Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
sick 841165 1920

7 fakti, mida Sa külmetuse kohta ei teadnud

Hoolimata faktist, et Te arvatavasti aevastate, nuuskate oma nina ja tunnete end kehvasti vähemalt kord aastas ja et Te arvate, et teate kõike, mida külmetuse kohta võimalik teada on – mõelge uuesti! 

Hoolimata faktist, et Te arvatavasti aevastate, nuuskate oma nina ja tunnete end kehvasti vähemalt kord aastas ja et Te arvate, et teate kõike, mida külmetuse kohta võimalik teada on – mõelge uuesti! Lugege neid hämmastavat 11 fakti külmetuse kohta – arvatavasti Te ei teadnud neid varem. Me oleme kindlad, et need aitavad Teil aasta külmematel päevadel ebameeldivast külmetustundest vabaneda!

ON VAJA UMBES 48 TUNDI, ET HAIGESTUDA

Kas Te tunnete kipitust kurgus ja kinnist nina? Mõlege tagasi, kus Te olite 48 tundi tagasi – kõige suurema tõenäosusega saite Te sealt endale külmetuse. Eksperdid väidavad, et on vaja umbes 2 päeva, et viirus kahjustaks Teie rakke, mis viib teada tuntud külmetushaiguste sümptomiteni. Selleks ajaks on juba liiga hilja, kuna külmetus on Teid juba hõivanud, kuid teadmine, mis Teile külmetushaiguse põhjustab aitab kindlasti Teil järgmisel korral ettevaatlikum olla, et samad vead ei korduks.

MURETSETE TE, ET OLETE ENDAGA KAASA SAANUD MIDAGI ROHKEMAT KUI LIHTSALT KÜLMETUSE?

Kuigi on äärmiselt raske ennustada kuhu haigus edasi areneda võib järgivad paljud eksperdid järgmisi lihtsaid reegleid:

  • Kui Teil puudub kõrge palavik saite Te ilmselt külmetusviiruse.
  • Kui Teil tõuseb kõrge palavik, mis areneb edasi kiirelt, võib Teil olla palju tõsisem haigus.

VOODIS PÜSIMINE EI OLE ALATI ILMTINGIMATA PARIM LAHENDUS

Kuigi tavaliselt soovitatakse puhkamist, et külmetusest üle saada on füüsiline mitteaktiivsus halvim vastane Teie immuunsüsteemile, enne kui Teil tekib tõsine külmetushaigus. Mitmed uuringud on näidanud, et isegi väike kogus füüsilist aktiivsust aitab külmetusest üle saada. Unustage oma ravimikapp ja selles olevad immuunsüsteemi tugevdavad tabletid ja muretsega endale hoopis paar jooksukingi.

Uuringud on näidanud, et parim lahendus külmetusega võitlemiseks on regulaarne treening vähemalt viis korda nädalas. Ärge sattuge paanikasse, pole mingit vajadust maratoniks, kuna 30 minutit kiiret kõndi päevas viis korda nädalas on täiesti piisav, et tugevdada Teie immuunsüsteemi ja tagada Teile külmetustevaba aasta.

VÄHENE UNI ON KÜLMETUSTE JAOKS PARIM LIGIPÄÄS

MITU TUNDI TE EELNEVAL ÖÖL MAGADA SAITE? OLI SEE VÄHEM KUI 7?

Sellisel juhul on teil 3 korda suurem tõenäosus endale külmetushaigus saada. Proovige rohkem magada – samal ajal veenduge, et Te ikka magaksite voodis. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes veedavad vähem kui 92% oma voodis veedetud ajast magades kannatavad viis korda suurema tõenäosusega külmetushaiguste käes kui need kes kohe magama jäävad ja pikalt magavad.

KUIDAS KINDLUSTADA, ET TE IKKA TÕESTI MAGAKSITE OMA VOODIS?

