Wednesday , 22 January 2025
photo 1568477070800 66719cd52be2

Ploomide kasulikkus ja kahjustused inimeste tervisele.

TERVENDAV JA KASULIKUD OMADUSED INIMESE TERVISELE

Praktiliselt kasutatakse kõiki ploomi osi – lilled, koor, lehed, luud ja küpsed puuviljad. Selle koostise tõttu on värsketel ja kuivatatud puuviltidel järgmised kasulikud omadused:

  • Parem mälu. See on seotud kahjustatud rakkude neutraliseerimisega.
  • Veresoonte kaitse ja nende puhastamine kolesterooli laigudest. Aitab vältida ateroskleroosi arengut, vähendada vererõhku.
  • Antioksüdantne toime, kui seda kasutatakse kuiva kujul.
  • Immuunsuse tugevdamine C-vitamiini suurema sisalduse tõttu.
  • Vee-soolasisalduse reguleerimine, liigse vedeliku eemaldamine kehast.
  • Silma tervise ja nägemisteravuse säilitamine, limaskestade tugevdamine.
  • Selliste haiguste nagu artriit, südameatakk, vähk, astma ennetamine.
  • Seedeelundite stimuleerimine, söögiisu suurenemine, vesinikkloriidhappe taseme langetamine maos.
  • Närvisüsteemi kaitse, une normaliseerumine, stressist vabanemine.
  • Ploomist kasutatakse maske kosmeetilistes otstarbeks. Nad tagastavad naha elastsuse, omavad head vananemisvastast efekti.
  • Rannozazhivlyayuschee tegevus, kui kasutatakse keetmist.
  • Vähenenud ärevus, serotoniini suurenenud produktsioon.
  • Rauapuudulikkuse aneemia.
  • Südameataki riski vähendamine.
  • Noorte pikendamine ja pikaealisus.

Sportlastel soovitatakse lisada ploomid oma igapäevases dieedis. Kompositsioonis sisalduv kaalium aitab lihaseid pärast aktiivset väljaõpet vähendada.

ENERGIA VÄÄRTUS JA KASULIKUD AINED

Küsimus on sageli küsitav: “Kui palju kaloreid on ploomides ja kas neid saab dieedi säilitamise ajal tarbida?” Ploomi kalorsuste sisaldus on iga kord 100 grammi (3 tükki) 42 kilogrammi kohta. See puu on madala kalorsusega toode, millel on suurepärased puhastusvõimalused. See funktsioon võimaldab vastata põnevale küsimusele: “Kas on võimalik ploomid kaalust alla võtta?” Sisaldab valke, süsivesikuid, kiudaineid, kaltsiumi, magneesiumi, joodi ja muid elemente. Tuleb märkida, et kuivatatud ploomid (ploomid) on rohkem kaloreid värsked – 255 kcal.
Rohelised on rohkem kalorikad kui värsked ploomid
Puuviljades on palju P-vitamiini, mis on organismis eriti väärtuslik. Selle abiga väheneb kapillaaride haavatavus ja haavatavus. Vitamiin säilib ka pärast puuviljade töötlemist.
Paljude ploomide kasulikud omadused on tingitud nende koostisest:

  • C-vitamiin. See võtab otseselt osa oksüdeerumis-vähendamise reaktsioonidest, raua samastumisest, immuunsüsteemi toimimisest.
  • Molübdeen.
  • Räni, mis on vajalik kollageeni sünteesiks.

Ploomid on soovitatav süüa teistest toitudest ja jookidest eraldi hommikul, vähemalt 30 minutit enne sööki. Sellisel juhul kulutatakse suhkru kulu organismi vajadustele ja see ei ole laos edasi lükatud. Süsivesikute ülemäärane sisaldus võib põhjustada rasvhapete kogunemist.
Küpsetamisel kasutatakse ploomi moosi, moosi, aromaatse želee valmistamiseks. Alates puuviljast valmistatakse maitsestamist toidudeni, samuti meeldivat ploomi viina, küpsetatud veini.

KASUTAMINE RASEDUSE AJAL: KASU JA KAHJULIKKUS

KÕIK RASEDAD TEAVAD, ET PLOOMID JA ERITI MUSTADE PLOOMID AITAVAD VÕIDELDA VÄLJAHEITEGA. NAISED LAPSE OOTEPERIOODIL PÜÜAVAD SAGELI KÕHUKINNISUST. PIISAB, KUI PÄEVAST PISUT PUUVILJA SÜÜA, ET SELLEST PROBLEEMIST LAHTI SAADA.
RASEDUSE AJAL SOOVITATAKSE KÕHUKINNISUSENA KASUTADA PLOOMI
KASULIKUD OMADUSED PLOOMI EI LÕPE SEAL. MIS VEEL ON HEA? PUU SISALDAB OLULIST VITAMIINI E, MIS ON KASULIK PLATSENTA JAOKS JA SELLE VERESOONTE SEISUNDILE.
SAGELI SÜSTITAKSE RASEDAD NAISTELE TOIDUST, ET VÄHENDADA VEREJOOKSU IGEMEID. LOODUSLIK ANTIOKSÜDANT VÕIMALDAB TEIL VABADE RADIKAALIDE NAISE KEHA PUHASTADA. TSELLULOOSIST LÄHTUV MASK NIISUTAB NAHKA, VABANEB MADALATEST KORTSUDEST.
AURUTATUD MUSTADE PLOOMIDE KASUTAMINE PIIMAS ON EFEKTIIVNE VILJADEST JA KALLUSTEST. SEDA TOODET KASUTATAKSE ÜLEÖÖ. JÄRGMISEL HOMMIKUL NAHK PEHMENDAB OLULISELT JA MÕNE SEANSI JÄREL PROBLEEM KAOB.
FOOLHAPPE ESINEMINE PLOOMIL ON ERITI VÄÄRTUSLIK. VEES LAHUSTUV VITAMIIN ON VASTUTAV PUUDUSTE PUUDUMISE EEST NEERUTORU ARENGUL LOOTEL.

KASUTA RAHVAMEDITSIINIS MEESTELE JA NAISTELE

Traditsioonilised tervendajad pööravad ploomidele erilist tähelepanu. Kõige sagedamini kasutatavad on:

  • õrnalt lahtistav toimega lilled;
  • koore ja okste puljongil on selgelt väljendunud põletikuvastane, kõhukinnisus ja kahjulik toime;
  • ploomi mahla külmavärinad;
  • ploomide lehtede ja õienede infusioon on efektiivne põie põletikul, samuti juuste väljalangemise korral.
  • vaigust naha pinnal kõhuõõnes ja lööve.

Rahvapärase vahendina oli ploomi lehtedest levinud tee levinud. Selle eelised avalduvad selgesti rahustavamas ja rahustavamas efektis. Regulaarne kasutamine aitab lõõgastuda ja leevendada kogunenud stressi.

