Wednesday , 22 September 2021
photo 1601758174114 e711c0cbaa69

11 võimalust igapäevarutiiniga võitlemiseks.

On suur vahe noore inimese traagilise huku ja tõeliselt elu nautinud eaka mehe surma vahel.

Pidev surmale mõtlemine ei mõju tervisele hästi, aga kuidas siis saada mööda klišeest, et iga päeva tuleb võtta nii nagu oleks see viimane, ning õppida elama nauditavalt ja rahuldust pakkuvalt.

See on lihtne. Ära noruta! Ära lase igapäevamuredel ennast muserdada ja võta midagi ette, et muuta kõik päevad huvitavaks. “Täiel rinnal elatud” päev sisaldab üldjuhul lõbutsemist, millegi uue teadasaamist, teiste inimeste aitamist, lõõgastumist, olemasoleva eest tänulik olemist ning head enesehinnangut. Kui tunned, et päevad ja nädalad mööduvad, ilma et sa oleks midagi saavutanud või et sul oleks lõbus olnud, siis järgnevad soovitused aitavad sul võidelda igapäevarutiiniga.

Avardada oma silmaringi

 

1. Õpi midagi uut.

Pea jooksvat nimekirja asjadest, millest sa tahaks rohkem teada saada, näiteks autoringrajasõit, astronoomia või konspiratsiooniteooriad John Kennedy tapmise kohta. Sea endale tähtaeg nimekirjas olevate teemadega tutvumiseks. Kasuta iga vaba hetke, et teha taas natuke uurimistööd.

 

2. Mine kursustele

Pane ennast kirja mõnele koolitusele sinu jaoks täiesti tundmatus valdkonnas nagu Tai köök, kodu remontimine või võõrkeel. Ära aja oma päevakava lõhki, kuid püüa sellegipoolest pakkuda oma ajule midagi ebatavalist, mis aitaks rutiinist välja murda.

 

3. Katseta

Otsi uusi elamusi. Näiteks telli äsja sinu töökoha lähistel avatud kohvikus mullidega teed. Uuri veiniasjandust ja pane kirja uued veinid, mida tahaksid proovida (ent mitte tingimata kõiki ühe õhtuga). Proovi valmistada sushit, grillida kalkunit või mängida elektrikitarri.

 

4. Esita küsimusi

Võta aega, et rääkida endast vanemate inimestega ja nende käest õppida. Elukogemused on uskumatult väärtuslikud. Lisaks uutele teadmistele saad ka hea enesetunde, et oled kellelegi teisele oma aega ja tähelepanu pühendanud. Tee asju, mis teevad sind õnnelikuks.

 

5. Tee midagi lõbupakkuvat.

Liitu mõne spordivõistkonnaga ja saad topeltkasu: oled aktiivne ja heas vormis ning samal ajal naudid ühistegevust sõpradega. Samuti võid võtta plaani külastada mõnda kontserti või vaadata üle äsja avatud pubi.

 

6. Naera kõva häälega

Häälekalt naermine on tervisele kasulik, isegi kui oled üksinda. Mine kinno, vaata telekast oma lemmik-komöödianäitlejat või laenuta DVD mõne klassikalise naljafilmiga. Ole rõõmsam ja lõbutse.

 

7. Ole spontaanne

Unusta tööpäevajärgne väsimus ja tee midagi ootamatut, et rutiinist välja saada. Näiteks helista sellele raamatupidamisosakonna tibile ja minge koos välja. Või vali töölt kojusõidul vahelduseks mõni teine marsruut, et näha uusi kohti.

Jaga

Vaata ka:

mg 1090

Mailis Reps: Kaotas lapse.

Mailis Reps, kellest viis aastat tagasi võinuks saada president ja kes veel aasta alguses oli …

MERILY TIMMER

NÕID MERILY TIMMERI HOIATUS: Sügisene torm on kohal ja niidab seekord nii mõndagi

Kas te olete märganud kuidas inimesed ümberringi on muutunud täitsa põrgulisteks? Ma ei ütle, et …

covid19 triniti scaled

Avalik pöördumine. Piiramised piiramiste pärast on lubamatud

Kutsume üles loobuma manipuleerivast kommunikatsioonist, asuma avatud infojagamise juurde ja taastama vaba mõttevahetust ka pandeemia …

242414927 10226748618052507 235621359874163395 n scaled

Mees saatis eksnaisele septembri elatisraha karbitäies eurosentides.

Laps käis täna isal külas. Pärast seda leidsin lapse koolikotist isa poolt kaasa pandud väga …