💖 Toeta mind
Erakorralised uudised
Ukraina

Hussar Prantsusmaal: Euroopa peab tegema Ukraina toetamisel veelgi rohkem

0Shares

Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles Pariisis oma Prantsusmaa kolleegidega kohtudes, et Euroopa peab täitma Ameerika Ühendriikidest jääva tühimiku Ukraina toetamisel.

„Euroopal tuleb anda endast maksimum, et täita Ameerikast jääv tühimik Ukraina toetamisel ja oma kaitsevõime tugevdamisel,“ rõhutas Hussar. „Euroopa saab ja peab tegema rohkem. Euroopa peab aru saama, et ta pole ainult ühisturg, vaid ta on ja peab hakkama käituma ka kui sõjaline jõud,“ lausus Hussar kohtumisel Prantsusmaa Senati presidendi Gérard Larcher’ga.

„Meie ühine eesmärk on kindlustada Ukrainale tugev positsioon läbirääkimisteks, mis peavad tagama Ukraina rahvale õiglase ja kestva rahu. Seejuures peame Venemaale avaldama maksimaalset survet, mis tähendab sõjalist abi Ukrainale, sanktsioone Venemaa vastu ja kiireloomulisi meetmeid Venemaa külmutatud varade kasutamiseks,“ sõnas Hussar.

Aruteludes keskenduti ka Euroopa kaitsevõime tugevdamisele. Kohtumisel Prantsusmaa parlamendi esindajatega toonitati, et Euroopa peab kaitsesse panustama oluliselt rohkem kui seni ning avaldati lootust, et neljapäeval toimuval Euroopa Liidu ülemkogul tehakse selles osas olulised otsused. „Eesti teeb kindlasti oma osa – meie kaitsekulutused on praegu 3,4 protsenti SKTst ja liigume viie protsendi suunas,“ viitas Hussar.

Riigikogu esimees sõnas, et Prantsusmaa on Eestile oluline partner ja liitlane ning tunnustas riigi panust kollektiivkaitsesse, eriti osalemist NATO lahingurühma koosseisus Tapal.

Hussar kohtus Prantsusmaa Rahvusassamblee presidendi Yaël Braun-Pivet’, Senati presidendi Gérard Larcher’ ning mitmete saadikutega, nende seas Prantsusmaa-Eesti parlamendirühma liikmetega. Eile külastas Hussar Rahvusassamblee ja täna Senati istungit, kus mõlemal arutati Ukraina edasist toetamist ja Euroopa julgeolekut. Samuti külastas ta Prantsusmaa üht suurimat kaitsetööstusettevõtet MBDA ning osales koos ekspertidega arutelul USA ja Prantsusmaa suhetest. Lisaks kohtus Hussar Eesti saatkonnas kohalike eestlastega.

Riigikogu esimeest saatsid visiidil väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Eesti-Prantsusmaa parlamendirühma esimees Andres Sutt ja parlamendirühma liige Tõnis Lukas.

0Shares

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Kadunud Raivo leiti üles

Kadunud Raivo leiti üles Täiendus 4.06.2025 kell 15:20 Hea meel on teada anda, et politsei

unulasuta

AVA PILT: 1% INIMESI MÄRKAB MIS LOOM ON PILDIL.

AVA PILT: 1% INIMESI MÄRKAB MIS LOOM ON PILDIL. Loe teis postitusi SIIT