euroopakohus

SEB prognoos: intressitõusud on suure tõenäosusega läbi

Euroopa Keskpank ei tõsta rohkem intressimäärasid ja intressilangust on oodata järgmise aasta teisest poolest, ütles SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor panga majandusprognoosi tutvustades.

Nestor rääkis, et pangast kodulaenu võtnud inimesi viimasel ajal ärevile ajanud intressitõusud on suure tõenäosusega läbi.

“Kui vaadata, mis on plaanis Euroopa Keskpangal, siis meie ennustuse kohaselt Euroopa Keskpank rohkem intressimäära ei tõsta ja järgmise aasta teisest poolest alates võiks oodata hoopis seda, et intressimäära hakatakse langetama,” sõnas analüütik.

Selle tulemusel jõutakse prognoosi kohaselt järgmise aasta lõpuks olukorda, kus keskpanga peamine hoiuseintressi määr on kolm protsenti, mis on väga hea lähend ka euribori määrale. 2025. aasta lõpuks jõuab intressimäär 2,5 protsendini ehk märkimisväärselt madalamale kui praegune 3,75-protsendiline tase.

 

allikas: err.ee

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused