Statistikaameti andmed näitavad, et üle nelja tuhande 30–39-aastase naise maksab kodulaenu, ilma et nad oleksid vastava kodu omanikud.
„Jah, ma andsin mingeid allkirju. Aga ma ei süvenenud, ma ei mõelnud. Arvasin, et kõik on hästi. Ma olin kodu ostmise üle õnnelik, valisin mööblit ja vaipu. Ma ei mõelnud, et see kõik võib nii hullusti lõppeda,“ ütleb Sirli. (Sirli ja tema pereliikmete nimed muudetud – T. J.)
Möödunud aasta sügisel pärast peaaegu 22-aastast kooselu jättis Sirli Alari maha. „Eks see oli käärinud juba mitu aastat. Muudkui tülitsesime. Lõpuks mõtlesin, et ei taha küll surmani nii õnnetu olla. Ütlesin, et lähme siis lahku.“
Sirli tahtis endale korteri osta ja ütles Alarile, et too hakkaks maja müümiseks asju ajama. „Arvasin, et on loogiline, et pool majast või maja müügist saadud rahast on minu. Meil mõlemal jaguks maja müügist korralikuks sissemaksuks uue kodu jaoks!“
„Pole mingit õigust!“
Alari vastus jahmatas Sirlit. „Ta ütles lihtsalt ei! Ja et mul pole majale mingit õigust, sest mina pole seda ostnud, mina pole selle eest maksnud!“ Kui Sirli oli esimesest ehmatusest üle saanud (ja peatäie nutnud), pöördus ta juristi poole. „No ja siis selguski, et nii ongi! Mul ei ole oma kodule õigust, sest ma ei ole kaasomanik, kuigi olen 11 aastat laenu maksnud.“
Statistikaameti andmed näitavad, et samasuguses olukorras nagu Sirli on jahmatav hulk Eesti naisi
Loe edasi SIIT
Allikas: epl.delfi.ee