Erakorralised uudised
hippo 3644217 1920

10 kõige ohtlikumat looma.

Loomad võivad olla väga ohtlikud ja mõnikord negatiivselt üllatada või isegi meid vigastada.

Loe, millised 10 looma on kõige ohtlikumad

10. SUURED KASLASED

Kõige ohtlikumad suured kaslased, kes on piisavalt suured, et olla inimestele ohtlikud, on aafrika lõvi ja tiiger. Tiigrid on kaslastest kõige rohkem inimesi tapnud, seda eriti aladel, kus inimesed satuvad nende loomulikku keskkonda. Enamik tiigreid ja lõvisid, kes inimesi ründavad, on vanad ja nad on kaotanud hambaid, mis takistab neil oma tavalisi saakloomi rünnata. Enamik tiigreid ründab inimesi Indias, lõvid aga Aafrikas.

Kui satud sellisesse halba olukorda, et oled silm silma vastu kaslasega, pead järgima reegleid, et vältida rünnakut. Vaata neile otse silma ja ära pööra pilku kõrvale. Karju kõva häälega, et neid segadusse ajada.

Püüa end nii suureks ja ähvardavaks teha kui võimalik ning mitte mingil juhul ära jookse ära ega vaata maha.

9. KARUD

Mõnda tüüpi karud, näiteks jääkarud või pruunkarud, on inimestele ohtlikud, seda eriti paikades, kus inimesed on nendega harjunud. Kõik karud on väga tugevad ja võivad inimesi küüniste ning hammastega tappa, ent enamik neist on arad ja liiguvad tavaliselt inimestest eemale. Karud on kõige ohtlikumad, kui neid üllatada või hetkel, kui emane karu on koos poegadega.

Et vältida rünnakut piirkondades, kus on karud, kõnni nii valjult kui saad ja tee kära, sellega annad karudele oma kohalolekust teada. Kui oled telkimas, jäta toit telkimiskohast vähemalt 20-meetri kaugusele, eelistatavalt puu otsa rippuma. Karu eest ei tohi kunagi ära joosta ja kui juhtud karuga kokku, tuleb aeglaselt, kindlal sammul eemalduda. Kui karu ründab, tuleb tõmmata kerra, et kaitsta elutähtsaid organeid ja mängida surnut.

8. HAID

Haid on ühed nendest loomadest, keda inimesed kõige rohkem kardavad. See on ilmselt filmidest nähtu põhjal tekkinud eelarvamus ja lisaks ka sellepärast, et vesi ei ole meie loomulik keskkond, ning ei ole midagi hirmutavamat kui koletis, kes tahab sind lõunaks ära süüa.

Sellest hoolimata on üle 360 hailiigist ainult 4 tõeliselt ohtlikud. Need on tömpnina-hallhai, valgehai, tiigerhai ja pikkuim-hallhai. Haid ründavad inimesi tavaliselt kogemata, ajades meid hüljestega segi. Mõned haid, näiteks valgehai, on väga uudishimulikud ja võivad vees olevaid asju uurides neid hammustada. Ja nende suuruse tõttu võib see hammustus olla surmav.

On palju tõenäolisem surra kookospähkliga pähe või välguga pihta saades kui hai rünnaku tõttu, ent kui hai ründab, on mõned asjad, mida tehes võib parandada oma võimalust ellu jääda. Teeskle, et oled ülisuur ja tõuse vees püsti, jää rahulikuks ja uju kalda poole. Kui hai ründab, löö teda vastu nina ja silmi, ning kasuta seda hetke, et pääseda veest nii kiiresti kui saad. Kõige parem on muidugi üldse mitte haide levikualadel ujuda.

7. MEDUUS

Meduuse on palju eri liike – üle kahe tuhande, millest ainult sada on inimestele ohtlikud. Kui jääda nende kombitsatesse kinni, põhjustab see tugevat valu, halvatust või isegi südamerabandust. Kuna meduusidel pole aju, ei saa nad kunagi meelega torgata. Kõige ohtlikum meduus on täringmeduus. Kõige lihtsam viis meduuse vältida on hoiduda nende levikualas ujumisest või kanda kaitseriietust. Kui meduus kõrvetab, peaks põletuskohale panema äädikat, selle puudumise korral peale urineerima, mille järel tuleks otsida meditsiinilist abi.

