Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
cheese 164872 1280

23-eurone pitsatellimus läks Soomes mehele lõpuks maksma üle 5000 euro

Paarikümne-eurone pitsatellimust läks 40-aastasele mehele maksma üle viie tuhande euro. Turu ringkonnakohus karistas 1982. aastal sündinud Turu meest kolmapäeval üle-eelmisel aastal toimunud juhtumi eest rahatrahviga.

Kohtu hinnangul jäi mees tellitud pitsasaadetise kättesaamisel süüdi ebaseaduslikes ähvardustes, kerges kelmuses ja kerges tulirelvakuriteos. Lisaks trahvile peab mees tasuma pitsakullerile kahjutasu ja viimase kohtukulud, vahendab Helsingin Sanomat.

Eriline sündmustesari sai alguse 2021. aasta jaanuaris, kui üks Turu mees tellis pitsarestoranist pitsa. Juba telefoni teel kauples mees pitsa hinna üle ning söögikoha pidaja mees nõustus 3-eurose allahindlusega.

Tellimuse hind koos saatmisega oli 23 eurot.

Söögikoha pidaja mees tõi pitsa kohale. Kui klient tellimuse vastu võttis, teatas ta, et maksab selle eest vaid 15 eurot.

Kui pitsa kohale toonud mees kaheksat eurot välja nõudis, ähvardas klient tema tappa ja näitas oma sõnade kinnituseks vööl olevat käsirelva.

Olukorrast šokeeritud mees helistas pärast lahkumist kohe söögikoha pidajast abikaasale ja rääkis talle ähvardusest ja liiga väikesest maksest. Söögikoha pidaja kutsus politsei.

Politsei korraldas ähvarduse teinud mehe kodus läbiotsimise. Politsei käsirelva ei leidnud, kuid pesukorvist ja riidekapist leiti kokku 22 padrunit.

Turu mees eitas eeluurimisel, et maksis pitsa eest liiga vähe, sest tema sõnul lepiti hinnaks 15 eurot.

Samuti eitas ta kellegi ähvardamist ja relva omamist. Ta selgitas, et padrunid olid korteris juba siis, kui ta sinna kolis.

Kohtuasi oli madalama astme kohtus arutusel eelmisel aastal. Seal muutis Turu mees oma juttu ja ütles, et tingis kohaletoimetamisel pitsa hinna alla 15 euro peale. Tema sõnul olid padrunid hoopis dekoratiivpadrunid, millest ta kavatses ehteid valmistada.

Prokurör tõi välja pitsa tellinud mehe ulatusliku karistusregistri. Kohtuotsuse kohaselt käitus mees istungil samuti agressiivselt.

Kohus pidi hindama, kumb sündmuse kirjeldustest oli usaldusväärsem: pitsa tooja või tellija oma.

Kohus pidas pitsa kohale toonud mehei juttu usaldusväärsemaks. Ta rääkis juhtunust kohe elukaaslasele, kliendi abikaasa ütles, et pitsa hinna üle tekkis vaidlus.

Kohus mõistis mehele rahalise karistuse, mille ta kaebas edasi ringkonnakohtusse. Ringkonnakohus vähendas mehe karistust, kuna tulirelvaga seotud süütegu oli kohtu hinnangul kerge. Kohus vähendas trahvi 50 euroni. Süüdimõistetu pidi aga tasuma ringkonnakohtu kohtukulud ligi kaks tuhat eurot.

Samuti peab mees söögikohale maksma pitsatellimuse täishinna. Ta sai selle eest üllatava allahindluse, sest kaheksa euro asemel mõistis kohus talt välja vaid seitse eurot.

 

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!