Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
kool

Tallinna koolides jäävad esialgu nädalaks distantsõppele

Teisipäeval otsustas Tallinna linnavalitsus, et peale koolivaheaega ehk 1. novembrist jäävad Tallinna munitsipaalkoolide 4.–8. klasside õpilased nädalaks distantsõppele.

Algklassid (1.–3.), 9. klass ning gümnaasiumiklassid jäävad kontaktõppele, samuti HEV-lapsed, ütles kolmapäeval Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on terviseameti andmetel praegu kõige suurem nakatumine 10–14-aastaste seas ning seetõttu otsustatigi see eagrupp jätta esialgu nädalaks kaugõppele.

“Ma arvan, et peame ausalt tunnistama, et esimene nädal ei jää tõenäoliselt viimaseks, aga seda nädalat on koolidele väga vaja, et peale vaheaega aru saada, mis seis on ja kuidas töötada uues olukorras,” lausus Kõlvart.

Kõlvarti sõnul oli see ka koolide enda soov ja nägemus, sest seis on koroonaviiruse leviku tõttu olnud viimasel kuul Tallinna koolides raske. “See on ainuõige, et peale koolivaheaega on see puhvernädal,” märkis Kõlvart.

Kõlvarti sõnul peab praegu olema valmis kõige mustemateks stsenaariumiteks.

“Peame olema valmis ka selleks, et koolid lähevad koduõppele. Me teeme kõik, et seda ei juhtuks, aga me peame selleks olema valmis. Signaalid, mis tulevad arstide poolt, näitavad, et kõik kõige halvemad stsenaariumid on praegu võimalikud,” lausus ta.

Kõlvarti sõnul näitab varasem kogemus, et nakatumine koolides tõuseb just pärast koolivaheaega, sest vaheajal käiakse rohkem ringi ning nakkus tuuakse pärast koolidesse.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles raadiosaates “Uudis+”, et kindlasti tekitab laste koju jäämine ebamugavusi lapsevanematele, kuid peab aru saama, et kui on vaja COVID-i leviku vastu efektiivselt midagi teha, siis otsused ei saagi meeldivad või populaarsed olla.

“EI saa välistada, et kui esimene nädal ei too leevendust ja dünaamika on murettekitav, et distantsõppe periood võib pikeneda,” lisas ta.

Belobrovtsevi sõnul ei ole mõeldav, et koolidel hakataks piirangute puhul vahet tegema ja distantsõpet rakendama vaid koolides, kus nakatumine kõrge.

“Seda ei saa teha, sest siis tekivad koolid, kus lapsed saavad oma hariduse kätte koolimajas, ja koolid, kus lapsed seda teha ei saa. Kõige suurem oht see, et ühes koolis on kolle ja teine kool näitab head (nakatumise) dünaamikat ja järgmisel päeval kõik muutub kiiresti. Et oleks ühtne hariduskvaliteet tagatud kõigile, et stabiilse tasemega koolides olukord ei muutuks, siis see oligi (koolijuhtidega) ühtne otsus,” lausus abilinnapea.

Lisaks on praegu aina suuremaks mureks muutumas õpetajate nakatumine.

“Meie õpetajad ei ole täna piisavalt kaitstud, sest õpetajad said vaktsineerida juba pool aastat, rohkem kui pool aastat tagasi, ja AstraZenecaga, mille kaitse on tänaseks väga madal. Kolmanda doosi võimalus avanes alles hiljuti. Meil on olukord koolides, et õpetajad jäävad haigeks, õpilased jäävad haigeks, sealhulgas ka vaktsineeritud õpetajad. Peale vaheaega see olukord tõenäoliselt halveneb veelgi,” rääkis Kõlvart.

Distantsõppe perioodil on õpilastele piiratud ka huvitegevus munitsipaalhuvikoolides ja distantsõppe ajal jagavad koolid soovijatel nädalasi toidupakke, teatas Tallinna kommunikatsiooniteenistus.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik