Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus langes ERR-i tellitud Kantar Emori üle-eestilises küsitluses viimaste aastate madalaimale tasemele, 13 protsendile. EKRE sisetülid ja europarlamendi valimiste võit tõstsid Isamaa toetust.
Kantar Emor viis küsitluse läbi 10.-17. juunini. EKRE sisepinged tulid ilmsiks 9. juunil, kui EKRE juht Martin Helme rääkis Tre Raadio saates “Räägime asjast”, et Silver Kuusik, Jaak Valge ja Henn Põlluaas plaanivad erakonnas võimupööret. 11. juuni õhtul visati kolmik EKRE-st välja, 12. juunil teatas parteist lahkumisest Jaak Madison. Nii jäid kogu tüli ja siseheitlused Emori küsitlusperioodi sisse.
EKRE juhi Martin Helme ennustus, et sisetülid mõjutavad erakonna toetust, osutus tõeks. Mai lõpus oli EKRE toetajaid 18 protsenti, kuid juuni keskpaigaks langes see 13 protsendile. Nii madal oli EKRE reiting viimati septembris 2020.
13-protsendiline toetus langetas EKRE erakondade pingereas viiendale kohale, jäädes alla ka Keskerakonnale. Isamaa tugevdas oma edumaad, Parempoolsed tõusid rekordtasemele.
Kõige populaarsem partei oli endiselt Isamaa, kelle toetus tõusis Euroopa Parlamendi valimiste ja EKRE sisetülide taustal 27 protsendile. Kuu varem oli Isamaal toetajaid 23 protsenti.
Teisele kohale tõusis Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kes sai Euroopa Parlamendi valimistel kaks mandaati ja kelle toetus oli 18 protsenti. SDE toetus on viimased neli kuud kõikunud 14 ja 18 protsendi vahel.
Kolmandal kohal oli Reformierakond 16 protsendiga, mis on madalam kui maikuu 19 protsenti. Reformierakonna toetus on viimastel kuudel kõikunud, mõjutatuna kriitikast valitsuse aadressil, pingetest erakonnas ja ebaedust valimistel (kaotati üks mandaat). Keskerakonna toetus venekeelse kodanikkonna hulgas on tasapisi kasvanud ja jõudnud 58 protsendini, kogu kodanikkonnas väljendub see 14-protsendilise toetusega.
Parempoolsete toetus tõusis uuele rekordtasemele, jõudes Kantar Emori juunikuu küsitluses kaheksale protsendile (täpsemalt 8,4 protsenti). Seevastu Eesti 200 reiting oli kolm protsenti (täpsemalt 2,6 protsenti), mis on madalaim alates partei asutamisest 2018. aastal.
Rohelisi toetas üks protsent.
Valitsusliidu kogutoetus oli juunis 36 ja opositsioonil 54 protsenti. See vahe on kuuga veidi suuremaks läinud.