french fries gdd2c3ec01 640

Just nendel põhjustel ei tasu süüa kartulikrõpse

Krõpsud on odavad, maitsvad ja kergesti kättesaadavavad suupisted, mida süüa, kuid kehale see tervislik pole. Aeg-ajalt peotäie krõpsude nautimine ei põhjusta korvamatut kahju muidu aktiivsele ja tervislikult toituvale inimesele, kuid kui tarbida krõpse igapäevaselt võivad tekkida erinevad kõrvalmõjud.

Kaalutõus

Kartulikrõpsud sisaldavad tavaliselt palju rasva ja kaloreid, mis võib suurendada kaalutõusu ja rasvumise riski. 15-20 krõpsu sisaldab umbes 10 grammi rasva ja 154 kalorit. 2015. aastal uuringus “Terviseasjades” leiti, et õlis praetud kartul (sh laastud) kuuluvad toiduainete hulka, mis on kõige enam seotud kehakaalu tõusuga. Ülekaalulisus või rasvumine suurendab diabeedi, südamehaiguste ja teatud vähivormide riski.

Kõrge vererõhk

Kartulikrõpsude suur naatriumisisaldus võib südame – veresoonkonna tervist negatiivselt mõjutada. Suur naatriumi tarbimine võib põhjustada vererõhu tõusu, mis võib põhjustada insulti, südamepuudulikkust, sõdame isheemiatõbe ja neeruhaigusi. Kartulikrõpsudes on tavaliselt 120-180 milligrammi naatriumi.




Kõrge kolesterool

Krõpsude sagedane tarbimine võib aidata kaasa kõrgele kolesteroolitasemele. Kartulikrõpsudes on transrasvad, mis on seotud LDL- kolesterooli kõrge taseme ja südame isheemiatõve suurenenud riskiga.

Kartulikrõpsudele on võimalik leida tervislikumaid alternatiive. Juurviljakrõpsud, maisikrõpsud ja ahjus küpsetatud krõpsud.

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused