Uue-Antsla küla elanikud pole rahul värskelt renoveeritud sillaga, mis on ohtlik. Vastab Transpordiameti esindaja.
Külaelanikud saatsid järgmise kirja:
Tere
Meil külaelanikel on mure Uue- Antslas renoveeritud silla kohta, mis ühendab Uue-Antslat Vana-Antslaga. Lootsime et vana maantee silla asemel tuleb kaherealine sild, nagu ikka tänapäeval tehakse. Varem oli vastavate liiklusmärkidega liiklus reguleeritud ja kõik oli selge. Liiklus avati uuesti mai lõpus ja paigaldatud ainult liiklusmärk – tee kitsenemine. Kaks sõiduautot sillal teine teisest sõitma mööda ei mahu. Tekib nüüd küsimus, kellel on eesõigus silla ületamisel, kes vastutab tagajärgede eest?
Kes tänapäeval koostab sellised projektid, kas tänapäeval projekteerijad ei tunne liiklus seadust? Kus on järelvalve, mängus inimelud, hetkel kehtib olukord, kes on julgem.
Uue- Antsla küla elanikud
Vastab Transpordiameti lõuna osakonna juhataja Janar Taal:
Olemasoleva Uus-Antsla silla puhul kaaluti silla remonti ja uue silla ehitust.
Silla remondi lahendus valiti vastavalt olemasolevale keskkonnale. Uue silla asemel valiti remondi meede, et tagada Muinsuskaitse kultuurimälestistele kaitsevööndis ja Keskkonnaameti poolt kehtestatud nõuded, milles tuli tagada Vana-Antsla mõisa pargi alleeruumi terviklikkuse säilimine ilma allee kahjustamiseta. Meil ei lubatud ühtegi allee puud eemaldada. Uue silla rajamine oleks kahjustanud ja likvideerinud osa mõisapargi alleest, sest sild oleks läinud laiemaks ning kitsa olemasoleva tee ja nõuetekohase silla kokku viimine oleks mõjutanud asuvat pargi alleed. Valminud ristlõike lahendus on vastavalt keskkonna võimlaustele ja liikluskeskkonnale.
Varasemalt kehtisid sillal eesõigusmärgid ja käesoleva lahendusega on paigaldatud nõuetele kehtiv liikluskorraldus.
Lõigul on alandatud sõidukiirust ja sillal kehtib kiiruspiirang 70 km/h. Varasemalt oli lubatud kiirus 90 km/h. Eesõigus sillal ei ole reguleeritud, kuid enne silda on paigaldatud mõlemast suunast hoiatusmärgid nr 161 „Teekitsend”. Teekitsend tähendab seda, et mõlemast suunast sillale lähenevad juhid peavad olema tähelepanelikud vajadusel vastassuuna liiklejale teed andma. Üldine põhimõte analoogsetes kohtades käitumiseks on see, et teed annab liikleja, kes on teekitsendusest kaugemal.
Antud lahendus rahustab liiklust ja aitab kaasa kehtestatud kiiruspiirangu järgimisele.