PLOOM: NEGATIIVNE MÕJU ORGANISMILE JA VASTUNÄIDUSTUSED

Ploomide liigne kasutamine kujutab ohtu ka tervele inimesele. Sageli on märgitud kõhulahtisus, maosisisenenud happesus, kõrvetised. Enamikul juhtudel on puuviljadest põhjustatud kahjustused seotud selle ülemäärase kasutamisega.
Spetsiaalset hooldust ploomide kasutamisel peavad inimesed järgima:
Ploom on teatud inimeste kategooriale vastunäidustatud

  • kõrge suhkrusisaldusega suhkruhaigus ja raske ülekaalulisus;
  • vastunäidustus gastriidi ägenemise korral koos happesuse suurenemisega;
  • koos liigeste ja lihaste süsteemsete põletikuliste haigustega, podagra, sapipõie kivide esinemine;
  • individuaalne sallimatus;
  • õdede emad, kuna ploomide kasutamine võib põhjustada väikelaste kõhulahtisust ja koliike. Puuviljad on nii looduslikus kui ka kuivatatud kujul välistatud.
    Lapsed söönud suures koguses ploomid põhjustavad seedetrakti häiret, samuti epigasmist piirkonnas esinevat valu.
    Alla 3-aastastele väikelastele ei soovitata puuvilju värskes vormis süüa. Lastearstid lubavad lisada kasahki väikese koguse ploomepüree, kartulit.
    Enne ploomi kasutamist tuleb põhjalikult pesta. Nende nahk on alati kaetud pärmseenudega. Ärge kasutage vormi ja muid kahjustusi sisaldavaid vilju.

    PLOOMI LUUDE KASUTAMISE TUNNUSED

    Ida-meditsiinis, laialdaselt kasutatavaid ravimeid, mis põhinevad luudel. Ploom Tinktuura näitab positiivseid tulemusi bronhiidi ravis, pikaajalisel köhil, vähi ennetamisel.
    Ploomikoneid ja nende tuuma kasutatakse laialdaselt meditsiinilistel eesmärkidel
    Nagu mis tahes muul kivipuu viljaliha, sisaldavad ka ploomi tuumad amügdaliini. Toimel ensüümide seedetrakti ainet moodustavate vesiniktsüaniid suurtes annustes ohtlik organismis. Termiline töötlemine põhjustab kahjulike ainete hävitamist.
    Ploomi seemned on rasvhapped, mida kasutatakse mandlidena. Kas teil on selge antioksüdandi omadus? Õli iseloomustab kibe mandlite kokkutõmbuv lõhn.
    Terapeutiliseks otstarbeks ei kasuta nad ise luid, vaid nende tuumad. Ideaaljuhul soovitatakse nende igapäevast kasutamist, kuid arstidega konsulteerimine on vajalik. Ploomide kasutamise kohta on tihti arutlus nende ohutuse üle.
    Selle toote mõistliku kasutamise korral on võimalik tugevdada tervist, parandada heaolu ja puhastada ka keha. Pakutakse rõõmu ja head tuju.

    PLOOM

    Kuni 5 m kõrgune puu viidatakse alamperekonnale Plum või Almond. Lehed on lihtsad, lansolaadsed, piki marginaali. Ploomi lilled on tavaliselt valged või roosad, viie kroonlehega ja viis sepalsiga, üksikud või vihmavarjud kahest kuni kuust õisikutega. Ploomipuu on suhteliselt suur luustik.
    Aasia jaoks on selline ploom, ja nüüd on seda kasvatatud kõikjal, sest seda iseloomustab kiire, kõrge tootlikkus ja hea kohanemisvõime muldadele ja kliimatingimustele. Selle taime puuviljad on tihedad ja erineva värvusega.
    Peamised ploomide sortid pärinevad mitmest botaanilisest liikist: koduloom, ploom, aed, rüps, Ussuri ploom ja hiina-Ameerika ploomi hübriidid.

    PLOOMIDE KASULIKUD OMADUSED

    In ploomide sisaldab 9-17% suhkrut (fruktoos, glükoos ja sahharoos), vitamiin A, B1, B2, C, F. Plum väga Bhagat kaaliumi ja fosforit, milles sisaldab ka kaltsiumi-, magneesiumi-, raua-, väiksemates kogustes need sisaldavad boori, mangaani, vase, tsinki, nikli, kroomi. Ploomides on pektiinseid, tannic, lämmastikku sisaldavaid aineid, orgaanilisi happeid: õuna-, sidrun-, oksaal- ja salitsüülhappe jälgi.
    Ploomi seemned sisaldavad kuni 42% rasvaõli, mis on lisatud mandelile, flavonoididele ja aminohapetele. Kuivatatud ploomi puu ilma kaevandis nimetatakse ploomid ja viitavad kuivatatud puuviljad.
    Puu- ja lehtedes ploomi- kumariinid leitud millel on võime takistada klombid veresoontes ravides tromboosi ning samuti laiendada koronaarveresooni.
    Ploomi lehed sisaldavad C-vitamiini, karotinoide ja phütontsiide, skopoletiini kumariini derivaati.
    Taime koorest leitud vaigul leiti ramnoosi, ksüloosi, arabinoosi, galaktoosi.
    Plumit kasutatakse meditsiinis, toiduvalmistamises, kosmeetikas.
    Meditsiinis: ploom stimuleerib söögiisu, tugevdab soole peristaltikat, omab nõrga lõtv- ja diureetilist toimet. Lisaks on ploomidest pärit kompotid ja kisselid kasulikud ateroskleroosi, neeruhaiguse, reumatismi ja podagra puhul. Nad normaliseerivad seedetrakti motoorset sekretoorse funktsiooni, vähendavad kolesterooli imendumist soolestikust. Soovitage ploomi inimestele, kes põevad aneemiat ja südame-veresoonkonna haigusi.
    Kõhukinnisuse ja soole anotooni jaoks soovitatakse värskeid ja kuivatatud ploome (eriti ploomid), samuti tselluloosimassi kompotite ja mahlaga õrna lahtistav toime. Ploom (ploomid) aitab eemaldada kehast kolesterooli. Ploomid on soovitatavad neeruhaiguste ja hüpertensiooni korral. Ploomipuu sisaldavad kaaliumühendid omavad diureetilist toimet, mis aitab eemaldada organismist liigset vett ja lauasoola.
    Kasulik mitte ainult värske ploom, vaid ka kuivatatud. Kuid kuna kuivatatud ploomil on kõrgem kalorisisaldus kui värske, ei ole see soovitatav diabeedi ja rasvumisega inimestele. Peaksite hoiduma ploomide ja imetavate emade söömast, kuna see võib põhjustada laste kõhulahtisust, kõõlusel ja koliidil.
    Ploom on kergesti seeditav. Ploomi viljad soodustavad vere moodustumist, lõdvestavad seedetrakti ja puhastavad mao. Ploomid on väga tõhusad seenhaiguste või liiga kõrge sisemise soojuse tekitatud haiguste ravis. Ploomid tugevdavad maksa ja puhastavad verd, eemaldades toksiine kehast. Ploomid söövad nii värskelt kui ka kuivatatult. Kuivatatud ploomid on kõrgemal temperatuuril. Ploomide hapu maitse näitab, et nad pole veel küpsed – sellised ploomid ei ole väga kasulikud. Laske neil mõnel päeval lahkuda, oodake, kuni need on küpsed.
    Plum (eriti kuivatati – ploomid) on lahtistav ja diureetiline toime, ravitoime ateroskleroosi, koletsüstiit, maks, süda, neer, hüpertensioon. Mõnda lahtistiva toimega toitu kasutatakse valesti, kuna need ei anna oodatud tulemust. Ploomi ettevalmistamisel peate valama järsu keeva veega, kuid igal juhul ära keeta ja ärge magusake. Hommikul tühja kõhuga, et süüa mõni ploom, ja võimalusel, siis mitu korda päevas eri aegadel. Veel juua viletsa kõhukinnisust, kus keedetakse pikki ploomi ja kaera.
    Kui stomatiidi suuvee kasutamist Keetmine lehed – 20g keemiline raw vala 1 tass kuuma vett, keedetakse 15 minutit, filtriti ja reguleeriti algsest mahust vedela keedetud vett.

