Vahendame Telegram.ee artiklit
Tootja sõnul on BioNTechi/Pfizeri eksperimentaalne vaktsiin 95 protsenti efektiivne, kuid vastavalt USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) teabedokumendile BioNTechi/Pfizeri COVID-19 vaktsiinide nõuandekomitee (VRBPAC) koosolekult ei näi see väide tõele vastavat. Kui vaktsiini tõhusust arvutada selle aruande arvude põhjal, on see vaid 12 protsenti. Ainuüksi 2022. aasta esimeses kvartalis suutis Pfizer peamiselt tänu mRNA vaktsiinile teenida ligikaudu 7,9 miljardit dollarit kasumit.
Pfizer on uhke oma 61-protsendilise müügikasvu üle
“Ma olen meie arengu üle väga uhke,” ütles Pfizeri tegevjuht Albert Bourla aktsiaturu aruandes. Ettevõte kasvatas esimeses kvartalis müüki võrreldes aasta varasemaga 61 protsenti – ja juba siis tehti vaktsiini tõttu müügirekordeid. Ilma koroonavaktsiini ja ravimi Paxlovidita oleks tõus olnud üsna napp, hinnanguliselt vaid 2 protsenti.
Manipuleerimine? CT väärtusi ei ole teatatud
Dokumendist (lk 13) selgub, et VRBPAC aruande kohaselt kasutas Pfizer COVID-19 juhtude kinnitamiseks PCR-testi abil “kesklaborit”. Kasutatav CT väärtus (tsüklite arv), mis näitab, kui sageli proovi kahekordistati, mõjutab oluliselt testi tulemust.
Üks uuring näitas, et 35 või enama tsükli pikkuste PCR-testide puhul langeb täpsus 3 protsendini. See tähendab, et kuni 97 protsenti positiivsetest tulemustest võivad olla valepositiivsed. Dokumendis ei ole kirjas, millist CT väärtust selles kesklaboris kasutati.
Pfizeri väidetav vaktsiini efektiivsuse määr 95 protsenti tulenes selle kesklabori PCR-testi tulemustest. Pfizeri keskne uuring ei olnud “pime”, mis tähendab , et uuringut läbiviinud teadlased teadsid, millised isikud olid vaktsineeritud ja kes said ainult platseebot. Kui uuring ei ole pime, võib see aga põhjustada andmete tõsist moonutamist.
Kuna CT-väärtusi ei ole teatatud, on võimalik, et COVID-19 kahtlusega vaktsineerimata (platseebo) osalejate CT-väärtused võisid tõusta. See oleks siis suure tõenäosusega viis positiivsete Covidi tulemusteni. Vaktsineeritud osalejate puhul võis kasutatud CT-väärtus olla palju madalam, muutes negatiivse tulemuse tõenäolisemaks.
Loe edasi SIIT
Allikas: Telegram.ee