6. KROKODILLID

Maailmas on 12 krokodilliliiki, millest kolm on kõige ohtlikumad. Need on harikrokodill, niiluse krokodill ja teravkoon- ehk ameerika krokodill. Krokodille leidub Ameerikas, Aafrikas ja Austraalias. Harikrokodillid on kõige ohtlikumad ning elavad nii jõgedes kui ka meres. Krokodillid tapavad saagi neid haardesse võttes, vee alla tõmmates ja nendega tiireldes, et liha lahti rebida. Krokodillide rünnakud lõppevad peaaegu alati surmaga. Austraaliat külastades peaks vältima mereäärseid ojasid, järvesid, tiike ja jõgesid. Telkides peaks püstitama telgi vähemalt seitsmekümne meetri kaugusele veest ja mitte täitma veenõusid sealsamas. Krokodille ei tohiks alahinnata, nad võivad olla väga kiired ning kui neid näha ei ole, ei tähenda see, et neid ei ole; nad on maskeerumise meistrid.

5. ELEVANDID

Kuigi elevandid tunduvad väga heatahtlikud ja õrnad, on nad üks Maa kõige ohtlikum loomaliik. Nad võivad ükskõik millise elusolendi maha tallata ja on ülimalt ettearvamatud. Elevandid ründavad hoiatuseta. Ründamiseks on erinevaid põhjusi, elevandid võivad rünnata raevust, lõhkudes inimasulaid, tappes inimesi, keda nad teavad juba aastakümneid. Nende läheduses peab olema väga ettevaatlik ja neid ei tohi provotseerida. Kui nendega metsikus looduses kohtuda, peab ruttu nendest eemale minema ning rünnaku korral tuleks mängida surnut ja loota, et nad jätavad su rahule.

4. MESILASED

Enamasti on mesilaste ja herilaste ligiduses turvaline isegi siis, kui neid on palju, ent ettevaatlik tuleb olla, kui nad on ärritunud. Sellest hoolimata sureb igal aastal mesilaste nõelamisse palju inimesi, sest nõelamine võib põhjustada šokki ja südamerabandust.

Ära ärrita mesilasi, ning nende rünnates proovi põgeneda otse joostes. Mesilased on aeglased ja nende eest saab ära joosta. Rebi riided seljast, et neil oleks ründamiseks rohkem sihtmärke. Peida end majja või telki, kuid ära sukeldu vee alla, sest mesilased ründavad edasi, kui vee alt välja tuled, ja nad võivad vastu pidada kuni 10 tundi! Ära jookse ka teiste inimeste poole, sest nad ründavad ka neid.

3. JÕEHOBUD

Räägitakse, et Aafrika kõige ohtlikum loomaliik on jõehobu. Kuigi jõehobud tunduvad aeglased ja heatahtlikud, võivad nad olla väga agressiivsed ja loomult territooriumi kaitsvad, rünnates krokodille ja inimesi ilma tõelise põhjuseta.

Jõehobud ründavad isegi paate ning kuna neil on hiiglaslik suu, võivad nad tekitada jubedaid arme, kui rünnakust õnnekombel eluga pääseda. On teada ka juhtumeid, kus nad on inimesi söönud. Väldi jõehobude poolt asustatud vett ja paadiga sõites jõehobu märgates randu kohe.

2. MAOD

Üle 450 maoliigi on mürgised ja paljud neist on suutelised inimest tapma. Tavaliselt ründavad maod siis, kui neid üllatada, ning maohammustuse korral levib mürk üle keha, kahjustades organeid ja hävitades vereliblesid, mis võib põhjustada isegi südamerikke.

Mürgiste madudega aladel peaks kõndima häälekalt, et anda oma kohalolekust märku. Hammustuste eest kaitsmiseks tuleks kanda sobilikke jalanõusid ja pükse. Telgis ööbides peaks selle hästi sulgema, sest madudele meeldivad soojad kohad. Mao käest hammustada saades tuleb viivitamatult otsida abi.

1. MOSKIITOD

Usu või mitte, aga moskiitod on meie planeedi kõige ohtlikumad loomad, põhjustades enamiku inimeste surmajuhtumitest. Mitu miljonit inimest sureb igal aastal malaaria tõttu ja peale malaaria kannavad moskiitod veel teisi haigusi, näiteks dengue viirustelefantismi ja kollapalavikku. Moskiitode eest on raske kaitset leida, sest neid märgatakse alles peale hammustust. Kõige tõhusam kaitse nende vastu on kaitsevõrgud, putukamürgid ja moskiitosid söövate kiilide kasvatamine.

Igatahes on Euroopas moskiitod väikese osakaaluga nuhtlus, ent vähem arenenud maades on nad suurem oht.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna toob Päike sulle energiat ja selgust. Kasuta seda,

horoskoop

Horoskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on suurepärane aeg keskenduda oma plaanidele ja jätta