Regionaal- ja põllumajandusminister Piret Hartman ja Transpordiameti peadirektor Priit Sauk tutvustasid täna Mäo ristmiku ümberehitamise projekti, mille eesmärk on muuta ristmik ühistransporti kasutavate inimeste jaoks mugavamaks. Tööd peaksid valmis saama 2026. aastal.
Regionaal- ja Põllumajandusminister Piret Hartman sõnas, et tegemist on olulise sammuga ühistranspordireformi elluviimisel. „Mäo ristmiku ümberehitusprojekt on suur samm ühistranspordireformi teel, et ühistransport oleks kõikjal paremini kättesaadav. Oleme siiani investeerinud suurte keskuste vahelisse liikumisse, nüüd on oluline, et see oleks ka väiksemates piirkondades mugavamalt korraldatud. Kui tahame, et ühistransporti kasutataks rohkem, siis peab ümberistumine olema kiire, mugav ja ohutu,“ rääkis ta.
Ühistranspordireformi käigus tehtav Mäo kahetasandilise liiklussõlme ümberehitus parandab Järvamaal ühistranspordi kättesaadavust ja seob omavahel paremini maakondliku ja kaugliinide bussiliikluse. Edaspidi peatuvad Mäol ka kaugliinibussid ja inimesed saavad kiiremini ja mugavamalt ühelt transpordivahendilt teise ümber istuda.
Transpordiameti peadirektor Priit Sauki sõnul on projekti planeerimisel jõutud parima võimaliku lahenduseni. „Transpordiamet pingutab iga projekti ja loodava objektiga selle nimel, et tagada võimalikult turvaline ja mugav liikuvus kõikidele liiklejatele. Mäo ristmiku parema ühistranspordi lahendus on arutelude all olnud juba pikka aega ning nüüdseks oleme loodetavasti koostöös kõikide osapooltega jõudnud parima võimaliku lahenduseni,“ lausus Sauk.
Projektiga ehitatakse uued bussipeatused, et vähendada reisijate ajakulu. Ümberehituse käigus luuake mahasõidud kaugbussidele, ehitatakse parkla sõidukitele ja lisatakse peatuskohad maakonnaliinide bussidele. Samuti ehitatakse juurde kaks ringristmikku, mis muudab liikluse ristmikul turvalisemaks. Arvesse võetakse ka erinevate busside saabumis- ja väljumisaegu ning võimalikult lühikest ja turvalist teekonda jalakäijatele mõlema suuna peatuste ja parkla vahel.
Ristmiku ümberehitustööd on kooskõlastatud Paide linnaga, Järvamaa Ühistranspordi Keskusega ja reisijavedu pakkuvate ettevõtjaga. Ehituse eeldatav maksumus on 1,2 miljonit eurot, mis eraldatakse Transpordiameti ühistranspordireformi eelarvest, CO2 vahenditest. Objekti valmimine on planeeritud 2026. aastaks.