadata või kus süüa. Kui aga asukohateenused on liiga kaua aktiivsed, võib aku tühjaks saada juba enne, kui sihtkohta jõuad.
Päris hea mõte on kaart enne kodust lahkumist alla laadida ja seda offline-režiimis kasutada, sest GPSi, nagu ka mobiilse interneti sisselülitamine tühjendab aku kindlasti kiiresti.
Spotify ja sarnased rakendused

Muusikata ei ole elu, seepärast pöördume sageli oma lemmikmuusika hankimiseks selliste teenuste nagu Rhapsody, Pandora või Deezer poole. Probleem on aga selles, et mõned kõige populaarsemad rakendused, nagu Spotify, võivad aku väga kiiresti tühjaks teha, eriti kui otsustad kuulata muusikat valjuhääldiga. Kui tahad akut säästa, laadi laulud telefoni ja kuula neid siis – niimoodi ei pea sa kogu aeg internetiga ühenduses olema.


Snapchat

Kui kasutad telefoni ja väänad ette naljaka lõusta, teab igaüks, mida sa teed, sest ilmselt kasutad sa Snapchati ja sa tahad, et teistel hakkaks veidi kade, teades, kus sa oled ja mida teed. Kui aga tahad samas akut säästa, peaksid geofiltri ja paljud muud valikud välja lülitama. Kahjuks on Snapchat kurikuulus oma akut kulutavate omaduste poolest, sest see kasutab samal ajal nii telefoni kaamerat kui ka asukohateenuseid.


Facebook Messenger

See vestlusrakendus on ilmselt oma kategoorias kõige populaarsem, sest see võimaldab teha palju vahvat, näiteks saata sõpradele GIFe ja emotikone. Peaaegu kõik, kellel on Facebook, kasutavad ka Facebook Messengeri ja olgugi tegemist suurepärase äpiga, on see ka tuntud akukulutaja. Kui aku hakkab tühjaks saama, on hea mõte jätta hetkel mis tahes ülilahe foto sõpradega jagamata, kuni oled jõudnud lähima laadijani.

Netflix

Netflixi abil saad vaadata HD- ja UHD-videosisu traadita ja mobiilsetes võrkudes ja see annab võimaluse nautida tõeliselt häid filme ja sarju. See viib sind täiesti uude maailma, täis seiklusi ja fantaasiat, mis aitab stressirohket päeva unustada. Hoolimata oma headusest on see äpp ka aku kulutamises väga tugev – selle põhjuseks on suur andmehulk, mida rakendus alla laadib, ja videomaterjali hea kvaliteet. Teisisõnu on Netflix ilmselt sinu telefoni aku suurim vaenlane.

Veel artikleid