    Purustatud värsked või aurutatud kuivatatud ploomi lehed kantakse põletikulistele haavadele ja haavanditele nende paranemiseks.
    Plumit kasutatakse ka kosmeetilistes otstarbeks naha noorendamiseks ja selle tugevuse suurendamiseks. Kursus 15-20 maskid.
    Kuiva ja normaalse naha korral segatakse ploomipulber paksu koorega või hapukoorega. Rasvase naha jaoks – vahukust munavalgedega.

    Kanalisatsiooni ohtlikud omadused

    Podagra ja reumaatika korral ei soovitata ploomimahu ära kasutada, kuna see aitab eemaldada vedelikku kehast, mis võib kahjustada patsientide tervist.
    Kui diabeet on väärt ka piirata ploomide ja ploomi mahla tarbimist, sest neil on kõrge suhkrusisaldus.
    Laste toidus sisalduvad need puuviljad ettevaatlikult, kuna nende kasutamine võib põhjustada kõhuvalu, seedetrakti häireid ja kõhulahtisust.
    Peale selle on ploomide kasutamine vastunäidustatud juhtudel, kui maos on suurenenud happesus ja seedetrakti kroonilised haigused ägenemises.
    Ploom on väga maitsev ja tervislik puuvili, eriti kui seda kasvatatakse oma aias. Professionaalne aedikurist räägib, kuidas ploomipuu pruneerida, et saada suur saak.

    KUI KASULIK ON VALAMU?

    Ploom on perekonna Pink puuvilja lehtpuu. See on okkade ja ploomi kunstlik hübriid. See meeldiva maitsega tume sinine puu tuli meile Kaukaasia, Väikese Aasia ja Põhja-Iraani. Nüüd puu kasvab kõikidel mandritel, välja arvatud Antarktika.
    Ploomid jumaldavad kogu maailma. Näiteks Ühendkuningriigis algab kuninganna Elizabeth II esimene hommikusöök kahe ploomiga ja alles siis algab peamine hommikusöök. Muide, Inglismaal on eriline suhtumine ploomile, puuvilja nimes sisalduvad ka erinevate asutuste, pubide ja kohvikute nimed. Hiinas ploom on talve, õnne, tarkuse ja heaolu sümbol.
    Värsked ploomipuud marjadel on suurepärased maitseomadused. Lisaks sellele on puuviljad suurepärased kompotate ja moosi ning ploomist kasutatakse kondiitritööstuses pirukate täitmiseks. Ploomid on leidnud oma taotluse mitte ainult küpsetamiseks, vaid ka veini, kosmeetika, farmakoloogia, ametliku ja rahvameditsiini tootmiseks. Kasulikud omadused on ka kuivatatud ploom või ploomid.
    Ploomi on pikka aega peetud mitte ainult suurepäraseks raviks, vaid ka suurepäraseks ravivaks vahendiks, mis tänu rikkalikele vitamiinide ja mineraalide koostisele suudab meie tervist kaitsta mitmesuguste haiguste eest.

    Ploomide koostis

    Kompositsioon ploomi- sisaldavad A-, B-, C-, E, F, suhkrud Dieetkiudainel, orgaanilisi happeid, lämmastikku sisaldavad, tanniinid, pektiin, makro- ja mikroelemente ning teisi mineraalaineid. Huvitav on see, et E-vitamiini ploomi sisaldus on üks puuimajatest. Ja puu säilitab kasulikud omadused ka pärast töötlemist.
    100 grammi ploomi sisaldavad järgmised ained:

    PLOOMI KASULIKUD OMADUSED: MAHLA, LEHTEDE, KOORE JA VILJALIHA TÖÖTLEMISE TUNNUSED

    PLOOM

    Ploom on maitsvad ja tervislikud viljad. Seda söötakse värskena, kasutatakse magustoitude valmistamiseks, säilitades talve. Rahvameditsiinis kohaldatakse kõik taimeosad – puuviljad, lilled, koor, lehed. Neist valmistatakse puljongid sisemise ja välimise rakenduse jaoks. Ploomid tugevdavad immuunsust, on kasulikud südame ja ainevahetuse korral koos aneemiaga. Ploomil on kasulik mõju nahale.
    Ploomid söövad värskelt, kasutatakse maiustuste, jookide, kastmete valmistamiseks. Lisaks suurepärasele maitseomadustele on magusad ja hapud puuviljad raviomadused, sisaldab vitamiinide ja mineraalide kompleksi. Mis on ploomide kasutamine tervise jaoks?

    BOTAANILINE KIRJELDUS

    Ploom – viljapuud, kuulub roosa perekonda. See kasvab kujuga, mis koosneb munevast kroonist. Üksikute isendite kõrgus ulatub 15 meetrini. Kultuuride hübriidide seas on põõsa kujuga sorte.
    Peamine juur on keskset osa, see läheb sügavale mulda. Enamik juuri on sügavusel kuni pool meetrit. Kooreks on pruun, pruuni värvusega või halli, elliptiliste lehtede servad on sinised või valged.
    Hiline kevadel õitseb hulgaliselt väikeseid valgeid lilli. Pärast õitsemist moodustub viljapuu. Täiskasvanud ploomid on kollase, punase, sinise, lilla, peaaegu must, rohekas. Tselluloos on mahlane, olenevalt sorti küpsusest – magus või hapukas.

    TOORIKU OMADUSED

    Massiürituse hooajal soovitatakse osta ploomi – juuni lõpust oktoobri alguseni. Praegu on turgudel ja poes riiulitel ilmnevad kõige kasulikumad ja looduslikud puuviljad, mida pole täiendavalt töödeldud. Jääb valida õige ploom, valmistada see ette kasutamiseks tulevikus.

    Puuviljade valik

    Valik sõltub omandamise eesmärgist. Toit ostetakse täiesti küpsed, pehmed ploomi – need on kõige magusam ja mahlakas. Säilitamiseks valmistatakse kompotti ja moosivat tihedaid puuvilju – nad hoiavad paremini tooriku kuju, ei kahanda järgmisel päeval. Valamu valimisel lähtutakse kolmest ühisest näitajast.

    1. Ripeness. Puuduseks on puuvili üsna pehme, kuid mitte kooritud. Erandid on sordid, mis jäävad kindlasti ka täiesti küpsemaks.
    2. Koor Kvaliteetsel puuviljal on kooril ühtlane värv ilma laigudeta. Selle pinnal pole mõjusid, pragusid, mädanemise märke.
    3. Aroma. Kupellistest ploomidest saab meeldiv puuviljane aroom.

