Sotsiaalmeedia on muutnud suhtlemise viisi, pakkudes uusi võimalusi ühenduse loomiseks sõprade ja perega, aga ka võõrastega. See on avanud uksed ka uutele suhetele, sealhulgas romantilisetele. Facebook Messenger on üks populaarsemaid platvorme suhtlemiseks ja on teadaolevalt olnud paljude afääride algatuskohaks.
Minu lugu
Mina ei ole kunagi ette kujutanud, et mul oleks Facebook Messengeris afäär. Olin õnnelikus suhtes oma elukaaslasega juba mitu aastat. Kuid ühel õhtul, kui mu elukaaslane oli tööl, sain sõnumi võõralt mehelt. Ta oli mu profiili näinud ja leidis mind huvitavaks. Alguses olin skeptiline, aga temaga vestlemine hakkas mulle meeldima. Ta oli intelligentne, humoorikas ja tundus, et ta mõistab mind.
Vestlused algasid süütumast jutust, aga aja jooksul muutusid need aina intiimsemaks. Hakkasime jagama oma sügavamaid mõtteid ja tundeid ning tundsin, et olen leidnud hingesugulase. Ma ei suutnud enam oma elukaaslase peale mõelda ja olin temaga koos olles pidevalt segaduses.
Lõpuks otsustasin oma elukaaslasele kõigest rääkida. See oli raske vestlus, aga ta oli üllatavalt mõistev. Ta ütles, et ta armastab mind ja tahab, et me oleksime koos, aga ta ei saa ignoreerida reetmist.
Olin murtud. Olin kaotanud oma elukaaslase ja inimese, keda pidasin oma hingesugulaseks. Olin häbi ja süütunne täis. Teadsin, et olen teinud suure vea ja pidasin hakkama oma elu uuesti üles ehitama.
Järeldus
Minu lugu on hoiatuslugu neile, kes kaaluvad afääri alustamist Facebook Messengeris. Võõrastega suhtlemisel on alati riskid ja on oluline meeles pidada, et see, mida te internetis näete, ei pruugi alati vastata tegelikkusele. Enne kui teete otsuse, mis võib teie elu pöörata pea peale, kaaluge hoolikalt tagajärgi.
Nõuanded neile, kes on Facebook Messengeris afääris:
- Lõpetage koheselt suhtlus võõraga.
- Rääkige oma elukaaslasele või partnerile sellest, mis juhtus.
- Olge valmis tagajärgedeks, mis võivad hõlmata lahkuminekut või usalduse kaotust.
- Otsige tuge sõpradelt, perelt või terapeudilt.
Kuidas vältida afääri Facebook Messengeris
Facebook Messenger on suurepärane vahend suhtlemiseks sõprade ja perega, aga see võib olla ka ohtlik platvorm neile, kes otsivad romantilist põnevust väljaspool oma suhet. Siin on mõned näpunäited, kuidas vältida afääri Facebook Messengeris:
1. Olge teadlik riskidest.
Enne kui hakkate Facebook Messengeris võõrastega suhtlema, on oluline olla teadlik riskidest. Võõrastega suhtlemisel on alati riskid ja on oluline meeles pidada, et see, mida te internetis näete, ei pruugi alati vastata tegelikkusele.
2. Sea piirid.
Määrake selged piirid selle kohta, kellega te Facebook Messengeris suhtlete ja millist tüüpi vestlusi te peate. Vältige võõrastega intiimsete vestluste pidamist ja olge ettevaatlik, kui jagate isiklikku teavet.
3. Hoidke oma suhet tugevana.
Parim viis vältida afääri Facebook Messengeris on hoida oma suhet oma elukaaslase või partneriga tugevana. Veenduge, et veedate oma partneriga aega, suhtlete avatult ja ausalt ning lahendate kõik probleemid koos.
4. Olge ettevaatlik selle suhtes, kellega te sõbralikke sidemeid loote.
Olge ettevaatlik, keda te Facebook Messengeris sõpradeks lisate. Vältige võõraste lisamist, kellega te pole kunagi kohtunud või kelle kohta te midagi ei tea.
5. Usaldage oma sisetunnet.
Kui tunnete end ebamugavalt või ebamugavalt vestluses võõraga, lõpetage see kohe. Te ei ole kohustatud jätkama vestlust, mis paneb teid ebamugavalt tundma.
6. Otsige tuge.
Kui te võitlete kiusatusega petta oma Facebook Messengeris, otsige tuge sõpradelt, perelt või terapeudilt. Nad võivad pakkuda tuge ja juhiseid, kui te seda vajate.
Facebooki afääri tagajärjed
Facebooki afääri tagajärjed võivad olla laastavad nii petnud poolele kui ka petjale. Mõned võimalikud tagajärjed on järgmised:
Petnud poole jaoks:
- Usalduse kaotus: Facebooki afäär on usalduse rikkumine ja pettud pool võib tunda end reedetud, haiget ja murtud. Usalduse taastamine võib võtta kaua aega, kui see üldse õnnestub.
- Valu ja emotsionaalne stress: Petmine võib põhjustada suurt valu ja emotsionaalset stressi. Pettud pool võib tunda end vihasena, kurvana, häbi ja süütunne täis.
- Depressioon ja ärevus: Petmine võib viia depressiooni ja ärevuse tekkeni. Pettud pool võib tunda end isoleerituna, väärtusetuna ja kartlikuna tuleviku ees.
- Füüsilised terviseprobleemid: Petmine võib põhjustada ka füüsilisi terviseprobleeme, näiteks unetust, söömishäireid ja nõrgenenud immuunsüsteemi.
Petja jaoks:
- Suhte lõpp: Facebooki afäär viib sageli suhte lõppemiseni. Petnud pool ei pruugi olla valmis andestama petjale ja usaldust taastama.
- Sõprade ja pere kaotus: Petmine võib viia sõprade ja pere kaotuseni. Inimesed, kes petjat tundsid, võivad tunda end reedetud ja pettununa ning nad võivad keelduda temaga suhtlemast.
- Häbi ja süütunne: Petja võib tunda sügavat häbi ja süütunnet oma tegude pärast. Need tunded võivad olla raskesti talutavad ja võivad viia depressiooni ja ärevuseni.
- Reputatsiooni kahjustamine: Facebooki afäär võib kahjustada petja mainet. Inimesed võivad teda pidada ebausaldusväärseks ja ebaausaks ning see võib raskendada tema jaoks töökohta leidmist või edukaid suhteid tulevikus loomist.
Lisaks neile isiklikele tagajärgedele võivad Facebooki afääridel olla ka juriidilised tagajärjed. Näiteks kui petja on abielus, võib tema abikaasa ta lahutuse esitamiseks kohtusse kaevata. Samuti võib petja abikaasa taotleda abielulahutuses abikaasa varanduse jagamist.
Kui kaalute Facebooki afääri alustamist, on oluline enne otsuse tegemist kaaluda võimalikke tagajärgi. Petmine võib avaldada laastavat mõju teie suhtele, teie vaimsele ja füüsilisele tervisele ning teie mainele.