Riigikogu liikmete hulgas tekitas pettumust president Alar Karise otsus piirata selleaastase Vabariigi aastapäeva vastuvõtu külaliste nimekirja. Vastuvõtule on kutsutud ainult parlamendi juhtkond, komisjonide juhid ja asejuhid ning fraktsioonide esindajad, jättes enamiku rahvasaadikuid kõrvale.
“President Karis näitab üles arusaamatust parlamentarismist. Ta paistab süüdistavat ohvrit, mitte tunnustavat parlamenti,” kirjutas Reformierakonna liige Jürgen Ligi Liia Hänni sotsiaalmeediapostituses. Margit Sutrop, samuti Reformierakonnast, nimetas seda otsust riigikogule solvanguna Eesti Päevalehes.
Sutrop väljendas muret: “Otsus jätta osa riigikogu liikmeid kutsumata riivab põhiseadusliku institutsiooni väärikust ning ei aita kaitsta Eesti iseseisvust.” Raimond Kaljulaid Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast pidas president Karise valikut parlamendiliikmete karistamiseks ja alandamiseks. Ester Karuse, Kaljulaidi erakonnakaaslane, väljendas pettumust, öeldes, et see samm pisendab riigikogu rolli.
Arnold Rüütli endine pressiesindaja Eero Raun tõi välja, et see pole esimene kord, kui riigikogulasi pole vastuvõtule kutsutud, viidates Lennart Meri sarnasele otsusele 25 aastat tagasi. Raun rõhutas, et presidendil on õigus otsustada, keda ta peole kutsub, ja see ei tähenda parlamendi tühistamist.
Raun tegi ettepaneku Riigikogu liikmetele toetada Rahvusooper Estonia saalikompleksi ehitamist, mis võimaldaks tulevikus kutsuda rohkem külalisi.
Vabariigi aastapäeva kontsert ja vastuvõtt toimub 24. veebruaril Estonia teatri- ja kontserdimajas, kus kunstiline juht on Jaan-Eik Tulve ja lavastaja Maria Peterson. Kutsete hulgas on esindatud paljud elualad, sealhulgas kultuuri-, spordi-, haridus- ja ühiskonnategelased, poliitikud, riigiametnikud ja suursaadikud.