Helsingis astub täna, esmaspäeval, 4. septembril kohtu ette 47-aastane naine, keda süüdistatakse tema põhikooliealise poja mõrvamise katses. Kuriteo toimepaneku kuupäevaks oli 11. jaanuar ning selle kohutava teo taustal kumavad sünged varjud.
Kuriteos süüdistatakse ema, kes ei ole Soome kodanik, ning sündmus toimus hotellitoas, kus nad olid Helsingit külastades ööbinud. Teo detailidele keskendudes on selgunud, et süüdistatav kasutas kuriteo toimepanemisel narkootikume ja külmrelva.
Prokurör, kes juhib süüdistust, nõuab süüdistatavale karmi karistust mõrvakatse eest. Prokuröri sõnul üritas ema oma 13-aastast poega tappa, kasutades selleks kirurgilist nuga, mis oli pärit Prantsusmaa haiglast, kus ta töötas.
Kogu kuriteo õõvastava süžee keskmes on ka asjaolu, et kannatanu, poeg, ei olnud Soome kodanik ja külastas koos emaga Helsingit. Prokuröri sõnul söötis ema lapsele väikeses koguses Prantsusmaalt toodud tablette, sealhulgas ravimeid. Kannatanu oli ärkvel, kuid jäi narkootikumide mõju all taas uimastatuna magama.
Kohutava teo järel põgenes süüdistatav, lõigates enesele randme läbi ja asudes seejärel magama. Hommikul, kui ema ärkas, helistas ta hädaabinumbrile ja teatas enda vigastustest. Politsei saabudes avastas nad ka vigastatud poisi ja kutsus kiirabi.
Kohus on kuulnud, et süüdistatav oli teo ette planeerinud ja sooritanud seda kasutades vahendeid, mille ta ise oli omandanud. Kuigi ta on kuriteos süüdi tunnistanud ning teo toimepanemise üksikasjad on politsei poolt välja selgitatud, ei ole siiani teada, mis oli teo motiiv.
Kuriteo tagajärjel sai laps kehavigastusi, kuid taastus neist õnneks kiiresti. Süüdistatav osaleb protsessil kaugühenduse kaudu ja on kohtu ees rahulikult käitunud.
Hageja, lapse esindaja, toetab prokuröri karistuse nõuet ja nõuab lisaks valu ja kannatuste hüvitamiseks 1500 eurot, kosmeetilise kahjustuse hüvitamiseks 5000 eurot ning vaimsete kannatuste eest 8000 eurot. See kohutav juhtum on toonud esile vajaduse karmide karistuste ja õigluse järele, samuti rõhutab see vajadust laste kaitsmiseks ning turvalise keskkonna loomiseks igas olukorras.