Kui analüüsi tulemus osutub positiivseks (esinevad C-hepatiidi viirusele viitavad antikehad), saavad ravikindlustusega inimesed küsida meilt ka e-mailiga saatekirja gastroenteroloogi või infektsionisti vastuvõtule Tallinnas, Tartus, Ida-Virumaal või Pärnus.
Tasuta testimine on võimalik tänu Abbvie ja SYNLAB Eesti koostööle.
C-hepatiidi viirus (HCV) põhjustab C-hepatiiti ehk maksapõletikku. Viirus levib peamiselt nakatunud vere ja kehavedelike kaudu, harvem seksuaalsel teel. Paljudel nakatunud inimestel ei pruugi sümptomeid ega kaebusi esineda aastaid või üldse mitte. Kuni 70% kroonilise viirushepatiidi juhtudest on põhjustanud C-hepatiidi viirus. Viirusega nakatumise tagajärjel võivad tekkida fibroos, maksatsirroos, maksakoe armistumine, lõppstaadiumis ka maksapuudulikkus, samuti maksavähk. See kõik toimub tavaliselt väga pika aja jooksul. C-hepatiiti nakatumise vastu vaktsiini ei ole.
Ainus viis C-hepatiiti diagnoosida on vereanalüüsi abil. Õigeaegselt ja varajaselt avastatud C-hepatiidi puhul on võimalik suurendada tervenemise võimalusi ja vältida rasket maksakahjustust. C-hepatiidi viiruse antikehade vastane analüüs on esmane analüüs. HCV antikehad on määratavad 6 – 8 nädalat pärast nakatumist. Kui HCV vastaste antikehade sõeluuring on positiivne, tuleks diagnoosi kinnitamiseks teostada täiendavad uuringud, pöördudes gastroenteroloogi või infektsionisti juurde. Ka SYNLABis saab teha kinnitavaid uuringuid (HCV antikehade immunoblot analüüs ja C-hepatiidi viiruse RNA).