    Säilitamine kodus

    Kodus värsked ploomi ei kesta kauem – nad korduvad kiiresti, hakkavad halvenema. Kõlblikkusaja pikendamiseks kasutage nelja hoidmisviisi.

      1. Lahtrites. Kergelt allapoole jäänud ploomid pakitud paberile, virnastatud ühes kihis madalate sahtlitega. Hoida hästiventileeritavas, pimedas jahedas ruumis. Kõlblikkusaeg – mitu päeva.
      2. Külmikus. Valmimata ploomid pakitakse kilekottidesse, mille mõõtmed on poolteist kuni kaks kilogrammi, ja viiakse puuviljakotti. Korrapäraselt sorteeritakse pakendid, valatakse viljad. Kõlblikkusaeg külmikus on kuni kolm nädalat.
      3. Külm. Ploomid pestakse, kuivatatakse, lõigatakse pooleks, eemaldatakse luud. Pühkige pakendites või kilekottides sügavkülmikusse. Külmutatud puuviljad ladustatakse kuni ühe aasta jooksul omaduste kaotamata.
      4. Kuivatamine Pruunide valmistamiseks kasutatakse puuvilju ülejääki. Ploomid sorteeritakse, pestakse, kuivatatakse. Kuivatamise aja vähendamiseks 30 sekundit puhastati keeva veega, lisades väikest kogust sooda (10 grammi ühe liitri vee kohta). Puuviljad pestakse, pühitakse paberrätikuga. Kuiv päikese käes, ahjus või elektrikütetis.

    KEEMILINE KOOSTIS

    Paljude ploomide kasulikud omadused on tingitud selle küllastunud koostisest. See sisaldab palju vitamiine, mikroelemente, kiudaineid, suhkruid ja muid väärtuslikke aineid. Andmed puuviljade toiteväärtuse ja kalorsuse kohta on toodud tabelis.
    Tabel – ploomi toiteväärtus ja kalorsus
    Ploomi rikkaliku keemilise koostise tõttu peetakse aeroobikas kasulikku toodet. Tabelis näete, millised vitamiinid asuvad valamu.
    Tabel – ploomide koostises olevad vitamiinid, mikro- ja makrotoitained

    PLOOMIDE JA RAVIMITE OMADUSTE EELISED

    Plumit kasutatakse immuunsuse tugevdamiseks, erinevate haiguste raviks. Paljudele on see tuntud kui kerge lahtistav. Eriti hinnatakse ploomide järgmisi ravimeid.

        • Immuunsuse tugevdamine. Kasulike ainete kompleks tugevdab organismi kaitsvat reaktsiooni, aitab vastupanu viiruste ja nakkuste vastu.
        • Ainevahetuse normaliseerimine. Kiu ja orgaaniliste hapete kombinatsioon aitab kaasa ainevahetuse protsesside normaliseerimisele.
        • Suurenenud hemoglobiin. Raud värsketes puuviljades ja ploomides soodustab hemoglobiini kiiremat taastumist aneemias.
        • Paranenud soolefunktsioon. Tänu kiudainete arvukusele, pehmele lahtistavale toimele, puuviljad aitavad kõhukinnisust, soole anotooniini.
        • Aita süda. Ploomid sisaldavad palju kaaliumi, mis on vajalik südame tervise jaoks. Neil on kerge diureetilise toimega vererõhk.
        • Ateroskleroosi ennetamine. Kasulik liha tugevdab veresooni, alandab kolesterooli, normaliseerib vereringet.
        • Toksiinide eemaldamine. Ploom aitab puhastada toksiine ja toksiine, parandab maksa, neere, põie.
        • Närvisüsteemi tugevnemine. B-rühma vitamiinid avaldavad närvisüsteemi seisundile kasulikku mõju.
        • Tromboosi profülaktika. Kumariinid lahjendavad veidi verd, vähendavad verehüüvete tekke tõenäosust.
        • Haavade paranemine. Ploomi lehtedel on ravitavad omadused. Nad teevad losjoneid, rakendades haavadele ja haavanditele.
        • Onkoloogia profülaktika. Ploomid sisaldavad ainet, mis hävitab vähirakke, vältides nende arengut. Värskeid puuvilju kasutatakse vähktõve ravis ennetava ja abivahendina.

    VASTUNÄIDUSTUSED JA KÕRVALTOIMED

    Ploom on kasulik, looduslik toode. Enamikul juhtudel parandab puu tervist, kuid võib mõnikord kahjustada. On olemas nimekiri haigustest, mille puhul nende kasutamine on soovimatu. Ploomi vastunäidustused on toodud tabelis.
    Tabel – ploomide kasutamise vastunäidustused

    PLOOMID KASULIKUD OMADUSED JA VASTUNÄIDUSTUSED

    Ploom, hoolimata oma magusa maitsega, on dieettoit. Kasulikke aineid vähese kalorsusega ja rikkalikkusega muudab see mitte ainult maitsva vilja, vaid ka unikaalsete tervendavate omadustega.
    Ploom peab olema igaühe toidus. Selle puuvilja rikkalik koostis mitte ainult ei rikastab keha vitamiinide ja aminohapetega, vaid võib samuti olla paljude haiguste raviks.

    PLOOM KASULIKKE OMADUSI

    Plumeid kasutatakse mitte ainult toiduna värske kujul, see on suurepärane säilitamiseks, mahladeks ja kuivaks. Selle eripära on see, et isegi pärast töötlemist jääb täielikult oma kasulikud omadused (näiteks ploomid).
    Kui ploom on kasulik – ploomid
    Kui ploom on kasulik:


      1. madala kalorsusega sisaldus, 42 kcal 100 g kohta, muudab selle toiduks;
      2. ploomide viljades ja lehtedes sisaldab kumariini – aine, mis takistab trombi moodustumist ja laiendab koronaarlaine;
      3. koostises sisalduvate vitamiinide komplekt: A, B, C, PP – soodustab immuunsust ja välistab beriberi esinemise;
      4. orgaanilised happed (õun-, oksaal- ja salitsüülhapped) on inimestele asendamatud ja avaldavad positiivset mõju elutöödele;
      5. Kaalium aitab eemaldada organismist liigset vett ja soola;
      6. raud ja fosfor on hädavajalikud südamehaiguste all kannatavatel inimestel, nagu hüpertensioon, drenaaž aitab vähendada survet ja tugevdada veresooni, suurendada nende elastsust;
      7. kõrge kiudaine sisaldus soodustab seedimist ja ploomide ja mustade ploomid kompakteerivad õrnalt lõõgastust soolestikus (on kerge lahtistav);
      8. ploomist moodustavad pektiinid, vähendavad kolesterooli taset veres ja puhastavad anumad.

