shutterstock 485057983

6 toitu, mis tõstavad testosteroonitaset ja suurendavad libiidot.

Kui su libiido on olnud tavalisest tagasihoidlikum ja sa ei suuda kuidagi treenides õigeid edusamme saada, siis võib asi olla hormoonides. Testosteroonitase on su parim sõber lihaste kasvatamisel, jõudes tippu 20ndates ja langedes seejärel pidevalt 1,6% aastas pärast 30aastaseks saamist.

Kui sa treenid järjekindlalt, aitab see kindlasti su testosteroonitasemeid tõsta, aga abi võib olla ka muust. Enne kui suundud lähimasse toidulisandite poodi, proovi oma testosteroonitasemeid toidu abil tõsta. Küllap tead ütlemist, et me oleme see, mida sööme.

1. Munakollane

Munad peaksid võimalikult tihti su toidulaual olema, eriti munakollased. Jah, teame, et neis on palju rasvu, aga munakollases on palju rohkem toitaineid, kui munavalges. Üks neist on mikrotoitaine D3-vitamiin, mis on bioloogiliselt identne testosterooni hormooniga, sest see on steroidhormoon ja kolesterooli derivaat.
Teadlased selgitasid ühe uuringuga välja, et kui toiduvalikut täiendati D-vitamiini toidulisandiga, suurenes üldise ja vaba testosterooni hulk kuni 400% ühe aasta jooksul.

2.Sinepi perekonda kuuluvad taimed

Sinepi perekonda kuuluvad taimed, sealhulgas spargelkapsas, lillkapsas, kapsas ja Hiina kapsas on antiöstrogeenid, sest neist eraldub teatavat ainet, mis muudab östrogeeni mitteaktiivseks ja selle kaudu võimaldab saavutada tervislikke testosteroonitasemeid.
Vaba testosterooni saab seejärel siduda androgeeni retseptoritega ning tõsta libiidot, tugevdada lihaseid, vähendada rasva ja suurendada treenides lihaste jõudu.

3.Austrid

250 g austreid sisaldab 18 g valku, mida on palju, eriti kui võtta arvesse, et need tõstavad ka märkimisväärselt su testosteroonitasemeid.Neis on ka rikkalikult tsinki – mineraalainet, mis võib samuti testosteroonitasemeid tõsta. Toiduga saame me seda iga päev umbes 10 mg, aga meie keha suudab omastada umbes 2–3 g ja seepärast hakkab see meis lõpuks otsa saama.
Üks tsingipuuduse tunnuseid on ka tavalised külmetushaigused ja madal libiido, mis annab samuti märku madalatest testosteroonitasemetest. Kui organismis hakkab tekkima tsingipuudus, käivituvad teatavad protsessid, mis vähendavad organismis vaba testosterooni hulka.

4.Valge sibul

See lihtne toiduaine sobib suurepäraselt peaaegu iga toidu maitse täiendamiseks, kuid lisaks tõstab ka su testosteroonitasemeid.Valge sibul sisaldab ainet, mis mõjub soodsalt testosterooni tootmist soodustavale hormoonile. Loomkatsed on kinnitanud, et valge sibul koos valgurikka toiduvalikuga võib testosteroonitasemeid tõsta.

5.Spinat

Popeye lemmik oli spinat ja küllap seepärast, et see maitsev lehtköögivili tõstis ta testosteroonitasemeid. Selles rohelises lehtköögiviljas on rohkelt magneesiumi, millel on otsustav roll lihaste arengus ja reproduktsioonis. Uuringud on näidanud, et magneesium võib tõsta nii vaba kui ka üldise testosterooni tasemeid sportlastel ja samuti väheliikuvatel inimestel.

6.Šampinjonid

Kui tahad saada rohkem testosterooni, kuhja taldrikule šampinjone. Teatavasti takistavad seened ühe ensüümi teket, mis muudab androgeeni östrogeeniks, mis omakorda takistab vaba testosterooni sidumist androgeeni retseptoritega.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 Sodiaagimärki, kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma (Heas Või Halvas) teisipäeval 21.05.2024

1. Kaksikud (21. mai – 20. juuni) Kaksikud seisavad silmitsi oluliste tõdede ja otsustega oma

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline