euro

5 kõige ohtlikumat rahaga seotud harjumust ja kuidas neist vabaneda


Kas tunned, et raha kaob taskutest hoolimata heast tahtest? Uuri, millised viis kõige riskantsemat finantskäitumist võivad olla põhjuseks. Vaata, kas tunned end ära mõnes neist ja kui jah, siis muuda neid kohe, et su rahaline seis ei kannataks.

IMPULSIOSTUD

Kui kohtad ootamatult allahindlust või armud millessegi, kas suudad vastu panna kiusatusele seda kohe osta? Paljud emotsionaalsed inimesed teevad impulsoste, kuid kõik võivad õppida end kontrollima. Seadke endale reegel, et enne ostu peate andma endale aega mõelda. Väiksemate ostude puhul võtke päev mõtlemisaega, suuremate puhul isegi nädalaid või kuu. Püüdke säilitada ratsionaalsus ka allahindluste puhul – need ei pruugi alati olla nii soodsad ja te ei vaja kodus suurt varu ega lõpevad tooted maailmast niipea.

EELARVESTAMATA ELAMINE

Kuigi vabadus on tore, viib eelarvestamata elamine tihti rahalistesse raskustesse. Kui te eelarvet ei pea, võib raha lihtsalt otsa saada. Eelarve aitab jälgida kulusid ja tuvastada säästuvõimalusi. Tänapäeval on olemas ka kasulikke äppe raha haldamiseks.

KREDIITKAARTIDELE LOOTMINE

Krediitkaardid võivad olla teie rahalisele seisule kahjulikud. Kui te ei ole finantsekspert, kes kasutab neid ainult vajadusel (nagu lennupiletite või hotellibroneeringute jaoks), siis vältige neid, et mitte elada üle oma võimete. Tõeliselt hädavajalikke asju, mida enne järgmist palgapäeva oodata ei saa, on tegelikult väga vähe.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 1 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võimalik, et kohtad kedagi, kes raputab sinu maailma. Ole

minuaeg.com ennustus horoskoop tarokaart

Tarokaart – Reede 1 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Keiser Tõlgendus: Aeg on võtta juhtimine oma elus.

error: Sisu on kaitstud!