    RAVIMITARBIMINE

    Paljude haiguste vastu võitlemiseks kasulikud omadused ploomil kasutatakse nii värsket kui ka kuivatatud ning sellel on järgmisel tervislikul eesmärgil:

    1. tavapärase kasutamise võitlus sülje letargia ja sagedase kõhukinnisusega;
    2. kui neerudehaigust on soovitatav ravimit regulaarselt kasutada, kuna diureetilist toimet soodustab soolade eritumine ja ainevahetus;
    3. suur kaaliumisisaldus mõjutab võime edastada närviimpulsse, nii et ploomi peaks olema sportlaste manustamises, et parandada motoorseid oskusi, samuti aitab võidelda stressi ja normaliseerida une, tõstab meeleolu;
    4. asendamatud aminohapped suurendavad söögiisu ja stimuleerivad sapi sekretsiooni, aktiveerides seeläbi peristaltikat;
    5. ploom aitab vere kujunemise protsessis ja stimuleerib punaste vereliblede sünteesi, lahjendab verd ja puhastab veresooni, võideldab aneemia ja aneemiaga;
    6. Ploomi lehtede mahl on antibakteriaalse toimega, nii et neid kasutatakse haavade paranemiseks;
    7. infusioonid selle puu lilledest aitavad kaasa neerude ja kusepõletike põletikule;
    8. kompott ploomi sisaldusega toores või kuivatatud kujul – suurepärane vahend külmetushaigusteks; see on palavikupõletik ja hõlbustab köhimist;
    9. kompositsioonis sisalduv kaltsium, mangaan ja vask, parandavad naha, juuste ja küünte seisundit.
    10. Mis on kasulik ploomide – puuviljade jaoks
      See on ainult lühike loend ploomidest kasulik. Seda saavad kasutada nii täiskasvanud kui ka lapsed. Kuid teil on vaja jälgida söödud kogust, et mitte tekitada probleeme sooltega.

      VASTUNÄIDUSTUSED

      Teatavate haiguste korral ploomil võib olla kehale negatiivne mõju. Sellel on järgmised vastunäidustused:

      • löövefekt mõjutab negatiivselt imikute seedetrakti, mistõttu ei soovitata seda imetamise ajal süüa;
      • mao suurenenud happesus või seedetrakti põletikulised protsessid võivad ploomid põhjustada ägenemisi ja komplikatsioone;
      • laste toidust tuleb seda vilja manustada väga hoolikalt, et mitte põhjustada valu maos ja raske kõhulahtisus;
      • Ploomi magus maitse on õigustatud kõrge suhkrusisaldusega, nii et ploomimahl on diabeedi kasutamisel vastunäidustatud;
      • diureetilist toimet aitab eemaldada kehas liigne vedelik, mis võib põhjustada podagra ja reumaatilisi komplikatsioone;
      • komponentide individuaalne talumatus või ploomidele allergia.

      Seda toodet võib iga päev tarbida, kui vastunäidustusi pole. Selleks, et mitte kahjustada teie tervist, on lubatud süüa 6-7 tk päevas. Alguses on soovitatav kontrollida organismi reaktsiooni 1-2 puuvilja. Mitu päeva pärast komplikatsioonide puudumisel saate suurendada toote tarbimist.
      Ploom võib vastupanu paljudele haigustele ja põletikulistele protsessidele. Selle koostis on ebatavaliselt rikas vitamiinide, mikroelementide ja aminohapete poolest. Kuid lisaks eelistele on teatud vastunäidustused. Normaalse tarbimise korral on ploom kehal positiivne.

      KASULIKUD OMADUSED JA PLOOMI KALORSUSE SISALDUS

      Ploom on viljapuud, perekonna Plum ja Plumi perekond. See taim oli saadud paljude valikukatsetustega, kuid nüüd peetakse seda asendamatuks viljapuuks.
      Täiskasvanud puu ulatub 15 meetri kõrgusele ja sellel on lai ja tihe kroon, mis on ülespoole suunatud. Viljakasvatus hakkab tootma erineval viisil, kuid mitte hiljem kui 5 aastat. Tuntud on umbes 100 selle puuvilja liiki.
      Sõltuvalt sortidest on need lilla, roheline, punane, kollane, sinine. Sellest tulenevalt erineb viljaliha maitsus, selle tihedus ja lõhn. Magus ja hapukas maitse, pehme, mahlane, peeneks. Kõik sees olevad ploomid on kondiga. See on tselluloosist hästi eraldatud. Enamasti on ploomil munakujuline kuju, harvemini ümmargune. Nahk on õhuke, sile, kergelt sinakaspruun või vahakatetega. Need puuviljad on rünnatud sageli parasiitide (caterpillaride kujul). Enne kasutamist on soovitatav hästi loputada ja ploom lahti pakkida, et näha, kas sees on kõik.
      Ploom – väga viljakas taim, peetakse üheks kõige kasulikumaks hooajalisemaks puuviljadega, mis aitavad täita vitamiinide ja mikroelementide vähese tervise. Palju puu vilju söötakse nii toorelt kui ka keedetud kujul. Toiduvalmistamisel kasutatakse seda maitsvatest keedistest, moosidest, kompostidest, puuviljajookidest, mahladest, alkoholitest, veinidest, jäätist, liharooga, puuvilja- ja lihasaadetest. Teine ploom on väga populaarne kuivatatud ja kuivatatud kujul ning sellel on ploomide nimetus. Tähtis on asjaolu, et pärast valmistamist säilitab see puuvilja oma koostises peaaegu kõik kasulikud ained ja omadused.

      MILLISED ON PLOOMI KASULIKUD JA KAHJULIKUD OMADUSED: FUNKTSIOONID JA RAKENDUSED

      Pärlmuttervärvid, piimjas magusus ja delikaatne aroom tähistavad ploomi märgatavalt värvilise puuvilja- ja marjavärvi vahel. Damaskuse ilu kindlalt võitsid nii kuninglikud lauad kui ka riigi maatükid.
      Selle populaarsust on lihtne seletada maitse, kasu ja sortide mitmekesisusega. Ploomipuu on tarbitud värskelt kuivatatud ja konserveeritud kujul ning lehtedest ja koorest valmistatakse ravimiohkleid ja tinktuure, isegi nende kondid on leitud.

      ERINEVAD SORDID

      Renclode on üldine termin kõikide koduloomade ploomide jaoks. Neid nimetatakse koduks leibkondade laialdase levitamise tõttu. Seda rühma iseloomustab puuvilja ümmargune kuju, väga mahlane ja magus liha ning kergesti eraldatav kivi.
      Sordi esindajate vanimat peetakse Renkloodi roheliseks – seda kasutab enamus vene ja välismaa kasvatajaid, sest see säilitab peamised sordiomadused. Selle liigi rühma ainus tagasilöök on see, et viljad halvenevad kiiresti, mistõttu soovitatakse neid koguda isegi roheliseks.
      Sordi suurus on väga suur ja sellel on umbes 300 liiki, mille värvigammas, lisaks punasele, kollasele ja sinisele, sisaldab ka kümneid toone. Isegi nimed kajastavad kujutlusvõimet: meri, Ussuri, hiina, must, lollakas ja paljud teised – te ei oska öelda kõigest, vaid lühidalt peamistest, kõige populaarsematest esindajatest:
      1. Ungari – punane või tumelilla puu, kaetud õitega suhkruga tselluloosi – kasutatakse kõige sagedamini teha kuivatatud ploomide (Itaalia, lilla, azhanskaya, rosinad, Eric ja m.).
      2. Mirabel on väikesed ja väga magusad ploomid, mis on värske tarbimise jaoks väga head (Nansi, september, väike).
      Ploom “Muna Sinine”
      3. Ternosliva on suguküpi kõige lähedasem liik, konservimiseks kõige paremini sobilik omavaheline ja kirsipuu, looduslik, mida iseloomustab viljakus ja vastupidavus.
      4. Muna – “klassikaline” esindaja, see on kollane, lilla ja sinine, see on hea nii värske kui ka ringlussevõetud.
      Sul ei saa eitada ja esteetilist komponenti – selle õitsemine on tõeliselt ilus.

