Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
1024px Kagu ounapuul

2024 aasta lind on kägu

Eesti Ornitoloogiaühing valis 2024. aasta linnuks käo, kes on Eestis üldlevinud, kuid kelle bioloogiast ja rollist ökosüsteemis teatakse vähe.

Kägu (Cuculus canorus) on Eestis levinud linnuliik, kes pesitseb peamiselt metsades ja põõsastikes. Ta on tuntud oma iseloomuliku “ku-ku” häälitsuse poolest, mida ta teeb emaslindu meelitamiseks. Kägu on parasiitlind, mis tähendab, et ta ei ehita pesa ega hoolitse oma poegade eest. Ta muneb oma munad teiste lindude pesadesse, kes siis selle üles võtavad ja omaenda pojana üles kasvatavad.

Kägu on Eestis hästi tuntud rahvapärimuses. Teda on kujutatud näiteks lugudes, kus ta on petlik ja kavalam. Kägu on ka sagedane tegelane lastelugudes.

Käo aasta linnuks valimine aitab tõhusalt kaasa tema uurimisele ja tutvustamisele. Ornitoloogiaühing alustab käofotode kogumist, et oleks piisavalt ülesvõtteid aasta linnu kodulehe ja muude materjalide illustreerimiseks. Tähelepanelikud loodusvaatlejad ja -fotograafid saavad oma fotod ühingu pildipanka annetada.

Eesti Ornitoloogiaühing valib aasta lindu alates 1995. aastast. Eelmise aasta linnuks oli merikotkas.

Vaata ka:

janar keel

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed…

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed, avastame end tihtilugu tõdemuse

Finantsinspektsiooni scaled

Finantsinspektsioon tegi Creditstar Estonia AS-ile ettekirjutuse

Finantsinspektsioon (FI) tegi Creditstar Estonia AS-ile (registrikood 11251314) ettekirjutuse, kuna tuvastas minetusi tarbijate krediidivõimelisuse hindamises

error: Sisu on kaitstud!