Tänapäeval eelistavad paljud suhelda pigem tekstisõnumite kaudu ja mitte helistamise teel ning aina enam kasutatakse emotsioonide väljendamiseks sõnade asemel emojisid. Mis on aga need emojid, mida kasutavad noored ja millised on populaarsed pigem vanemate inimeste seas?
Kuigi võiks arvata, et emojid on universaalne keel ja üheselt mõistetav kõigis vanusegruppides, siis nii see päris siiski ei ole. Nimelt selgub, et noorema Z-generatsiooni jaoks on mõned emojid sellised, mida kasutavad vaid “vanemad inimesed” ehk neid välditakse nagu tuld.
Millised on emojid, mis siis noortele meeldivad? Adobe uuringu kohaselt on selleks näiteks kolju ja naerust nutmise nägu, mida kasutatakse humoorikates situatsioonides. Veel on noorte seas populaarsed sinise pesapallimütsi, klouni ja kauboi emojid.
Siinkohal tuleb tähele panna ka konteksti, milles neid kasutatakse. Kauboi emojit kasutavad noored näiteks siis, kui keegi üritab olla rõõmus, kui ta on tegelikult kurb ehk suuresti kasutatakse emojisid vastupidisel eesmärgil kui see, milleks need loodi.
Sinist pesapallimütsi kasutatakse näiteks siis, kui on kahtlus, et keegi valetab.
Vanema generatsiooni inimestele meeldib emojisid kasutada originaaleesmärgil ehk väljendada täpselt seda, milleks need loodud on. Näiteks on vanemate inimeste seas äärmiselt populaarne püstine pöial, mis noortele jällegi mõjub negatiivselt ja passiiv agressiivsena – pöidla kasutamist vestluses nähakse kui ülbitsemist.
Need on 10 emojit, mida kasutavad peamiselt vanemad inimesed:
- Püstine pöial
- Punane süda
- OK-käsi
- Linnuke
- Kakajunn
- Nutmise nägu
- Silmi peitev ahvike
- Plaksutavad käed
- Huulepulga jälg
- Grimassiga nägu
Tv3.ee