      KEEMILISE KOOSTISE OMADUSED

      Ploomi sisu (klikkige suurendamiseks)
      Ploomit võib õigustatult pidada kasulike ainete hoiuks. See sisaldab kõiki vitamiine, mida inimene vajab: A, K, PP, E, B-vitamiine ja beetakaroteeni.
      Ainult 100 grammi neist imelistest marjadest, 10 protsenti organismi igapäevasest vajadustest C-vitamiinis ja ka suurtes kogustes sisaldab mineraale:
      Ploomid on ka toiduvalkude, valkude ja süsivesikute rikas, kuid need jäävad madala kalorsusega toodetena. Ka kõrge neist on orgaaniliste hapete sisaldus.

      KASU ON MEDITSIINILISEST VAATEPUNKTIST

      Lai valik ujukis sisalduvatest mikroelementidest selgitab selle multifunktsionaalsust. On hädavajalik seedetraktis, sest tal on kerge lahtistav toime, vähendab maohappesuse kui takistab gastriit või haavand.
      Ploomid on ka populaarsed kehakaalu langetamise dieeditel. Pealegi, ploomi salat vaata väga isuäratavana. Kõrge kaaliumisisaldusega stimuleerib neerufunktsiooniga suurendab uriini teket, mis on tuletatud soolad kõrvaldab edukalt ka tühjenemise kahjulike kolesterooli ja vere hüübimist ja normaliseerib vererõhku.
      Looduses olevate antioksüdantide hulk on välistatud, mistõttu on see viiruslike ja külmetushaiguste raviks väärtuslik liitlane. See edukalt tugevdab immuunsüsteemi, normaliseerib vaimset seisundit, parandab nägemist, puhastab ja noorendab nahka.

      KASUTAMISE KEELD

      Ploom on diabeediga inimestel vastunäidustatud
      Mida rohkem kasulikke omadusi on marjas, seda paremini ettevaatlik. Kõigis asjades tuleb mõõta jälgida, eriti ploomide kasutamisel. Samuti on mitu juhtumit, kui neid tuleks täielikult hüljata:
      1. Diabeet või rasvumine. Kuna ploomid sisaldavad suures koguses suhkrut, on nende kasutamine nendes haigustes ebasoovitav.
      2. Seedetrakti haigused. Nagu juba mainitud, on see marja väga kasulik haavandite ennetamiseks, kuid kui need on kättesaadavad, siis on see hapet suure sisalduse tõttu vastupidine.
      3. Reumaatika ja podagra. Siin on põhjus, miks marjad suudavad vedelikku organismist eristada.

      LAIALDANE KASUTAMINE

      Väga laiad võimalused kasutada kõike, mida saab ploomipuust leida: puuviljad, lehed, isegi koor ja luud. Isegi ilma tavapäraste valikute, nagu näiteks moosid või kompot, arvesse võtmata, näiteks:

      • Puuvilja viljaliha on hea näonaha, keha ja juuste toitumismaskide valmistamiseks. See on täiuslikult ühendatud mesi, munakollase ja õlidega. Lisaks toitumisele aitab see nahka puhastada ja noorendada;
      • lehtede jäätisi kasutatakse haavade kurku raviks, akne vabanemiseks ja kuumade lehtede koorimine soodustab haavade paranemist;

      Nii nimekiri talent äravoolu pälvinud tähelepanu ja austust arstide ja ravitsejate, toitumisspetsialistid ja kosmeetikud, kunstnike ja inimesed teiste elukutsete, ühendab mure oma tervise ja looduse tänu selle imelise kingituse. Väikeses koguses ploomide korraline söömine aitab unustada ravimeid korduvalt.
      Allpool soovitame teil vaadata videot hüvede ja kahjude kohta ning ploomide kõrvaltoimete kohta kehale:

      KÕIK SALADUSED PLOOMIDE KASULIKKUSE KOHTA

      Augustist oktoobrini on kõigi kaupluste ja turgude loendurid küllalt mahlakad, magusad, ahvatlev ploomid.
      Need viljad on pärit Aasiast, kuid meie aja jooksul kasvavad nad kõikjal.
      Fakt on see, et ploomipuu suudab kohaneda peaaegu iga pinnase ja kliimaga.
      Loodus on andnud ploomid mitte ainult luksuslike maitseomadustega, vaid ka unikaalsete ravivate omadustega. Neid puuvilju hinnatakse nii meditsiinis – traditsioonilises ja rahvapärases kui ka kosmeetikas.

      TERVISEHÜVITISED

      Ploomi puul ei ole rikkalikult vitamiine – kõige väärtuslikum, see sisaldab umbes 13% päevasest väärtus askorbiinhape 100 grammi puuvilju, kuid mineraalide valamu väga palju.
      Mis puudutab valamu kütteväärtust, siis see ei ole kõrge – ainult 46 kcal 100 g kohta.
      See muudab ploomid suurepäraseks magustoiduks inimestele, kes tahavad kaalust alla võtta või lihtsalt kaaluda nende kaalust.

      Ploomi terapeutilised omadused

      Ploomi ravimite omaduste loetelu on väga lai.
      See puu, mis kasvab sõna otseses mõttes igas aias, võib saada tõeliseks koduarstiks.
      Ploomide ravimite omaduste hulgas saate eristada järgmist:

      • Ploomi viljadel on üsna tugev lõtv mõju, need on lihtsalt kõhukinnisest hädavajalikud.

      Oluline on märkida, et äravoolu lahtistav toime on väga kerge.

      • Lisaks on ploomidel ka diureetiline toime.

      Need aitavad eemaldada organismist liigset vett ja soola.

      • Ploomid parandavad neerude toimimist.

      Paljudes neeruhaigustes soovitavad arstid sageli patsientidel seda puuvilju keskenduda.

      • Need puuviljad stimuleerivad isu ideaalselt.

      Ainult 1-2 toitu enne sööki tekitab teile terava söögiisu.

      • Ka ploomid aitavad selliste haigustega nagu hüpertoonia, podagra, ateroskleroos ja reuma.

      Kosmetoloogias

      Kosmetoloogias hinnatakse ploomide vilju mitte vähem kui meditsiinis, kuna need on tähelepanuväärsed kosmeetikavahendid.
      Plumid küllastavad nahka vitamiinidega ja aitavad kaasa selle taastumisele.
      Reeglina valmistatakse igasuguseid näomaski ploomidest. Nende valmistamiseks kasutage kõige mahlamaid ja lihavamaid puuvilju.
      Siin on mõned näited väga tõhusatest maskidest ploomidest:

      • Vitamiin Mask
      1. Puhastage mõni piits, niisutage puuvillatükke ja laske neil oma nägu levitada.
      2. Hoidke kompressiooni umbes 20 minutit ja loputage seda ettevaatlikult sooja veega.

      Kui teil on ülemäära kuiv nahk, saate enne kompressiooni rakendamist määrida oma nägu õhuke kiht hapukoor. See protseduur täiustab täiuslikult nahka vitamiinidega. See sobib kõikide nahatüüpide omanikele.

      • Näonaha tooni taastamine
      1. Keetke kõvaks keedetud muna, eemaldage see munarakk ja hõõruge see hästi.
      2. Kastan tampoonile ploomimahla supilusikatäit ja seejärel maski naha peale.
      3. Jäta see oma nägu kahekümneks minutiks.

      Väga oluline on mask kõigepealt sooja veega pesta ja seejärel pesta jaheda veega.
      See mask muudab naha pehmeks ja hoiab selle toonides.
      Korrake kord, mida vajate üks või kaks korda nädalas. Mask sobib ainult kuivale nahale.

      • Rasusele nahale
      1. Eraldage munakollast pärinev valk.
      2. Hõõruge valku vahusse ja lisage sellele ploomi purustatud viljaliha.
      3. Enne maski manustamist loputage nägu või pühkige see alkoholivahjuga.
      4. Hoidke maski 10-15 minutit.
      • Esimeste naha vananemise nähtuste ületamiseks
      1. Segage taldrikut (ilma slaidi) supilusikatäit, pool oliiviõlist supilusikatäit ja kaks ploomist jahvatatud viljaliha.
      2. Hoidke maski naha näol ja kaelal vähemalt 20-30 minutit ja seejärel loputage sooja veega.

      Lehtede ja luude eelised

      Ploomipuu lehtede kasulikud omadused on teada juba ammustest aegadest.

      • Nende abiga raviti meie esivanemad stenokardiat väga viljakalt.

      Valu kurku parandava ravimi ettevalmistamiseks valage kuivatatud ja hakitud ploomi lehtede teelusikatäis klaasi keeva veega ja laske neil 20 minutit kääritada.
      Saadud infusioon peaks olema nii sageli kui võimalik.

      • Paljude luude kasulikke omadusi kasutatakse rahvameditsiinis mitte vähem tõhusalt. Nende abiga on tavapärane askariaas ravida.

      Sellest ebameeldivast haigusest vabanemiseks peate tühja kõhuga süüa 20 ploomi luudu nuudleid. Siis peate ootama tund (mitte süüa seda aega) ja võtke lahtistav. Alates protseduuri päevast tuleb arvestada kaks nädalat ja pärast seda aega korrata sama.

      Vastunäidustused ja terviseohtude kahjustamine

      Kõikidel toodetel, isegi kõige maitsvad ja kasulikud, on vastunäidustused:

      • Esiteks ei suuda diabeediga inimesed süüa kuivatatud ploome, sest nad on liiga magusad.

      Diabeetikud võivad mõnikord süüa mitmesuguseid ploome, kuid ainult värskeid.

      • Teiseks, happelised ploomi sordid on kategooriliselt vastunäidustatud inimestel, kellel on kõrge maitsega happesus, see juhtub teatud tüüpi gastriidi ja haavanditega.

      Ebaselge ploom kaotab peaaegu täielikult kõik selle kasulikud omadused.
      Kui ostate ploomid supermarketis või turismis talvel või kevadel, tähendab see, et need on pärit teistest riikidest.
      Veendumaks, et puuviljad ei ole transportimise ajal kaotanud oma turustatavat välimust ja jäävad ostjatele atraktiivseks, neid kogutakse rasvatustatud ja lisaks töödeldakse spetsiaalsete ainetega.

      • Vabaneda tüütute vanade kallaste pärast.

      On vaja võtta mõned ploomi, jagada need pooleks ja eemaldada luud. Siis tuleb valamute poolel olema keedetud piimas ja kuumalt kallaste peale kandmiseks. Niipea, kui pooled on jahedad, tuleb neid uuteks muuta. Pärast mitu samalaadset menetlust läheb mütsid ära.

      • Kui teil on probleeme kolesterooli metabolismi probleemidega.

      Kallutage kraanist umbes 100 ml mahla ja lisage see veidi kallis. Et jouda nii maitsvat magusat jooki, mida vajate iga päev enne söömist.
      Võtke väike plooma, hoolikalt tükeldage ja tee sellest toitu. Maitse jaoks võite lisada ploomile teele väikese mee või suhkru.

      • Tooli kohandamiseks ja kõhukinnisusest vabanemiseks piisab sööma umbes 10-20 ploomist igal õhtul.

      Ploom on suurepärane puu, mis hoolib teie keha tervisest ja naha ilust. Ploomihooajal korrapäraselt süüa värskeid puuvilju ja ärge unustage neid kodus esinevaid ravimeid ja kosmeetikume valmistama.

      PLOOM: KASU JA TERVISELE OHTLIK

      Ploom on Rosy perele kuuluv laialdane viljapuud. Selle liigi esindajatest pärinev maa on suured alad, mis ulatuvad Aadria mere idaosast kuni Ida-Kaukaasiasse. Teadlased näitavad, et selle kultuuri looduslikud liigid leidsid aset kahe taime ületamise tulemusena – kirsipiima ja kitsi.
      Ploom on ovoid-krooniga puu, mille kõrgus on 14-15 meetrit. Taimel on tuum juurestik, enamike oma root asub sügavusel 40 cm. Puutüvi halli-pruuni või pruun koorik. Ploomi pealmise ja alumise lehe pehmendusel on roheline ja elliptiline kuju. Lehtedeplaatidel võib olla piklik või marginaalne marginaal, ulatudes laiuseni 50 mm ja pikkusega 100 mm. Mai õitsemine väikeste valgete lilledega. Vili kultuur on odnokostyanku lilla, kollane, lilla, sinine, must, punane või kahvatu-roheline värv mahlane magus või hapu-magus viljaliha.
      Maitsvate ja mahlaste ploomide valimine pole keeruline. Ostes selle taime puuvilju kauplustes ja turgudel, peate:

      • keelduda liiga pehmete ploomide või viljade ostmisest liiga õhukese nahaga (sellised viljad kahanevad väga kiiresti ja neid ei saa hoida);
      • eelistada elastseid puuvilju, millel on piisavalt paks nahk, kaetud õitega;
      • keelduda ostma kahjustatud või terve vilja.

      Värskeid ploome hoitakse külmkapis aukudega kilekottides. Õigesti valitud viljad ei kaota oma maitset ja tervendavat omadust 2,5-3 nädala jooksul. Kuivatatud ploome (ploomid) hoitakse klaasist või pesu kotist jahedas, kaitstuna niiskuse ja putukate eest.
      Ploomi kasutatakse toidus nii töötlemata kui töödeldud kujul. Selle taime puuviljad on külmutatud, kuivatatud, marineeritud, kuivatatud ja niisutatud, kasutatakse mahlade, kompotide, keediste, suhkrustatud puuviljade, marli ja muude maiustuste valmistamisel. Lisaks on ploomidest valmistatud vedelikud, tinktuurid, vedelikud ja spetsiaalne viin – slivovitz. Puuvilju ja selle taime muid osi kasutatakse kosmeetika- ja rahvameditsiinis.

