simon rae 732820 unsplash 850x560 1

7 põnevat tegevust, mis sel suvel ette võtta

Unusta meri – mine hoopis mägedesse!

Suvi on kõige soojem aastaaeg ja pole mingit mõtet pidevalt kaevata, et on liiga palav, veetes samas ise suurema osa suvest mere ääres, kus temperatuurid on tavaliselt isegi kõrgemad.
Tänavu võiks aga proovida midagi teistsugust ja minna paariks päevaks mägedesse. Mägede õhk on mõnusalt jahe, majutust on lihtsam leida ja see on ka palju odavam ning ühtlasi annab see võimaluse avastada kodumaa looduse kõige varjatumaid pärleid.

Tee linna peal jalgrattaga uurimisretk

Kas sulle meeldib rattasõit? Kui ei meeldi, siis võid selle punkti vahele jätta, kui oled aga suur jalgrattasõidu entusiast, võib see olla väga hea idee päikeseliste suvepäevade veetmiseks. Vali välja linn või küla, mida tahaksid lähemalt uurida – see võib olla su kodulinn või mis tahes muu linn või küla, ja hakka väntama.
Linnas jalgratta seljas avastusretke tegemine on väga eriline kogemus – jalgrattasõidu kiirus võimaldab sul läbida pikemaid vahemaid kui jalgsi käies, kuid samas ei jää sa ilma vaatamisväärsustest, mis bussi- või autoaknast liiga kiiresti mööda lipsaksid. Rääkimata tõsiasjast, et niimoodi põletad ka üsna palju kaloreid, mis osutub väga kasulikuks, kui jäätiseisu peale tuleb…

Mine loomaaeda

Millal sa viimati loomaaias käisid? Ilmselt ei ole sa sinna pärast lapsepõlve jalgagi tõstnud? Kui asi on tõesti nii, on käes aeg elus muudatusi teha ja sammud lähimasse loomaaeda seada.
Sedasi veedad toreda päeva vabas õhus, õpid midagi uut ja näed maailma armsamaid loomi – see kõlab ju suurepäraselt või kuidas? Kui sul on lapsed, võta ka nemad kaasa ja kui ei ole, siis laena väikesi sugulasi, naabrite või sõprade lapsi – nii vanemad kui ka lapsed on sellega väga rahul!

Tuula second-hand poodides või mine kirbu- ja käsitööturule

Šoppamine on lõbus tegevus, milleks muul ajal ilmselt palju aega ei jää, nii et on täitsa mõistlik suvel osturetki teha. Ära aga mine igavatesse kaubanduskeskustesse või kallitesse butiikidesse, selle asemel leia üles hoopis ainulaadsed kaubad, millel on oma iseloom ja hing!
Second-hand poodide, kirbu- või käsitööturu kammimine on suurepärane kogemus, mis sulle kindlasti meeldib, ning see annab sulle võimaluse leida väga sõbralike hindadega erilisi ja ägedaid riideid, ehteid, mööblit või kaunistusesemeid.

Mine pikale automatkale

Automatkad on üks parimaid asju, mida suvel teha, ja parim nende juures on see, et need ei nõua palju aega ja pikka planeerimist – tuleb vaid autosse istuda ja sõita. Muidugi võid varustada end söögi, vee ja hea kaardiga (või GPSi või nutitelefoniga, mis muudab orienteerumise veelgi lihtsamaks), kuid kõik ülejäänu sõltub juba sinust endast.
Enne teeleasumist kontrolli, kas auto on korras ja ürita vältida nädalavahetust, mil teedel on kõige rohkem autosid. Seda nimetatakse automatkaks, mitte maanteel järjekorras seismiseks!

Mine vabaõhukontserdile

Soojad suveõhtud, kõrge klaas külma õlut, lemmikbänd ja parimad sõbrad. Kas oskad kujutada ette veel midagi paremat? Meie ka ei oska – seepärast arvamegi, et vabaõhukontserdile minek on suvel peaaegu et kohustuslik.
Kui sinu elukohas ei ole vahvaid kontserte toimumas, võid alati kokku panna automatka ja kontserdikülastuse, sest nii tabad kaks kärbest ühe hoobiga ehk teisisõnu, saad kaks ühes elamuse. Kui võtad lisaks telgi kaasa, võid veeta mõnusa laagriöö ja teha linnukese veel ühe kirje juurde oma suveplaanide nimekirjas!

Naudi õllemekkimise õhtut

Kõik teavad, mis on veinidegusteerimine (ja on seda juba ilmselt teinud ja tundnud end seejuures väga täiskasvanu ja tähtsana), kuid õlledegusteerimine on elamus, mida sa ei ole võib-olla veel kogenud. See on enam-vähem sama asi, vahest ainult veidi vähem peenutsev.
Kutsu mõned sõbrad kaasa ja pange tegevuskava paika: võite valida välja hea baari, kus on rikkalik õllevalik, ja proovida seal igat õllesorti või minna mitmesse lemmikbaari ja maitsta igas kohas eri õlut. Kui arvad, et see paistab natuke vana hea kõrtsiralli moodi, on sul täiesti õigus – see ei ole tõepoolest kuigi palju teistmoodi, kuid võime kinnitada, et see on väga lõbus!

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised