Samas majas Vantaal Tikkurilas on rõdult alla kukkunud juba teine inimene, eelmist rõduõnnetust uurivad nii Ida-Uusimaa politsei kui ka Soome ohutus- ja kemikaaliamet TUKES.
Märtsi alguses kukkus rõdult alla samas majas elanud naine, kes kukkus läbi seitsmenda korruse rõdu klaaspiirde ja hukkus. Politsei uurib juhtumit kui surma põhjustamist, vahendab Helsingin Sanomat.
Neljapäeva, 25. mai õhtul südaöö paiku kukkus neljanda korruse nn Prantsuse rõdult alla veel üks elanik. Selle rõdu ehitus erineb märtsis toimunud õnnetuse rõdust.
„Elanik kukkus B-trepikoja varikatuse peale nii, et kukkumiskõrgus oli kaks korrust. Abi tuli kiiresti. Kohal olid päästeteenistuse autod, politsei ja kraana ning ta toimetati ravile,” räägib elamufirma juhatuse esimees Risto Carlson.
Majafirma juhatus ja kinnisvarahaldur on õnnetusest teatanud maja teadetetahvlitel.
Pärast eelmist õnnetust on 207 korteriga korteriühistu keelanud rõdude kasutamise. Carlsonile teeb aga muret võimude aeglane uurimistempo.
„Me liigume suve poole. Kui me niipea teada ei saa, miks rõdu märtsis purunes, on varsti jaanipäev. Pärast seda muidugi kedagi enam kätte ei saada.”
Carlsoni sõnul koormab elanikke ebaselge olukord. „Me pole isegi saanud teavet uurimiste ajakava kohta. Jah, võimud peaksid nüüd juurdlusele pauerit juurde andma, kui meie majafirma on nii suur.”
Hooldusfirma korjas ise klaasikillud kohe pärast märtsis toimunud õnnetust kokku. Nad viidi ekspertiisi 19. aprillil.
TUKES-il on plaanis teha muuhulgas ka rõdu materjali koormustestid. Majafirmal on võimatu koostada remondiplaani või korraldada remonti enne õnnetuse uurimise tulemuste selgumist.
TUKES nentis üsna pea pärast märtsis toimunud õnnetust, et rõdu konstruktsioon ei olnud nõuetekohane. Esialgsetes võrdlusarvutustes oli alust kahtlustada, et klaaskonstruktsioon ei vasta määruses määratletud punktkoormuse tingimustele.
Rõdupiirde rike võib olla tingitud ehitus-, paigaldus- või materjaliveast. Klaaspiirded on uutes kortermajades väga levinud.
Kommentaarid
Eestinen.fi