maasikas

Öökülmade tõttu jääb Eesti maasika hind kõrgeks ja tõuseb pettuste oht

Kuumalaine on avanud kodumaise avamaamaasika hooaja. Maikuu öökülmade tõttu prognoosivad kasvatajad aga varasemast väiksemat saaki ning seetõttu jääb tänavu maasikahind ka kõrgeks ja on suurem oht päritolupettustele.

Kuigi avamaamaasikate valmimist on marjakasvatajad prognoosinud pigem jaanipäevaks, siis varasemad sordid on juba mõni päev turulette täitnud.

“Nüüd on ilmad ju vaadake, millised – +30 kraadi. Maasikat tuleb nagu muda ju. Kuhu sa paned?” rääkis maasikamüüja Toomas.

Kui praegu jääb Eesti maasika kilohind seitsme-kaheksa euro kanti, siis ilusa marja hind tänavu alla viie euro ei langegi, prognoosib marjakasvataja Kadri Nebokat.

allikas:err.ee

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Teisipäev, 25. veebruar 2025 – Kaks sodiaagimärki, kellele päev toob kergenduse ja võimaluse ületada suured väljakutsed!

Teisipäeval, 25. veebruaril 2025, on päev eriline kahel tähemärgil, kellel on võimalus ületada suured takistused

🌟 Hea ja Halb Päev Tähemärkidele – Teisipäev 25. veebruar 2025

Teisipäeval, 25. veebruaril 2025, on igal tähemärgil oma ainulaadne päev, kus mõned tähemärgid kogevad õnne