minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

Washingtonis avas uksed Eesti ettevõtluskeskus

Eile, 15. oktoobril avas Eesti suursaatkonnas Washingtonis uksed ettevõtluskeskus, mille eesmärk on tõhustada äridiplomaatiat läbi Eesti pakutavate ärivõimaluste tutvustamise Ameerika Ühendriikide ettevõtjatele ja avalikkusele ning vastupidi – näidata Eesti ettevõtetele USA turu võimalusi. Ettevõtluskeskuse avamisürituse raames toimus kaitsetööstuse investeerimisseminar, kus osales ka Eesti kaitsetööstusettevõtete delegatsioon.

Esimene Eesti ettevõtluskeskus USA-s pakub igas suuruses Eesti ettevõtetele töövahendeid USA partneritega kontaktide loomiseks ja suhete edendamiseks ning ruume ärikohtumiste, tooteesitluste, väljapanekute ja ürituste korraldamiseks. Ettevõtluskeskus pakub teavet muu hulgas Eesti ärikeskkonna, e-riigi lahenduste, rohetehnoloogiate ja küberturvalisuse kohta ning tutvustab Eestit kui investeerimiskeskkonda.

„Eesti ja USA lähedased suhted tuginevad paljuski ühistele väärtustele, nagu demokraatia ja austus vabaduste vastu,“ ütles Eesti suursaadik USA-s Kristjan Prikk. „Samuti on nii Eesti kui USA jaoks olulised innovatsioon, digiareng ja majandusvabadus. Olen veendunud, et Eesti ja USA vahelisi majandussidemeid on võimalik senisest veelgi tihendada ja ettevõtluskeskus pakub selleks kahtlemata suurepärase võimaluse.“

Suursaadik märkis, et välisturule sisenemiseks ei pruugi piisata telefonikõnest või e-kirja saatmisest. „Vahetu kontakt ja toodete oma silmaga nägemine loob suurema tõenäosuse koostöö edenemiseks,“ sõnas Prikk. „Ettevõtluskeskuse asukoht Eesti suursaatkonna ruumides tagab vajadusel kõigile huvilistele ka Eesti saatkonna töötajate toe ja nõuanded.“

Washingtoni ettevõtluskeskuse loomist on rahastanud Euroopa Liidu Euroopa taaste- ja vastupidavusrahastu „NextGenerationEU“.

Tegemist on kolmanda Eesti ettevõtluskeskusega maailmas. Mullu avasid uksed ettevõtluskeskused Soulis ja Singapuris. Järgmisena on plaanis avada ettevõtluskeskused Londonis, Pariisis, Riias, Berliinis ja Kopenhaagenis.

Juhul kui soovite koostöös saatkonnaga Washingtoni ettevõtluskeskuse ruume ja sealset esitlustehnikat kasutada, võtke ühendust aadressil business.washington@mfa.ee.

Täiendavat infot Ameerika Ühendriikide kui sihtturu ja sealsete ärivõimaluste kohta leiab EIS-i veebilehelt.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

24.02.24 – Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused

Lauri Hussar 2023

Lauri Hussar pidulikul lipuheiskamisel: Eesti on valmis järgmiseks arenguhüppeks

Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles Eesti Vabariigi aastapäeva hommikul pidulikul riigilipu heiskamise tseremoonial, et Eesti