Erakorralised uudised
korter2
Modern white townhouses seen in Berlin, Germany

7 nõuannet: Mida pead teadma, kui tahad praegusel ajal kodu osta 

Hoolimata keerulistest aegadest ei ole kinnisvaraturg täielikult välja surnud ega loodetavasti sure ka, rääkis Pindi Kinnisvara juhatuse liige Andres Teder. Kes aga täna tahab nutikat tehingut teha, võiks arvestada mõne lisanüansiga, mis tehingut aastateks kahjumlikuks ei jätaks. „Loomulikult tuleb siinkohal eristada investorid ja tavatarbijad ehk koduostjad. Antud nõuanded on suunatud koduostjatele,“ ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige Andres Teder.

1) Ära osta vara, mis isegi heal ajal teiste suhtes järeljooksik on. Siia hulka kuuluvad soojustamata majade otsakorterid, esimesel korrusel paiknevad elamispinnad tänava ääres, viimased ja kõrged korrused nn perekorteritel liftita majas, ahiküttega korter kõrgel korrusel liftita majas, trasside mürale avatud fassaadid jms. Eelmisest kriisist väljudes nägime, et selliste varadega kauplemise aktiivsus taastus oluliselt kauem.

2) Soeta vara, mille eest on hoolt kantud. Renoveerimata „paneelikat“ ja või räämas puitmaja on kehva vaadata ja ega seal sees palju parem olla pole. Sisekliima on untsus, soojapidavus olematu. Mida kehvemas seisukorras on maja, seda vähem on selles asuvale elamispinnale huvilisi. Eelkõige näitab see elanike vähest valmidust ja korteriühistu vähest pealehakkamist. Samas tasub osta just korterit majas, kus renoveerimistööd on just algamas, et võita hilisemalt väärtuse tõusust renoveerimise läbi.

loe edasi siit

arileht.delfi.ee

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada