Erakorralised uudised
euro

5 kõige ohtlikumat rahaga seotud harjumust ja kuidas neist vabaneda


Kas tunned, et raha kaob taskutest hoolimata heast tahtest? Uuri, millised viis kõige riskantsemat finantskäitumist võivad olla põhjuseks. Vaata, kas tunned end ära mõnes neist ja kui jah, siis muuda neid kohe, et su rahaline seis ei kannataks.

IMPULSIOSTUD

Kui kohtad ootamatult allahindlust või armud millessegi, kas suudad vastu panna kiusatusele seda kohe osta? Paljud emotsionaalsed inimesed teevad impulsoste, kuid kõik võivad õppida end kontrollima. Seadke endale reegel, et enne ostu peate andma endale aega mõelda. Väiksemate ostude puhul võtke päev mõtlemisaega, suuremate puhul isegi nädalaid või kuu. Püüdke säilitada ratsionaalsus ka allahindluste puhul – need ei pruugi alati olla nii soodsad ja te ei vaja kodus suurt varu ega lõpevad tooted maailmast niipea.

EELARVESTAMATA ELAMINE

Kuigi vabadus on tore, viib eelarvestamata elamine tihti rahalistesse raskustesse. Kui te eelarvet ei pea, võib raha lihtsalt otsa saada. Eelarve aitab jälgida kulusid ja tuvastada säästuvõimalusi. Tänapäeval on olemas ka kasulikke äppe raha haldamiseks.

KREDIITKAARTIDELE LOOTMINE

Krediitkaardid võivad olla teie rahalisele seisule kahjulikud. Kui te ei ole finantsekspert, kes kasutab neid ainult vajadusel (nagu lennupiletite või hotellibroneeringute jaoks), siis vältige neid, et mitte elada üle oma võimete. Tõeliselt hädavajalikke asju, mida enne järgmist palgapäeva oodata ei saa, on tegelikult väga vähe.

MUGAVUSARMASTUS

Mugavusele kulutamine on mõnikord tore, kuid liigne mugavus võib muutuda kulukaks. Kui te igapäevaselt sõidate taksoga ja tellite toidu koju, ei ole see enam lihtsalt mugavus, vaid läheb kulukaks. Arvutage kokku, palju kulutate kuus mugavusele, ja kui see summa on üllatav, siis on aeg harjumusi muuta.

ISIKLIKUD PAHED

Siia alla kuuluvad ilmsed pahed nagu joomine, suitsetamine ja hasartmängud, aga ka liiga sagedane väljas söömine või kontrollimatu šoppamine. Need võivad muutuda probleemiks, kui neid liiga tihti harrastate.

Vabanege neist viiest harjumusest ja teie rahakott tänab teid. Peagi märkate, et olete õnnelikum, mitte ainult seetõttu, et teil on rohkem raha, vaid ka seetõttu, et teil on vähem stressi ja pahesid!

Vaata ka:

euro

Tartumaa inimesed langesid LHV petukõnede ohvriks ja kaotasid suuri summasi.

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo Tartumaa Arvutikelmused Politseisse pöördus 54-aastane mees, kes sai väidetavalt LHV pangast e-maili,

brain g2559822c5 640

Seitse jaburat müüti sinu tervise kohta

Seattle ja Harvardi teadlased väidavad, et 50% maakera elanikest usub raudselt levinud müütidesse, mis tervisliku