Kiirabiõena olen näinud, kuidas esmapilgul väikesed sümptomid võivad viidata tõsistele terviseprobleemidele. Siin on 6 peent märki, mida ei tohiks kunagi alahinnata, kuna need võivad olla hädaolukorra varajased hoiatavad signaalid: 1. Äkiline ja seletamatu valu rinnus Rinnavalu võib viidata südameatakile, isegi kui see pole väga tugev. Kui valu kiirgub vasakusse kätte, …
Loe edasi »Tervis
10 kummalist signaali, mida teie keha saadab, kui olete liiga suure stressi all
10 kummalist signaali, mida teie keha saadab, kui olete liiga suure stressi all Stress võib avalduda kehas kummaliste ja ootamatute sümptomitena, mida sageli ei seostata kohe emotsionaalse pingega. Kui stress muutub krooniliseks, hakkab keha saatma signaale, et olukord vajab tähelepanu. Siin on 10 kummalist märki, mida keha võib stressi korral …
Loe edasi »Grippi nakatumine kasvab
Ülemiste hingamisteede ägedate nakkuste levik püsib stabiilne ning on võrreldav eelmise hooaja sama perioodiga. Küll aga on gripiviiruste osakaal märkimisväärselt suurenenud, näidates püsivat ja laialdast levikut. COVID-19 haigestumus on samal ajal selgelt langustrendis. Üldine haigestumuse trend näitab langust, kuigi nooremas vanuserühmas (0-19 aastat) täheldati 35% kasvu. Märkimisväärset haigestumuse kasvu konkreetsetes …
Loe edasi »Kui palju vajab meie keha iga päev valke, rasva ja mineraalaineid?
Teadusuudis 03. jaanuar 2025 Vastus: nii päevane energiavajadus kui ka soovituslikud toitainete kogused sõltuvad soost, vanusest, kehakaalust ja kehalisest aktiivsusest, aga ka organismi seisundist. Keskmiselt on energiavajadus täiskasvanud naistel umbes 2000 kcal ja meestel 2600 kcal päevas. Valkude, rasvade ja süsivesikute soovitusi väljendatakse üldiselt protsendina energiast (%). Organismi vajadusi on …
Loe edasi »Nakkushaiguste ülevaade: koolivaheaeg pidurdas haigestumiste kasvu, aga mitte oluliselt
Haigestumus on tõusuteel. Eelnevate viirushooaegade kogemuse alusel saab öelda, et koolivaheajal haigestumuse kasv peatub, kuid peale seda hakkab haigestumiste ja hospitaliseerimiste arv taas kasvama. Gripiviiruste osakaal suureneb järk-järgult, levik on laialdane ning hospitaliseeritute arv kasvab keskmiselt iganädalaselt 25%. Hetkel tervishoiusüsteemile siiski ülekoormuse ohtu ei ole. COVID-19 haigestumuse trend on väheste …
Loe edasi »Belgia keelustab uuel aastal esimesena EL-is ühekordsed e-sigaretid, Eestis veel piirangut ei plaanita
aasta algusest saab Belgiast esimene Euroopa Liidu riik, kus ühekordsete e-sigarettide müük täielikult keelatakse. Eestis on kehtinud maitsestatud e-sigarettide vedelike müügikeeld ning kaugmüügi piirangud, kuid ühekordsete e-sigarettide täielikku müügikeeldu riiklikul tasandil seni ei kavandata. Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringud näitavad, et tavasigarettide kasutamine on viimasel kümnendil vähenenud, kuid samaaegselt on …
Loe edasi »Järgmisest aastast väheneb õendusabi omaosalus
Uuest aastast väheneb statsionaarse õendusabi omaosalus 15%-lt 10%-le, mis toob märgatavat rahalist leevendust umbes 14 000 inimesele aastas. Muudatus mõjutab eelkõige vanemaealisi, kelle jaoks on õendusabi omaosalus seni olnud tervishoius üks suurimaid kulusid. Terviseminister Riina Sikkuti sõnul viibib keskmiselt inimene õendusabis 36 päeva, mis tähendab praegu üle 800-eurost omaosalust, muudatuse …
Loe edasi »Brigitta Õunmaa: Eesti majandus vajab tervet tööjõudu – alkoholipoliitika on kõigi asi
Iga ettevõtte edu sõltub tema töötajatest, kuid kas me hoolitseme piisavalt selle eest, et töötajad suudaksid anda oma parima? Alkoholitarbimise varjatud mõju meie majandusele on suurem kui esmapilgul tundub ja alkoholitarvitamise vähendamine ei ole “reguleerimise iha” nagu Äripäev kirjutab oma 29. novembri juhtkirjas, vaid küsimus tootlikkusest, tööjõuturust ja majanduse arengust. …
Loe edasi »Hoiatus: Maris Pulla hirmutab vähihaigete laste vanemaid.
Terviseametini on jõudnud mitmed hoiatavad vihjed, et meditsiinilise hariduseta Maris Pulla hirmutab vähihaigeid, kasutades eksitavaid väiteid, justkui on haigusel mingid „juurpõhjused“, mida saab tuvastada tema pakutava „teraapia“ abil. See on tervisealane valeinfo! Näiteks räägib Maris Pulla ühes veebi postitatud videos, et kui lapsel diagnoositakse vähk, tuleb otsa vaadata lapsevanematele. „Mis …
Loe edasi »5 asja, mida varjatud depressiooniga inimesed teevad teisiti
Varjatud depressiooniga inimesed kannatavad sageli vaikselt, ilma et nende lähedased või isegi nemad ise seda täielikult teadvustaksid. Väliselt võivad nad tunduda õnnelikud ja edukad, kuid seesmiselt võitlevad nad sügava kurbuse ja kurnatusega. Siin on viis asja, mida varjatud depressiooniga inimesed teevad teistmoodi: 1. Nad naeratavad, kui on kurvad Varjatud depressiooniga …
Loe edasi »