0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
Huvitavat8 uskumatut fakti mida sa Lotost ei teadnud!

8 uskumatut fakti mida sa Lotost ei teadnud!

Loto pikk ajalugu on äärmiselt huvitav, täis uskumatuid mõistusevastaseid fakte ja lugusid. Kirjutame mõnest neist siin:

1. Loosimised on palju vanemad kui oskad arvata 

Kuigi keegi ei ole suutnud välja selgitada kui kaugele loto ajalugu ulatub, kuid siiski on selge et kogu kontsept ei ole uus. Varasemad loosimised toimusid juba Vanas Roomas ja Hiinas 100.a eKr. Loosimisi on järelikult korraldatud juba üle kahe tuhande aasta.

2. Sõna “loto” on tekkinud kultuuride segunedes. 

Alates sellest ajast kui loosimised on arenenud modernsesse vormi või on saanud tänapäevase väljanägemise, siis sõna loto on meile kõigile teada.
Üks versioon on pärit hollandi keelsest sõnast “lot” ja see tähendab saatust. Sõna “lotto” on iseenestest pärit itaalia keelest kui Rooma impeeriumis alustati loteriide korraldamist Milaanos aastal 1449

3. Hiina müür ehitati lotomüügist saadud tuludega 

Keno mäng, mis on segu lotost ja bingost mängiti Han-i dünastia aegses Hiinas ja selle müügist saadud tuludega rahastati massiivsete ehitiste valmimist – sealhulgas Hiina müür. Umbes 20 000 kilomeetrit pikk Hiina müür on tänapäeva maailmas üks kõige tuntumaid ehitisi.

4. Casanova oli suur loto fänn

Kõik teavad, et Casanova armastas naisi, kuid vähesed teavad, et isegi rohkem armastas ta mängida lotot. Kui ta Itaaliast välja saadeti, kolis ta Pariisi, kus talle öeldi, et ametnike enda poole võitmiseks peab ta suutma Prantsusmaa valitsusele raha koguda. Casanova otsustas minna kuningas Ludvig XV jutule ja soovitas tal luua Prantsusmaale loterii. Kuningas võttis nõu kuulda ja see toimis – loteriidest saadud tuludega suudeti vähendada Prantsusmaa võlgasid. Casanovast sai Prantsuse loto usaldusisik ja see tõi talle sisse varanduse.

5. Ka British Museum rajati lototuludega

British Museum on üks maailma vanimaid ja tuntumaid muuseume. Selle ehitamine oli võimalik samuti vaid tänud loteriist saadud tuludele. Inglismaa esimene loto loodi aastal 1753. Nüüd 250 aastat hiljem saab muuseum siiani rahastust Heritage Lottery Fundist toetusena loterii loomise eest.

6. 110 üheaegset jackpotti

Maailma suurimas lotos Powerballis juhtub tihtipeale nii, et ühtegi jackpoti võitu ei tule. Aastal 2003 juhtus teisiti kui ühe loosimisega võitis korraga 110 piletit. Powerballi organistatsioon kahtlustas pettust kuid selgus, et selle taga on midagi hoopis põnevamat kui spekulatsioon – nimelt Hiina õnneküpsis. Hiina restoranid pakkusid samasid õnneküpsiseid üle riigi ja küpsistes oli õnnenumbrid, mida paljud küpsiseomanikud kasutasid. 89 piletiomanikku võitis 100 000 dollarit ja 21 mängijat võitsid pool miljonit dollarit. Õpetuslugu: Õnneküpsist tasub usaldada.

7. Maailma suurim jackpot, mis ei leidnud omanikku

Juunis aastal 2012 loositi üle 67 miljoni euro suurune jackpot, mis aga õnnetul kombel ei jõudnud kunagi selle omanikuni ja seda loomulikult selle tõttu, et piletiomanik ei teavitanud sellest loto korraldajale. Raha läks siiski heategevuseks, kuna nii tehakse kõikidele ilma omanikuta võitudele. Kontrolli alati enda lotopiletit.8. Suurim summa mida on kasutatud piletite ostmiseks

Aastal 1992 tegi üks Austraalia matemaatikageenius kõik võimalikud numbrikombinatsioonid 6/44 loto tarbeks. Seitsmest miljonist võimalikust kombinatsioonist ostist ta viie miljoni dollari väärtuses lotopileteid. Vaev tasus ennast ära, kuna ta võitiski 27 miljoni dollari suuruse jackpoti. Loterii korraldaja tahtis võitu tühistada ja süüdistada teda sündikaadina käitumises, kuid see ei õnnestunud. Ka tänapäeval on selline strateegia lubatud. Nii et arvutama ja lotopileteid ostma.

Allikas: .lotovoidud.com

Veel artikleid