Erakorralised uudised
girl 1531575 1920

7 asja mida sa oled valesti puhastanud.

Oleme kindlad, et tahad oma kodu alati puhtana hoida, kuid asjad ei kulge alati plaanikohaselt, eks ole? Kodu koristamise juures on kindlad aspektid ja protsessid, mida põlvkondade kaupa ühtmoodi tehakse, kuid mis pole alati just parimad lahendused. Siin on seitse asja, mida oled kodus valesti puhastanud – õpi oma vigadest ning muuda oma kodu taas laitmatuks!

VIGA NR. 1: MIKROLAINEAHJU PUHASTAMINE

Kuidas tavaliselt mikrolaineahju puhastad? Eeldame, et ohtrate puhastusvahenditega, sest kõikidest neist vanadest toiduplekkidest ja rasvast ei ole lihtne vabaneda. Kuid mikrolaineahjud puutuvad pidevalt kokku sinu toiduga, nii et ehk ei ole kõige parem mõte sellesse hulga puhastusvahendeid pihustada või kallata. Kasuta hoopis vee ja äädika segu – see on täiesti ohutu, kuid ometi väga tõhus puhastusvahend.

VIGA NR. 2: PLEKKIDE PUHASTAMINE VAIBALT JA PEHMEMÖÖBLILT

Taoliste plekkide puhul on esimene mõte neile võimalikult palju puhastusvahendit kallata või pihustada ning nühkida plekki, kuni käed tuimaks muutuvad. See võib näida tõhus, kuid praktikas töötab see vastupidiselt. Haara parem kangas, kalla sellele veidi puhastusvahendit ning patsuta plekki õrnalt, kuni see kaob. Loputa tavalise veega niisutatud lapiga ning ongi valmis! Lihtne, kas pole?

 VIGA NR. 3: AKENDE PESEMINE

Ootad alati helget, päikeselist päeva, et aknaid pesta, eks ole? Miks sa nii teed? Peaksid ju teadma, et päike kuivatab aknaid kiiremini, jättes maha palju soovimatuid jutte… Oota pilvist päeva ning kasuta mikrokiud-kangast lappi – sinu aknad näevad siis ideaalsed välja!

VIGA NR. 4: PESU PESEMINE

Kas sul on olnud hunnik nii musti riideid, et sa ei ole kindel, kas pesumasin neid üldse puhtaks saab? Mida sellisel juhul tegid? Ilmselt kallasid masinasse lisakoguse pesu- ja pesuloputusvahendit. Ning ilmselt tegid sellega suure vea! Liiga palju pesu- või pesuloputusvahendit võib teha kahju sinu riietele, pesumasinale ja mis kõige olulisem – sinu nahale. Kasuta soovitatud kogust ning sinu riietega ei juhtu midagi.

VIGA NR. 5: DUŠIKARDINA VAHETAMINE

Mida teed siis, kui dušikardin sinu meelest liiga vanaks ja mustaks saab? Suurem osa inimesi viskavad taolise dušikardina lihtsalt ära ning toovad lähimast poest uue. Nii saab muidugi teha, kuid kui soovid end säästa poeskäigust (ning raha kulutamisest), proovi kardinat hoopis pesta. Pane see oma pesumasinasse, vali õrn programm ning lisa veidi valgendajat, et eemaldada võimalikku hallitust.

VIGA NR. 6: PATJADE PUHASTAMATA JÄTMINE

Millal viimati oma patju korralikult pesid? Kuna need imavad iga päev sinu higi ning surnud naharakke, on ilmselt hea idee need vähemalt paar korda aastas korralikult ära pesta. Pane padjad pesumasinasse, kuid lisa vaid õrnalt lõhnastatud pesuvahendit – liiga tugev lõhn võib sinu nina magamise ajal ärritada. Kui padjad on pestud, pane need rõdule otsese päikesevalguse kätte kuivama. Nii kuivavad padjad kiiremini ja säilitavad oma kuju; päikesepaiste ning värske õhk muudavad need ka mugavamaks, et sul oleks hea uni.

VIGA NR. 7: NÕUD, KLAASID JA MUUD KÖÖGITARVIKUD NÕUDEPESUMASINAS

Kui sul on suur pere, on ka suur võimalus, et kasutate iga päev palju nõusid ja klaase. See tähendab, et pead sageli kasutama nõudepesumasinat, nii et üritad arvete pealt säästa ning laed masina võimalikult nõusid täis. Ilmselt õnnestuks sul nii säästa veidi raha elektri ja vee pealt, kuid sinu nõud ei saa nii puhtaks, kui need olla võiksid. Ära pane masinasse liiga palju asju korraga, sest taolise pesu kvaliteet on parimal juhul kaheldav.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Sel suvel kandideeris SEB praktikaprogrammi Youth LAB 2374 noort

Sel suvel tähistas SEB juba seitsmendat aastat, mil alustas noorte praktikaprogramm Youth LAB, mis  pakub

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale