Kreeka loodab turismile avaneda alates 14. maist, teatas Kreeka turismiminister Harry Theoharis virtuaalsel turismimessil ITB Berlin 2021. Viidatud kuupäev on siiski indikatiivne, riigi avamine sõltub koroonaviirusesse nakatumise olukorrast. Kreeka initsiatiiv on mõistetav, sest turism on moodustab riigi majandusest umbes viiendiku ja turismisektoris saab tööd üks igast viiest töötajast, kaudseid tulusid ja hõivatust arvesse võttes on numbrid veelgi suuremad.
Kreekasse reisimiseks sel suvel on vajalik kas:
- olla vaktsineeritud;
- omada antikehasid või
- esitada negatiivne koroonatest (tehtud viimase 72 h jooksul).
Lisaks sellele testitakse saabujaid valikuliselt kõikides piiripunktides. Võrreldes eelmise aastaga on suurim vahe selles, et nüüd on selleks kasutusel koroonaviiruse kiirtestid, mis võimaldavad vastuse saada oluliselt kiiremini.
Muud tingimused:
- Enne Kreekasse reisimist on vajalik registreerida aadressil travel.gov.gr. Hiljemalt päev enne reisi saadetakse e-maili aadressile sisenemiseks vajalik QR kood. QR koodi puudumisel võidakse kohaldada 500€ suurust trahvi.
- Alla 10 aastastelt lastelt testi ei nõuta.
- Võimalikud ravikulud haiglas kaetakse Kreeka riigi poolt.
Praegu on Kreekasse reisimine küllalt piiratud, sest kehtivad liikumiskeelud, kuni märtsi keskpaigani on peatatud nii siseriiklikud kui rahvusvahelised lennud ning kõiki saabujaid ootab 7-päevane karantiin.
Kreeka turismiministri teade suurendas märgatavalt hotellibroneeringuid riikidest, kus Kreeka on traditsiooniliselt populaarne puhkusepaik, nagu Saksamaa ja Suurbritannia.
Juhuslik kokkulangevus või mitte, aga Aegean Airlines alustab lende Ateenast Tallinnasse samuti 14. mail (esimene lend Tallinn-Ateena toimub 15. mail). Praegu on Aegeani lennud Ateenasse, Thessalonikisse ja erinevatele Kreeka saartele jätkuvalt saadaval hinnaga alates 91€ (edasi-tagasi).
Allikas: https://www.trip.ee
KREEKA
Rahvaarv: 11 306 183 inimest
Pindala: 131 957 000 km²
Pealinn: Ateena
Geograafia: Kreeka asub Euroopa lõunaosas Vahemere ääres. Piirneb põhjast Bulgaaria, Albaania ja Makedooniaga. Egeuse meri eraldab Kreekat Türgist. Kreeka rannajoon on väga liigestatud, saarte ja poolsaarterohke. Selle pikkus on 14 880 km. Riigi kõrgeim mägi on Olümpos, 2917 meetrit. Halduslikult jaguneb Kreeka piirkondadeks ja need omakorda maakondadeks (nómos). Maakonna staatuses on ka Áthose mungavabariik.
Riigikord: Kreeka on vabariik. Kreeka parlamendi kreekakeelne nimi on Vouli ton Ellinon.
Keel: Ametlikuks keeleks on kreeka keel. Kreeka keel on üks indoeuroopa keelkonna keeli, eraldiseisvana (nagu ka albaania ja armeenia keel) ei kuulu kreeka keel ühtegi keelerühma. Suvituspiirkondades ja suuremates linnades oskavad teenindajad inglise või prantsuse keelt. Ateenas ka vene keelt. Väiksemates paikades ja maapiirkondades tuleb kreeka- või kehakeelega hakkama saada. Kreeklaste sõbralikkus ja suhtlemisvalmidus aitavad alati hakkama saada.
Usk: 98 % rahvastikust on õigeusklikud. Ülejäänud on katoliiklased ja moslemid.
Köök: Nagu enamikus Lõuna-Euroopa maades, on ka Kreeka hommikusöök tagasihoidlik. See koosneb kohvist, teest, leivast, võist, džemmist või meest ning vahel ka pirukatest. Ent õhtusöök on rikkalik. Kreeka söögikohtadest leiab tüüpilisi rahvusroogi, nagu stiffado – guljašš sibulaga, arni psito – grillitud lambaliha, pastitsio – pastatoidud jpt.