Sunday , 19 September 2021
telefon

10 märki, mis näitavad, et sinu telefonis on nuhkvara

Sinu telefoni vastu tunneb huvi rohkem inimesi, kui sa arvata oskad. Digikuritegevuse kasvuga proportsionaalselt suureneb ka nende kurikaelte hulk, kes tahaksid näpata sinu telefonist olulisi andmeid sh pangakoode jms. Reeglina on selliseid rakendusi telefonist üles leida üsna raske, sest häkkerid on nende peitmiseks näinud palju vaeva. Ometi on mõned sümptomid, mis annavad märku telefoni peitunud nuhkvarast.

Mobiilse andmeside hüppeline kasv

Kui su mobiilne andmeside sooritab ilma näiva põhjuseta hüppelise kasvu, siis tasub olla ettevaatlik. Selle põhjuseks võib olla nuhkvara, mis jälgib taustal sinu tegevust telefoni kasutamisel ning edastab seda infot oma ’peremeestele’.
Telefon käitub veidralt

Kas su telefoni rakendused sulguvad ootamatult ilma põhjuseta või ei õnnestu neid tööle saada? Või näevad veebisaidid telefonis välja teisiti kui varem? Kui midagi sarnast toimub sinu telefonis, siis tasub taas ilmutada ettevaatust.

Veidrad pop-up reklaamid

Kui su telefoni ekraanile tekivad järjekindlalt mingid soovimatud reklaamaknad, siis on see märk, et telefon on nakatunud kahjuliku reklaamvaraga. Ära mingil juhul kliki nendel avanenud reklaamidel vaid püüa need esimesel võimalusel sulgeda.

Tundmatud fotod või videod su telefoni albumis

Kui sa avastad oma telefoni pildialbumis pilte või videoid, mille sisu on sulle tundmatu, siis on see märgiks, et keegi võõras on saanud kontrolli sinu telefonikaamera üle.

Telefoniaku tühjeneb kiiresti

Kui su telefoniaku hakkab ootamatult tühjenema märkimisväärselt kiiremini kui tavaliselt, siis on suure tõenäosusega tegu mingi kurivaraga, mis on teinud ’pesa’ sinu telefoni.

Tundmatud rakendused telefonis

Märgates oma telefonis rakendusi, mida sa ise sinna kindlasti pole installinud, siis võid kindel olla, et su telefoni on sissehäkitud või on seal nuhkvara.

Telefon muutub aeglaseks

Kui su telefon muutub äkki väljakannatamatult aeglaseks, siis suure tõenäosusega jooksutab see taustal mingit kurivara. Kui telefon on aeglaseks muutunud aga pikema protsessi jooksul, siis on põhjus suure tõenäosusega mujal.

Jaga

Vaata ka:

vanga 1

Selgeltnägija Vanga müstiline surm

Bulgaaria pimedast selgeltnägijast Vangast, kes elas aastail 1911‒1996, on kirjutatud palju raamatuid ja talle on …

Tarokaart

Pühapäev 19.09 Tarokaart on ARMASTAJAD

Tänase päeva Taro kaardi nimi Armastajad on romantilise kõlaga. Traditsiooniliselt tähendab antud kaart mõningaid probleeme …

242282563 2008683005967760 6536352264939314420 n scaled

Laupäeval 18.09 sängitati Haljala kalmistulmulda armastatud, laulja ja looja Lea Dali Lion’i urn.

Laupäeval 18.sept. sängitati Haljala kalmistul Lääne-Virumaal mulda armastatud, mitmekülgse ja väga erilise andega laulja ja …

maal elamise paev 2021 scaled

Maal Elamise päev – 25. september 2021

Maal Elamise päeva eesmärk on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida …