Friday , 17 September 2021
naine

10 VIISI, KUIDAS OMA ÕNNELIK ELU ÄRA RIKKUDA

Jah, tõsi ta on. Me kõik mängime vahel oma õnnega ja seame selle ohtu ‒ sageli oleme just meie ise oma õnnetuses süüdi. Kas tahate teada, kuidas oma õnnega päev päeva järel mängida ja lõpuks oma terve elu ära rikkuda?

1.TEIL ON EBAREALISTLIKUD OOTUSED

Saite just valmis oma esimese raamatuga ja eeldate, et saavutate sellega kohe maailmas suurt edu. Seda aga ei juhtu. Ootate, et teie elukaaslasel oleks meeles kolmeteist ja poole kuu aastapäev teie esimesest ühisest puhkusest? Ega ikka ei ole küll. Eeldate, et teised loevad teie mõtteid? Saite aru, kuhu see jutt viib, eks?! Asi on selles, et kui te ei sea elule ebarealistlikke ega ebatõenäoliseid ootusi, siis te ka ei pettu nii palju nagu praegu.

2.TE EI RISKI

Loomulikult, vahel tasub riskimine end ära ja vahel mitte, kuid kui te ei ole iialgi valmis riskima, muutub teie elu lõpuks ettearvatavaks ja igavaks. Vastupidiselt sellele võib aeg-ajalt (läbimõeldud) riskide võtmine pakkuda teile ergastavat energiat, mis annab teie elule taas tõelise mõtte. Päris ausalt ka, proovige seda mõnikord!
3. VÕRDLETE END PIDEVALT TEISTEGA

Teie naabril on parem auto kui teil, teie bossil on teist ilusam elukaaslane, teie vend on teist pikem, teie parim sõber aga rikkam … Muidugi oleks tore, kui teil kõik need asjad oleksid, kuid võrreldes end pidevalt teistega ja mõeldes, mis teil võiks olla või milline te ise võiksite olla, ei saa te isegi nautida seda, mis teil juba olemas on ja kes te juba olete.

4. LASETE TEISTEL VARASTADA ENDA JAOKS KÕIGE VÄÄRTUSLIKUMA ASJA

Ja te isegi ei tea, mis see on? Aeg! Inimesed varastavad teilt pidevalt aega ‒ tööl, kodus, tänaval ja paljudes muudes kohtades ‒, kuid asi on selles, et te ise lasete neil seda teha. Teistele inimestele aja kulutamine siis, kui see teid või neid teisi positiivselt mõjutab, on loomulikult täiesti okei, kuid ärge laske teistel oma aega raisata ebaolulistele asjadele.

5. TE KLAMMERDUTE MINEVIKU KÜLGE

Minevikus elamine paneb teid ainult teie praegusest elust võõranduma. Jah, minevikust võib küll palju õppida, kuid see on hoopis teine asi, kui minevikus elamine. Õppige minevikus tehtud vigadest ja edulugudest ning kasutage neid oleviku ja tuleviku parandamiseks, selle asemel, et minevik lihtsalt unustada või hoopis pidevalt viriseda, kui hea elu meil kunagi oli. Need kunagised head ajad on ammu möödas ja teil tuleb leida viis, kuidas praegune hetk võimalikult nauditavaks muuta.
6. OOTATE MINGIT MÄRKI …

… mida oma eluga ja praeguse hetke probleemidega peale hakata. See märk võib tulla või ka mitte tulla, niisiis peaksite alati oma elu iseenda kätesse haarama, kui soovite selles midagi muuta. Märkide ootamine võib tunduda ju romantilisena, kuid sellega üritate vaid oma suutmatust (või tahet suuta) tegutseda välja vabandada.

7. OLETE ALATI VALMIS HALVIMAKS

Kui te veel ei teadnud ‒ seda kutsutakse pessimismiks. Ning pessimistlikud inimesed õigustavad oma käitumist, öeldes, et kui olla alati halvimaks valmis, ei tule kunagi pettuda. Kui tõsi on see, et nad veedavad enamiku oma ajast, olles pettunud. Kui ootate parimat, siis küll pettute aeg-ajalt, kuid ülejäänud ajal naudite täiel rinnal oma elu, samas kui pessimistid seda iialgi ei suuda.

8. ARVATE, ET MAAILM KEERLEB ÜMBER TEIE

See on küll levinud ja inimlik puudus, kuid peaksite püüdma sellest võimalikult kiiresti vabaneda, kuna see põhjustab teie elus vaid sagedasi pettumusi. Tõsi on, et maailm ei keerle teie ümber ning et teid ümbritsevad inimesed, kellel on omaenda soovid, eesmärgid ja sihid, mis ei pruugi teie omadega ühtida. Niipea, kui seda endale tunnistate, võite alustada uut elu ilma koormavate ootusteta.

9. SÜÜDISTATE TEISI OMAENDA LÄBIKUKKUMISTES

Tahate teada, miks te (ja tegelikult meie kõik) seda aeg-ajalt teete? Sest nii on kõige lihtsam! Õige oleks omaenda läbikukkumistega leppida, neist midagi õppida ja teha kõik selleks, et neid enam ei juhtuks.

10. TE EI ANNA MIDAGI VASTU

Kuigi paljudele inimestele on see arusaamatu, tagab andmine uskumatu rahuldustunde ja võib saada teie elu eesmärgiks, mis teeb teid palju õnnelikumaks, kui mis tahes iseenda jaoks tehtud asi seda teha võiks. Kui mõistate, et maailma parandamine muudab ka teid ennast paremaks, olete teel tõelise õnne poole.

Jaga

Vaata ka:

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …

Tarokaart

Reede 17.09 Tarokaart on KARIKAD 6

Karikad 6 on positiivsete mõjudega kaart, mis näitab, et tänane päev toob kaasa palju positiivset. …

Anna Pihl

Anna Pihl lahkub Pealtnägijast: Liigun edasi ETV-uute väljakutsete poole.

Teleajakirjanik Anna Pihl teatas, et on pärast kuut hooaega otsustanud „Pealtnägijast“ lahkuda ja liikuda ETV-s …

lapsevanemad

VIDEO: Lapsed ja lastega pered vajavad riigilt ning kogu ühiskonnalt erilist tuge ja kaitset.

Riigi ja kogu ühiskonna peresõbralikkus mõjutab oluliselt laste heaolu ja kajastub ka hilisemas elus rahvastiku …