Eemaldage kõiksugu segavad asjad oma magamistoast, nagu näiteks telekas või öölamp. Kõik sellised seadmed võivad segada teie unetsüklit.

Kui Te endiselt ei saa magada tõuske üles ja minge teise tuppa ning leidke endale tegevus kuni uni peale tuleb. On tähtis, et teie aju seostab magamistuba ainult magamisega.

ENDISELT PROBLEEME MAGAMISEGA?

Veenduge, et Teil oleks pidev füüsiline aktiivsus; kui Te tunnete ennast piisavalt väsinuna jääte Te ka kiiremini ja kergemini magama.

KLAAS APELSINIMAHLA EI OLE IMERAVIM

Mida Te teete kui märkate esimesi külmetuse märke? Joote liitrite kaupa apelsinimahla või -nektarit ja loodate, et suur kogus C-vitamiini  aitab Teid külmetusest päästa? Te ootate liiga palju. Hiljutised uuringud on näidanud, et enamus inimeste puhul ei mõjuta C-vitamiini  kogus külmetuse saamise tõenäosust. Samuti ei ole C-vitamiinil  erilisi märkimisväärseid tulemusi selles kui kiiresti Te haigusest paranete.

OLETE TE PETTUNUD?

Võimalik, kuid puudub igasugune vajadus täielikult C-vitamiinist loobuda. Kui Te kannatate suure stressi all või Teie keha saab palju füüsilist koormust on suur päevane C-vitamiini kogus hea, et vähendada 50% ulatuses külmetushaiguse saamise riski.

Kuidas on võimalik võimalikult palju C-vitamiini oma kehasse saada?

Me kõik teame, et C-vitamiini leidub apelsinides, sidrunites ja teistes tsitruselistes viljades, kuid samuti on seda võimalik omastada ka papayadest, brokkolist, tomatist, punastest paprikatest ja kiividest. Head isu ja palju tervist!

KÜLMETUSTE VASTU LEIDUB IMERAVIM!

Te olete ilmselt kuulnud Echinaceast, taim millel on võluvad roosad õied ja mis on tuntud oma kasulike mõjude poolest immuunsüsteemile. Teadlased on läbi viinud mitmeid uuringuid, mis on näidanud, et Enchinacea on tõesti parim imeravim üldse külmetushaigustele.

Üks uuring näitas, et pidev Enchinacea tarbimine vähendab külmetushaiguse tekkimise riski 50%. Lisaks katsealused, kes juba kannatasid külmetushaiguste all ja tarbisid Enchinacead said oma külmetusest lahti päevaga või poole kiiremini kui need, kes Enchinacead ei tarbinud.

KÜLMETUS VÕIB OLLA ÜLEKAALU SÜÜ

Kas üleliigsed kilod võivad tõesti viia külmetushaigusteni? Teadlased ütlevad, et jah!

See mõte võib kõlada usutamatuna kuid mitmed uuringid tõestavad, et külmetushaigust põhjustava viiruse ja laste ülekaalulisel on seos. Uurijad ei ole küll kindlad, et üleliigsetel kilodel ja külmetushaigustel otsene seos on. Ometigi on see avastus piisav põhjus, et end rohkem vormis hoida!

KÜLMETUS EI OLE TEGELIKULT ERITI NAKKAV

Me kuuleme tihti, et inimene võib külmetushaiguse pisiku saada teiselt isikult kasvõi põgusal kontakil nagu näiteks käepigistus. Kuid kas külmetus on tegelikult nii nakkav?

Kindlasti mitte, põhinedes ekspertide uuringutele on äärmiselt haruldane, et nakkus levib samas ruumis ühelt inimeselt teisele. Enamus juhtudel saame me külmetuse pikaajalisest ja lähedasest kontaktist, nagu näiteks meie lapsed või partner. Seega pole põhjust paanitseda ega kanda kaitsvaid maske – lihtsalt toimige mõistuspäraselt!

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!