Kindlasti oli su suvepuhkus tore ja nautisid seda täiel rinnal, kuid nüüd on suvi läbi saamas ja aeg endise treeningrütmi juurde naasta. Kas tunned end halvasti, mõeldes spordiklubi veidi „spordilõhnalistesse” ruumidesse naasmise peale?
Kindlasti oli su suvepuhkus tore ja nautisid seda täiel rinnal, kuid nüüd on suvi läbi saamas ja aeg endise treeningrütmi juurde naasta. Kas tunned end halvasti, mõeldes spordiklubi veidi „spordilõhnalistesse” ruumidesse naasmise peale? Ära muretse, meie teame seitset tõhusat viisi, kuidas ennast kokku võtta ja minna…
Nr 1: Vaata endast eelmisel talvel tehtud fotosid
Talv on tavaliselt aeg, mil paljud kaalus juurde võtavad, ja usu meid, need lisakilod on igal fotol kindlasti näha! Tuhni natuke arvutis (või vanades fotokastides pööningul, kui oled endiselt paberfotode fänn) ja leia üles mõni foto eelmisest talvest (või ka üle-eelmisest või üle-üle-eelmisest), et näha, kuidas need lisakilod sulle sobivad. Ilmselt jõuad järeldusele, et need ei sobi sugugi ja ega siis muud kui – spordiklubi, siit ma tulen!
Nr 2: Luba endale tõeline autasu
Muidugi on hea tervis ja kaunis välimus parimaks auhinnaks korrapäraselt spordiklubis käimise eest, kuid sageli tunduvad need väärtused liiga ebamäärased ja liiga abstraktsed, nii et need ei toimi tõeliste motivaatoritena. Kui tahad ennast tõeliselt motiveerida, luba endale spordisaali naasmise eest tõeline auhind; see võib olla ükskõik mis – nädalane puhkus välismaal, uued kingad, uus spordivahend või uus smuutimasin, mis täiendab toredasti su otsust hakata jälle oma tervisega tegelema,
Nr 3: Räägi oma plaanidest
Kui lubad vaikselt ja ainult iseendale, et hakkad jälle trennis käima, on võimalus, et lihtsalt „unustad” oma lubaduse, palju suurem kui siis, kui räägid oma plaanidest ka teistele. Räägi oma kaaslasele, lastele, sõpradele, kolleegidele, võib-olla isegi nendele tüütutele tuttavatele, kellega sa eriti hästi läbi ei saa, kuid oled sunnitud mõnikord koos olema – kõik need inimesed kas julgustavad sind tõepoolest trenni naasma või naeravad su üle, kui sa seda ei tee. Võidumees oled sa mõlemal juhul, sest ka naerualuseks jäämise hirm motiveerib sind lõpuks alustama.
Nr 4: Meenuta varasemaid aegu
Kui sul ei õnnestu ennast veenda trenni naasma, on sellel vähemalt üks hea külg – see toob ilmsiks, et kunagi sa käisid jõusaalis vähemalt keskmise sagedusega, nii et sa tead, kui hea tunne oli, kui higi lahti said ja pärast ennast peeglist vaatasid. Nüüd on aeg need mälestused ajusopist välja kaevata ja meelde tuletada, mis tekitas varem spordiklubis käies nii hea tunde. See on lihtne strateegia, kuid töötab paljude jaoks…
Nr 5: Leia trennikaaslane
See võib olla ükskõik kes su tuttavatest või isegi keegi, keda sa eriti hästi ei tunne, kuid keda tahaksid paremini tundma õppida – vajad lihtsalt kedagi, kellega jagada treeningsaali naasmise valu ja võlu. Peaaegu kõik katsumused elus on lihtsamad, kui teha need läbi kellegagi koos, nii et uuri järele, pane ajalehte kuulutus, kui vaja, või postita Facebooki sõnum „Otsin kaaslast, kellega korrapäraselt jõusaalis käia. Kas on huvilisi?” Varem või hiljem ütleb keegi jah ja sul on uus kamraad, kes aitab sul endise treeningrežiimi juurde naasta.
Nr 6: Ole enda vastu aus
Mis sind tegelikult trenni minemast tagasi hoiab? See ei ole lihtsalt „ma ei taha minna”, nii et mis on su passiivsuse tegelik põhjus? Kas sul pole raha jõusaali liikmekaardi eest maksmiseks? Kas sul pole aega trennis käia? Kas tunned, et liiga palju aega kodunt eemal olles jätad pere unarusse? Kas sul pole autot, et trenni sõita? Olgu tegelik probleem milline tahes, leidub sellele lahendus. Ei ole autot? Osta bussipilet või hoopis paar jõusaaliseadet ja sea sisse kodune treeningsaal. Pole raha? Tööta rohkem või piira oma kulutusi – kui küsimus on tervises, ei tasu koonerdamine kunagi ära…
Nr 7: Sea endale realistlikud eesmärgid
Ja kirjuta need kindlasti üles, muidu kaovad need kusagile sama kiiresti kui tekkisid… Eesmärgid panevad meid elus liikuma ja eesmärgid aitavad sul ennast motiveerida, et naasta vana treeningurütmi juurde. Sea aga kindlasti realistlikud eesmärgid (muidu on neil võib-olla hoopis vastupidine tulemus) ja hoia oma edusammudel nende eesmärkidel täitmisel silma peal. Pole paremat tunnet kui edust tekkiv tunne!