Monday , 18 October 2021
Screenshot 2021 10 08 at 18.27.31 scaled

10 fakti raseerimisest, mida sa võib-olla veel ei teandud

10 fakti raseerimisest, mida sa võib-olla veel ei teadnud

Raseerimine see on rutiinne trummimängu osa enamuse naiste ja meeste teismeeast. Vahet pole kas raseerite, vahatate, epileerite, niiditate, kitkute, kasutate karvaeemalduskreemi on see töö siiski vägagi aeganõudev. 

Kõigist karvade eemaldamise meetoditest on raseerimine kõige populaarsem, kuna see on lihtne, odav ja valutu. Enamik inimesi sirutavad käe raseerija järele tõenäoliselt kord nädalas, võib-olla isegi iga päev. Loe 10 lihtsat fakti, mida võiksid raseerimisest teada.

  • Raseerimisterasid tuleks vahetada peale 46 kasutuskorda

 

Paljud mõtlevad, millal oleks õige aeg vahetada oma raseerijal terasid, kuid see sõltub mitmest aspektist. Näiteks tera kvaliteedist ning sellest, kuidas terad on valmistatud, lisaks raseerimise sagedusest, kuidas tera peale igat raseermiskorda hooldatakse ning milliseid nahka niisutavaid vahendeid kasutatakse. Kasutades EuroShaver Club’i raseerijat, ei pea enam muretsema selle pärast, millal tuleb terasid vahetada püsitellimuse vormistamisel saadame kõik vajaliku täpselt õigel ajal. 

  • See, mida te enne raseerimist nahaga teete, on sama oluline kui see, kuidas te oma raseerijat kohtlete

 

Näiteks koorimine enne habeme või jalakarvade ajamist eemaldab kõik need surnud naharakud, mis võivad tekitada ummistunud poore. Pooride avamiseks ja karva pehmendamiseks tuleks kindlasti enne raseerimist kasutada sooja vett.  See toob terale kaasa vähem stressi, pikendades selle eluiga.

  • Raseerida tuleks hommikul

 

Päeva lõpus on nahk tundlikum ning naha ärritamise risk on suurem. Hommikuti, pärast imelist ööund on nahk puhanud ja seda on kergem raseerida. Kasutage oma imelist raseerijat peale hommikust dušši. 

  • Mitte kunagi ei tohiks kasutada kellegi teise raseerijat

 

Kellegi teise raseerija kasutamine võib põhjustada infektsiooni ja nakkusi. Naine peaks kasutama naistele mõeldud raseerijaid ja mees meestele mõeldud raseerijaid. Naiste ja meeste raseerijad on välja töötatud erinevalt: meeste raseerijad on mõeldud väiksema pinna raseerimiseks, naiste raseerijad aga vastupidi suuremate ja kumeramate alade, näiteks jalgade raseerimiseks.

  • Raseerimiskreemi tuleb kasutada igal raseerimiskorral

 

Raseerimiskreemid- ja geelid säilitavad niiskuse ja aitavad kaitsta nahka ärrituste eest. Lihtsalt tavalise seebiga raseerimine kuivatab nahka ja suurendab ärrituse tõenäosust.

  • Nahk on kõige hapram 3 minutit peale duši all käimist

 

Selle 3 minuti jooksul tuleks kasutada kehakreemi või kehavõiet, et tagada parim niisutus ja raseerimiskogemus oma nahale.

  • Nüri raseerimistera põhjustab rohkem sisselõikeid

 

Seetõttu tuleks tähelepanu pöörata sellele, millal terasid vahetada. Raseerijate indikaatorribad kipuvad kuluma umbes kolme või nelja kasutamise järel. See on selge viide sellele, et see tera ei ole enam nii tõhus.

  • Raseeritud ala tuleks loputada peale raseerimist jaheda veega

 

Jahe vesi aitab poore sulgeda. Peale jaheda veega loputamist tuleks õrnalt kuivatada ja seejärel kanda kehale või näole sobiv sügavniisutav kreem.

  • Raseerimisel on väga oluline aeg

 

Raseerimisel ei tohi kunagi kiirustada. Tuleks võtta aeg, et oma nägu või keha korralikult enne žileti kasutamist ette valmistada. Alustada tuleks näo või keha pesemisega. Kõige paremini toimivad näopuhastusvedelikud, mis aitavad bakterite ja infektsioonide vastu. Enne raseerimisega alustamist tuleks hoida raseerimiskreemi näol või nahal 23 minutit, et see jõuaks ka sügavamatesse nahakihtidesse. Žileti kasutamisel olge ettevaatlik, et ei tuleks sisselõikeid. Kindlasti niisutage nägu või keha peale raseerimist.

  •  Raseerimine ei vähenda naha päevitust

 

Päevitamine toimub naha madalamatel tasanditel, kus asuvad naha pigmendirakud. Raseerimislabad ei puutu nende rakkudega kunagi kokku. Raseerimine annab nahale pigem terve sära ja parandab päevituse väljanägemist.

 

Veel kokkuvõtvalt näpunäiteid, kuidas nahasõbralikult raseerida: kasuta alati sooja vett enne raseermist; kasuta raseermiseks mõeldud õlisid ja kreeme; raseerimisel ole ettevaatlik, et vältida sisselõikeid; ning niisuta alati nahka peale raseerimist.

 

Raseerija ja kõik vajamineva leiad www.euroshaverclub.eu

 

 

 

Jaga

Vaata ka:

laps

KURB: Tüdruk räägib turvakodus nukkudele, et ema jälle ei tule…

“Meil on olnud juhus, kus 9-aastase tüdruku ülesanne oli igal hommikul üles ajada oma narkomaanist …

space g07ab4bcc2 640

KUUM: Hiigelsuur komeet on meie poole teel!

Kaugelt Päikesesüsteemi äärealadelt, Öpik–Oorti pilvest on meie poole teel võib-olla kõige suurem komeet, mida seni …

keel

9 muutust keelel paljastavad peaaegu kõik sinu haigused

Võib-olla sa ei mõtle tihti oma keelele, aga kui arst palub sul suu lahti teha …

youtube g486e85199 640

YouTube keelab ära kõik vaktsineerimise suhtes skeptilisust väljendavad videod

YouTube keelustab oma platvormil kogu „kahjuliku sisu vaktsiinide kohta”, kaasa arvatud väited, et vaktsiinid on …