Tallinna lennujaam kehtestab uued tasud: julgestustasu 2,87 eurot ja erivajadustega reisijate tasu 0,48 eurot. Need lisanduvad lennupileti hinnale ja hakkavad kehtima Pärnu, Kuressaare ja Kärdla lennujaamades 1. jaanuarist 2025 ning Tallinna ja Tartu lennujaamades 1. aprillist 2025.
Julgestustasu eesmärk on katta julgestusteenuse kvaliteedi tagamiseks vajalikke kulutusi, mis on aastaga tõusnud ligi 30 protsenti. Samuti on riik tõstnud oma ootusi ettevõtte finantsseisule, et kindlustada lennujaama jätkusuutlik areng ja tulevikuperspektiivid.
Lennujaamadel on seadusest tulenev kohustus arutada lennujaamatasusid igal aastal lennufirmadega. Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike märkis, et kuigi lennufirmad ei tervitanud uut julgestustasu, on nad muutuste vajalikkusest teadlikud. Hoolimata uuest tasust jäävad Tallinna lennujaama hinnad konkurentsivõimelisteks.
Tuvike selgitas, et julgestustasu on vajalik kasvavate kulude katmiseks ja see katab vaid osa kuludest, ülejäänu kompenseerib lennujaam ise. Enamikus Euroopa Liidu riikides on julgestustasu kehtestatud sarnastel põhjustel.
Riik investeerib 14,4 miljonit eurot lennujaamade keskkonnamõjude vähendamiseks, suurendades nende energiatõhusust. Tallinna lennujaama energiatõhususe tõstmiseks ja elektrivõrgu uuendamiseks eraldatakse 9,3 miljonit eurot, regionaalsetele lennuväljadele 5,1 miljonit eurot. Rekonstrueerimist rahastatakse kasvuhoonegaaside kauplemistuludest ja toetust makstakse välja aastatel 2024–2027.
Tallinna lennujaam valmistub reisiterminali laiendamiseks, et rahuldada kasvavat reisijate arvu. Ehitustööde eelarve on 53 miljonit eurot, mille eesmärk on parandada lennujaama võimekust seoses oodatava reisijate kasvu ja suurenenud koormusega.
Lennujaamatasud on reguleeritud rahvusvaheliste ja EL standarditega, tagades lennujaamade ja lennufirmade vahel läbipaistva ja õiglase suhtluse.