      PLOOMIDE JA VITAMIINIDE TOITEVÄÄRTUS NENDE KOOSTISES

      Ploom on magus puu, mis sisaldab rohkesti süsivesikuid (suhkruid), kiudaineid, vitamiine ja muid kasulikke ühendeid.
      100 g ploomi toiteväärtus:

      • 0,794 g valku;
      • 0,292 g rasva;
      • 9,574 g süsivesikuid;
      • 1,448 g kiudaineid;
      • 0,999 g orgaanilisi happeid;
      • 0,467 g tuhka;
      • 0,094 g tärkliset;
      • 9,411 g disahhariide, monosahhariide;
      • 88,112 g vett.

      Ploomide koostises sisalduvad vitamiinid (100 g kohta):

      • 0,557 mg PP-vitamiini;
      • 0,059 mg tiamiini (B1);
      • 16,554 μg retinooli ekvivalenti (A);
      • 0,092 mg beetakaroteeni;
      • 9,994 mg askorbiinhapet (C);
      • 0,039 mg riboflaviini (B2);
      • 0,199 mg pantoteenhapet (B5);
      • 0,076 mg püridoksaanhapet (B6);
      • 0,579 mg E-vitamiini;
      • 0,664 mg niatsiini ekvivalenti;
      • 1,497 μg foolhapet (B9).

      VALAMUTE KALORIKOGUS

      • Kalade sisaldus ploomides (100 g) – 48 779 kcal.
      • Ühe ploomi kalorikogus (keskmine kaal – 25 g) – 12 195 kcal.
      • Kuivatatud ploomi (ploomid) kalorikogus – 230 1112 kcal.
      • Ploomipüree kalorikogus – 39 919 kcal.
      • Slivovitši kalorsus – 301781 kcal.
      • Ploomjamoori kalorikogus on 287 414 kcal.

      MIKROELEMENDID JA MAKROTOITAINED PLOOMIDE KOOSTISES

      Makroelemendid tselluloosi (100 g kohta):

      • 19 799 mg kaltsiumi;
      • 213,949 mg kaaliumit;
      • 0,919 mg kloori;
      • 8,777 mg magneesiumi;
      • 19,447 mg fosforit;
      • 5,997 mg väävlit;
      • 17,669 mg naatriumi.

      Mikroelemendid ploomide koostises (100 g):

      • 0,484 mg rauda;
      • 0,109 mg mangaani;
      • 2,112 μg fluori;
      • 14.444 ug nikli;
      • 0,097 mg tsinki;
      • 3,664 μg joodi;
      • 3,971 mg räni;
      • 3,991 ug kroomi;
      • 7,916 μg molübdeeni;
      • 0,989 μg koobaltit;
      • 86,292 μg vaske.

      PLOOMIDE KASULIKUD OMADUSED

      Sügisel meie riigis riiulitel ilmuvad ploomid. Need viljad on mahlane, erksad värvid ja ebatavaline maitse, neid söövad värsked, konserveeritud ja isegi koristatud, et neid saaks kasutada tulevikus, kuivatada ja muuta kõikides teadaolevates ploomides. Sõltuvalt sortist ploomid valmivad augusti keskpaigast oktoobri lõpuni.

      8 fakti valamu kohta

      1. Plumipuu kasvab paljudes riikides või oma maja õues, võib see olla 1-2 kuni 5 meetrit ja puu kroon sõltuvalt sordist laieneb või venitatakse ülespoole.
      2. See puuvili kuulub kivipuu perekonda, tema lähimate sugulaskondade hulka kuuluvad virsikud, aprikoosid, kirsid. Sisu sees olev luu on massiivne, seal on paksud lehed ja seemned.
      3. Tänapäeval on umbes 100 ploomi sorti, kuid kõik need pärinevad looduslikust ämblikust.
      4. Ploomi lehed on lihtsa kujuga, varustatud servadega. Pruunib kevadel paralleelselt lehtede kasvatamisega, see on õrnalt lõhnav, valge või roosa.
      5. Puuviljad võivad olla nii suured kui vutimunu ja sõltuvalt sordist jõuda lapse rusikale.
      6. Tänapäeval toodetakse ploomi sorte kollase, lilla, sinise, punase ja rohelise puuviljadega.
      7. Kui valamu maitses hapu, siis eemaldati see puust veidi varem, kuni see täielikult valminud. Siis saab seda laua juurde toatemperatuuril mitu päeva, see on küps.
      8. Ploomiefekt lisatakse kosmeetikatoodetesse, mille eesmärk on naha noorendamine ja selle tugevus.

      Mis on ploomi kasutamine?

      Plum on klassikaline dieettoit. Ploom on madala kalorsusega toode, umbes 100 kalorikku toodet sisaldab umbes 30 kalorit, hoolimata puuvilja magususest. Lisaks mahlakad tselluloosi- ja nahk on rikas pektiin ja kiudaineid, mis Plum täiesti reguleerida seedimist, stimuleerib peristaltika ja hästi hädas kõhukinnisus, poslablyaya pehmelt.
      Ploomides on palju mineraalseid aineid, eriti kasulikud südamikele ja hüpertoonikele, kuna ploom sisaldab palju kaaliumi ja magneesiumi, mis toidab südant. Lisaks on sellel palju kaltsiumi ja naatriumi, piisav fosfor, tsink, jood ja kroom, vask ja fluor. Selles puuviljas on ka rikkalikult vitamiine: lisaks askorbiinhappele ja A-vitamiinile sisaldab see palju B-vitamiine, PP-vitamiini, mis on kasulik nägemisele ja veresoonte tugevdamisele.
      Selliste mineraalide kombinatsioonide ja ploomi-vitamiinide kasutamine on kasulik kõrge vererõhu, nõrkade anuma seinte, aneemiliste ja nõrgenenud patsientide jaoks. Peale selle säilitatakse enamik ploomi-vitamiine ka pärast puuvilja töötlemist.

      Ploomipuud ravimina

      Ploome süüakse värskelt või kuivatatakse, nagu ploomid, mahlad valmistatakse ploomidest, puhastatakse ja tselluloosi, komposte, želatiina keedetakse. Kõikidel nendel toodetel on nende ainete ja spetsiifiliste ainete ja tselluloosi sisalduse tõttu kerge lahtistav ja stimuleeriv peristaltika toime. Neid soovitatakse kasutada kui soole anotoonilisust (soolestiku soolestikku) terapeutiliselt ja profülaktiliselt ning püsiva kõhukinnisusega.

Vaata ka:

kuupaev 22.01.200205

Täna on kuupäev 2.22.2025: Mida need numbrid tähistavad?

Kuupäev 2.22.2025 (22. veebruar 2025) on eriline kombinatsioon numbrilistest energiavõngetest, mida numeroloogias ja spirituaalses maailmas

horoscope 2

Kolmapäev 22. jaanuaril 2025, on tähemärkide seas nii soodsaid kui ka keerulisemaid energiaid. Siin on ülevaade, kellel on oodata head päeva ja kellel võib esineda väljakutseid:

Kolm sodiaagimärki, kes leiavad selguse ja oma suuna – Kolmapäev, 22. jaanuar 2025 1. Neitsi