Elustiil ja valed arusaamad tervisest hävitavad iga päev süstemaatiliselt meie immuunsüsteemi. Vaatame, mida me oma “mitte-kahtlustava” immuunsüsteemiga teeme.
Tartu Ülikooli teadlased avastasid vähivastase immuunravi uued toimed
Meie immuunsüsteem on looduse üks kuulsusrikkamaid saavutusi, ent vaid mõned meist vaevuvad seda tundma õppima. Me tegeleme oma elus palju vähemtähtsamate asjadega: väikestest kodumasinatest ja autodest keeruliste professionaalsete detailideni, mida koolis õppisime. Enamik inimesi lahkuvad oma kehadest enne, kui nad aru saavad, kuidas üks kõige keerulisemaid orgaanilisi mehhanisme – immuunsüsteem – toimib.
Välise kaitse hävitamine
Loodus on kaitsnud meie keha kõige suurema organiga, milleks on nahk! Naha normaalne pH-tase ei lase sissetungijatel meie kehasse pääseda. Sel eesmärgil sisaldab rasu lüsosüümi, mis hävitab teatud viiruste ja bakterite rakkude seinad
Meie pisarad, sülg ja higi on samuti looduslikud kaitsjad. Kui me enam ei nuta, ei higista (sest see pole tsiviliseeritud) ja kui me “desinfitseerime” oma sülje närimiskummide ja antiseptiliste kommidega, mis pole midagi muud kui tehislikud magusained ja soovimatud E-d, põhjustame endale suurt kahju ning võimaldame viirustel, bakteritel ja paljudel seentel lihtsal moel oma kehasse tungida.
Sisemise kaitse hävitamine
Inimkeha on samuti loonud sisemise kaitsetaseme, mis asub maos, kus kõik ained töödeldakse ning muudetakse vajalikeks tooraineteks. Selle jaoks eritab keha soolhapet. Kõik oleks korras, kui me selles staadiumis veidi koostööaltimad oleksime.
Et enamik inimesi on kroonilises vedelikupuuduses, on vajaliku happe eritamine tavaliselt kehv, aeglustades ka meie seedimist. Niiviisi jätkavad mitmed ained oma teekonda maost ilma korraliku lagundamiseta.
Nii teeme endale liiga juba hoopis teisel tasemel. Söödud toidukogustest hoolimata jääme ilma vajalike toitaineteta. Seedimata toit jõuab käärsoolde, kus see pehmelt öeldes laguneb ja keha mürgitab.
Mida sa teha saaksid?
Kui tahad oma immuunsüsteemi parendada, ei piisa detsiliitrist jogurtist, mis on hea vaid alustuseks. Kõigepealt peaksid enda keha hapetest vabastama, mis tähendab seda, et pead sööma palju rohkem värskeid puu- ja juurvilju ning palju vähem tööstuslikult toodetud toite, tärklist ning piima- ja lihatooteid.
Looduslik viis vitamiinide manustamiseks on värsked mahlad, õllepärm (B-vitamiini kompleks), vetikad, aloe vera mahl või odraorase mahl.
Naturaalset C-vitamiini leidub kuivatatud siledast malpiigiast valmistatud preparaatides – kui need on tõesti 100%. Sildid on tihti eksitavad. Koostisosi uurides leiad tavaliselt, et C-vitamiin on neist esimene. Ole ettevaatlik, sest tavaliselt on tegu tehislikult saadud askorbiinhappega, millele järgnevad looduslikud koostisosad nagu sile malpiigia ja erinevad puuviljad. Mõned preparaadid sisaldavad isegi värvaineid ja tehislikke magusaineid, nii et vii end enne raha kulutamist asjadega kurssi!
Ära arva, et muutused tulevad üleöö. Terapeudid, kes võtavad toidu-uuringutest aktiivselt osa, ütlevad, et muutused hakkavad esile tulema alles kuu aja pärast peale toidukvaliteedi paranemist. Mõned inimesed võivad isegi kuni kolm kuud oodata, et siis lüngad täita ning hakata tõstma kasulike ainete taset kehas, mis seejärel välispidiselt peegeldub. Püsivus viib sihile